Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:59 10.06.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Колко пари ми трябват, за да започна...нови  
Автор young_lord (упорит)
Публикувано11.02.08 14:41



...да играя на борсата?
Здравейте. Може ли някой, който има опит в инвестирането в акции, да ме ориентира горе-долу каква е минималната сума, която трябва да заделя, за да започна да купувам и продавам акции? Мога ли да започна със съвсем малка сума от порядъка примерно на 1500 лв. или това не е достатъчно?

Всеки допуска грешки. Но умният не позволява грешката му да се превърне в катастрофа.


Тема Re: Колко пари ми трябват, за да започна... [re: young_lord]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 19:12



може и със 100 лв. стига да определиш за себе се дали искаш да си day trader или дългосрочен.
например химко за днес е +8 % а цената му е само 13ст. била е и 42 ст.

не съм пускал досега в този форум този линк но е доста добър за нерешителните


надявам се да нямаш проблеми с руския

и накрая, горното НЕ Е препоръка за покупки или продажби



Тема Re: Колко пари ми трябват, за да започна...нови [re: young_lord]  
Автор;; (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 20:55



Зависи от това колко пари можеш да си позволиш да загубиш, включително таксите и комисионите на брокера които си избрал.



Тема Re: Колко пари ми трябват, за да започна...нови [re: young_lord]  
Авторlnvestor (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 11:41



Започни, започни, такива като тебе ни трябват сега, балъци, че нали ние трябва да печелим.



Тема Re: Колко пари ми трябват, за да започна...нови [re: lnvestor]  
Автор young_lord (упорит)
Публикувано12.02.08 13:18



Хаха. Това за балъците ми хареса. Само аз обаче не ти върша работа - ще ми спечелиш жълтите стотинки, които ще вложа. Трябват ти много такива като мен.



Всеки допуска грешки. Но умният не позволява грешката му да се превърне в катастрофа.

Тема Re: Колко пари ми трябват, за да започна...нови [re: young_lord]  
Автор young_lord (упорит)
Публикувано12.02.08 13:22



Благодаря на всички включили се за информацията. Има и още един въпрос, който ме вълнува: може ли някой да ми обясни с прости думи какви данъци се плащат при инвестирането в акции?

Всеки допуска грешки. Но умният не позволява грешката му да се превърне в катастрофа.


Тема Re: Колко пари ми трябват, за да започна...нови [re: young_lord]  
Авторlnvestor (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 15:27



Данък дивидент - 5 %; капиталовата печалба е необлагаема. Ако имаш разни приятели кажи им и на тях, че много се печели от борсата. Добре сте ни дошли. Вземи най-добре заем и го вкарай и него.



Тема Re: Колко пари ми трябват, за да започна...нови [re: lnvestor]  
Автор young_lord (упорит)
Публикувано18.02.08 17:19



Още един, последен въпрос: данъкът дивидент (който споменаваш) трябва ли да го отразявам в моята дан.декларация на физическо лице или ми се удържа автоматично, без аз да го отразявам?

Всеки допуска грешки. Но умният не позволява грешката му да се превърне в катастрофа.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.