Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:34 12.06.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Абе тази банка ще се оправи ли някога....  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано02.03.08 18:44



Реших да инвестирам в депозит на Дск-а.8.25% предлагат за 15 месеца по депозит наречен спектър.Като обещават след 3-тото 5 месечие да получиш тази лихва .Така ми напсали договора ,че ЕГН-то ми липсваше.Върнах се.Не определили лихвата ,не определили срока в този договор,пак се връщам.Естествено минавам през 3 различни служителки и 3-те различно казват.Едната твърди-да след 15 месеца-имаш 8.25% лихва независимо колко имаш по депозита.Да ,но втората след това казва,не не е вярно 8.25% ще получиш ако депозита надминава 10000 лева.А третата казва-ако депозита надминава 10000 лева ще получиш само една надбавка от 0.3%-значи 7,5 за 15 месеца плус о.3% надбавка.Търсих управител-нямали такъв-наричали се мениджъри и кой точно мениджър търся.И скандал не успях да вдигна ,защото за всичко се оказват некомпетентни.Чудех се на хората дето казваха ,че ДСК не става за нищо,поради това ,че служителите и не са на ниво ,ама сега и аз съм им бясна.
Моляви ако някой знае повече за този депозит-НОВ ПРОДУКТ НА "СВЕТОВНАТА" БАНКА да ми помогне.В брошурките им нищо конкретно не пише.

Редактирано от yoanence на 02.03.08 18:45.



Тема Re: Абе тази банка ще се оправи ли някога....нови [re: yoanence]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано02.03.08 20:38



В интернет е обяснено добре - не са компютри, а компоти.

Първо, срокът, който си избрала, е разделен на три периода от по пет месеца.
Второ, във всеки от тези периоди лихвата е различна - нарастваща от 3.90 % до 7.00 %. (Много странно и в същото време - защо ли се учудвам, че стойността на лихвата за втория период не е по средата между първата и третата, а е ниско долу - 4.20 %.
Трето, надбавки за лихвения процент има и те са както следва:

За суми от 10 000,00 до 24 999,99 - до 0,30%;

За суми от 25 000,00 до 49 999,99 - до 0,50%;

За суми над 50 000,00 - до 0,75%


Тоест ще ти дадат рекламирания 8.25 % на 30 февруари. Той е само за уловка, хората с подобни спестявания много рядко ги държат по некоректни банки, обикновено ги въртят в някаква по-доходна дейност или отиват в сериозни чуждестранни институции.

Четвърто, нека си го кажем направо - в случая Банка ДСК се проявява като закоравял измамник. За подобни прояви би трябвало да има специално написан член в Наказателния кодекс, според мен.

Пето, забрави за тази банка. Лесно е да се досетиш, че това едва ли е единствената "хватка", която прилагат на нещастните си клиенти, манталитетът си е манталитет. "Юнионбанк" например предлагат депозит "Гранд" с по-добри условия. А КТБ предлага депозит "Евролев", на който хубавото според мен му е друго. И бих казал, че всъщност е много хубаво.


Ето ти връзки:












Очаквам сега служители на Банка ДСК, а и други, да скочат като ужилени и да започнат в хор да ме убеждават колко много греша и какъв лош човек съм, че отварям очите на себеподобните. Аз обаче нямам намерение да отговарям, както и да коментирам компетентността на служителките на Банка ДСК, с които си се сблъскала (няма как да кажа "срещнала", съжалявам). И не - не правя реклама на "Юнионбанк" и КТБ - просто за мен те са най-малкото зло, а смея да твърдя, че съм проучвал пазара доста обстойно.



Тема Re: Абе тази банка ще се оправи ли някога....нови [re: ---]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано03.03.08 11:11



Чакай сега.И все пак по написаното от теб разбирам ,че имам надежда тези 8,25 да ги хвана.А тези 10000 сега не ми трябват просто не ми се иска да ги държа под възглавницата и реших да се поразчета из н ета къде е добре да ги вложа за около година,когато ще ми потрябват.Имот немога да си купя с тях,а за бизнес са малко,също.Та реших тази ДСК-а да я използвам.Сега ще разцъкам и другите две банки които ми предлагаш и като нищо ще им бия 6ута независимо ,че само един месец съм ги държала там.
Всъщност ,сега размислих-аз сега трябва да имам 10000 вложени да изчакам 3 периода по 5 месеца и тогава ще хвана тези 8,25.Така ли е.Значи ако депозита е от 25 януари 2008 за 10000 лева,на 25 април 2009 аз ще имам тези 8,25%.Но толкова ли беше трудно да се обясни.Нямам думи.



Тема Re: Абе тази банка ще се оправи ли някога....нови [re: yoanence]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано04.03.08 19:35



Здравей,
А ти защо си даваш парите на някой, който не може да ти обясни какво получаваш срещу тях?
Ако си викнеш майстор вкъщи, да ти ремонтира, ще го оставиш ли да вършее без да си наясно, че е разбрал изискванията ти и те е информирал какво точно ще направи и за колко пари?


Поздрави,
Лъчезар от Клуб Инвеститор





Тема Re: Абе тази банка ще се оправи ли някога....нови [re: clubinvestitor]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано04.03.08 20:26



така е,прав си.



Тема Re: Абе тази банка ще се оправи ли някога....нови [re: clubinvestitor]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 23:53



Лошото е, че БНБ и регулаторните органи не само позволяват подобни "майстори" да се вихрят на българския пазар, но и на практика елиминират всякаква възможност за честна игра. В България царуват звездичките с обяснения под линия и дребните шрифтове! БНБ, при цялото ми уважение към тази институция, а то е много голямо, е импотентна, благодарение на действащото законодателство, а на КФН и сродните и органи им е през... курса.
Естествено, накрая балонът ще се спука, то не може да се надува до безкрайност. Нашенските "банкери" са или абсолютни малоумници, или абсолютни гьонове, за да вършат това, което вършат в момента. На фона на световната ипотечна криза е лудост да продължават да помпят кредити при такива смахнато високи лихви! Просто си смърди на пирамида! Вече се чу, че някои банки имат проблеми с ликвидността, не зная колко е вярно, но...



Тема Re: Абе тази банка ще се оправи ли някога....нови [re: ---]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано06.03.08 23:43



Точно затова е изключително важно да знаеш правилата на играта и да можеш да се възползваш от тях, тъй като системата се базира на незнанието и незаинтересоваността на хората.

Поздрави,
Лъчезар от клуб Инвеститор





Тема Re: Абе тази банка ще се оправи ли някога....нови [re: yoanence]  
Автор222 (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 00:00



ТО ТРЯБВА ДА СЕ МИСЛИ! - ама....
В BG няма банки!
Това което е на пазара и се нарича "банка" - не са банки!
Истината е, че това са клонове...... които на наша територия функционират като обикновенни лихварски каси.... айдушко лихварски каси!



Тема Re: Абе тази банка ще се оправи ли някога....нови [re: 222]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано07.03.08 21:00



И какво следва,ами просто така да си я караме ден за ден.Значи нищо -всеки ни лъже ,всеки ни мами в България.И какво сега да правят тези дето не обичат да изхарчват всичко от припечеленото от труда си.В имоти -не стигат ,да залагаме.За бизнес-не сигурно-фалита ни е в кърпа вързан.Във взаимен фонд-те и те са назад и и вече думата взаимен фонд в последно време май не звучи сериозно.Един Алианц тук таме започна да се споменава във форума-като нещо по сигурно за застраховка и доброволен фонд.Значи на 60 години да си харча парите-че тогава и акъл нема да имам ,че и мисленето ми кой знае какво ще е .Абе май пари нема да ми трябват тогава.За хляб и мляко ще има поне.

Редактирано от yoanence на 07.03.08 21:01.



Тема Re: Абе тази банка ще се оправи ли някога....нови [re: yoanence]  
Автор222 (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 21:56



Какво и как ще правиш си е твоя работа!
Аз първо мисля - информирам се - анализирам - пък тогава решавам и действам.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.