Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:29 21.05.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема моля за съвет  
Авторslavei4e (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 15:37



Имам 6000долара какво да ги правя ?В момента не ми трябват пари но ми се иска да имам полза от тях.Благодаря предварително !!!!!



Тема Re: моля за съветнови [re: slavei4e]  
АвторДAЙ (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 18:17



Дай ми ги!



Тема Re: моля за съветнови [re: ДAЙ]  
Авторlaag (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 18:40



I kakva shte e wazwrashtaemosta



Тема Re: моля за съветнови [re: slavei4e]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано28.01.08 20:02



На теб какво е първото нещо което ти идва на ума,за тези пари.Ако си ги искарал с пот -сложи ги на депозит и се опитай да живееш от лихвата.Ако са ти подарени от някой ,ами опитай да завъртиш нещичко



Тема Re: моля за съветнови [re: yoanence]  
Авторslavei4e (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 14:15



АЗ си имам дребен бизнес .В момента ми са на срочен влог.Но много ниска лихвата.Чувала съм за фондове но не знам къде е най-добре.



Тема Re: моля за съветнови [re: slavei4e]  
АвторFidgety (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 16:53



В момента фондовете не са най-доброто, в което можеш да вложиш парите. Пазарът от няколко месеца върви надолу, та поизчакай малко.



Тема Re: моля за съветнови [re: Fidgety]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано31.01.08 19:21



А ще се вдигне ли все пак пазара според вас -имам впредвид фондовата борса.И аз неможах да разбера защо фондовия пазар тръгна надолу,след като предприятията нито са спрели да работят,нито са фалирали



Тема Re: моля за съветнови [re: yoanence]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано01.02.08 16:40



Пазарът се движи надолу още от есента на 2007г. Причината беше ипотечната криза в САЩ. В действителност тя в доста по-малка степен се усети тук, в България, отколкото в другите европ. държави, напр. Великобритания. Разбира се, за това си има причини.
Българският финансов пазар следва, макар и с различни темпове, световния. Преди нова година се чу за рецесия в САЩ, нещо, което не беше споменавано от доста дълго време. И това беше причината отново да има спад. Липсата на спрели или фалирали предприятия в България, не е фактор за движението на пазара надолу, защото той не е изолиран, а е част от международните пазари.
Дали пазарът ще се вдигне....Ако го знаех, нямаше да дращя тук, а да се излежавам на Хаваите

. Истината е, че в момента пазарът е доста трудно предвидим и всичко е само догадки.

La donna e mobile

Тема Re: моля за съветнови [re: fidgety]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано03.02.08 19:32



не ми звучиш обнадеждено.И това и ме плаши.Надявам се от март нещата да се променят.



Тема Re: моля за съветнови [re: yoanence]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 19:37



Напротив, ще се влошат.



Тема Re: моля за съветнови [re: ---]  
Автор olegiliev (непознат )
Публикувано03.02.08 20:16



Здравей аз работя в Алианц, като финансов консултант и имаме следния продукт от който се възползваха много от моите клиенти. които имат дълги доларови позиции, както и ти.
Продукта се нарича застраховка живот свързана с инвестиционен фонд в долари. Освен че ще имаш застрахователно покритие тези средства се инвестират. Алианц глобал инвестор работи с 5 инвест фонда в евро и 5 в долари. Има три програми - консервативна, умерена и агресивна, като всеки 4овек сам избира по какъв на4ина да разпредели парите си. Парите могат да се прехвърлят от един фонд в друг и по всяко време може да си ги изтеглиш. Освен че елиминираш загубите от доста ниския курс на долара се постига и добра доходност, в зависимост от това коя програма сте избрала и до каква степен сте готова да поемете риск. Освен това се ползват и данъчни облекчения. При интерес от твоя страна можем да се срещнем и да ти обясня продукта в детайли. Тел. ми е 0887 097 281 Илиев



Тема Re: моля за съветнови [re: ---]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано04.02.08 20:34



казаха ми 4е март щели да се вдигнат.И то тази дето ги купих от нея



Тема Re: моля за съветнови [re: yoanence]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 21:05



Да почакаме, то ще си покаже.



Тема ДО olegilievнови [re: olegiliev]  
Авторslavei4e (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 10:27



Само че аз съм от провинцията



Тема Re: моля за съветнови [re: yoanence]  
Автор Veskoni ()
Публикувано10.02.08 20:18



Бе малко трудно ще живее с лихвите от 6000$ ... освен ако не е забравил някоя нула отзад :)



Тема Re: моля за съветнови [re: slavei4e]  
Автор olegiliev (непознат )
Публикувано12.02.08 20:58



Ами няма проблем че не сте в София. Единия вариант е аз да доида при Вас или като идвате в София да се видим? Оставил съм моя тел. така че при интерес звъннете.



Тема Re: моля за съветнови [re: olegiliev]  
Авторslavei4e (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 15:53



Благодаря!!!! А и не си спомням да съм писала че очаквам с лихвата от тези пари да се издържам.Исках съвет само какво да правя ,защото доларите съм ги взимала на по висок курс а сега не е изгодно да ги продавам а и нямам зор за нищо.



Тема Re: моля за съветнови [re: slavei4e]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано13.02.08 18:40



инвестирай ги във взаимен фонд,сега цената е паднала.Очаква се да се вдигне.Дай БОЙЕ



Тема Re: моля за съветнови [re: slavei4e]  
Автор olegiliev (непознат )
Публикувано13.02.08 21:46



Именно заради това ти предлагам застраховка вивот свързана с инвестиционни фондове в долари. Освен че ще спреш негативното влияние на обезценения долар. ще си застрахована - т.е компанията носи риска при настъпване на нежелани събития, ще ползваш данъчни облек4ения а и ще си осигуриш дпбра доходност. Какво по-добро от това?
А за тези глупости с Взаимните фондове - да можеш да спечелиш много за кратко време, но можеш и да изгубиш всичко. Сама решаваш!
И още нещо като съвет - бързите пари ги има само по филмите!
Всеки му се иска да спечели много пари за кратко време но човек трябва да има търпение и да ивестира парите си в по- дългосрочен план.



Тема Re: моля за съветнови [re: olegiliev]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 20:46



олегиванов е прав, това също е инвестиция. въпроса е че за дан. облекчение трябва да се подава декларация. ако не сте осигурявани на цялата заплата каквато е масовата практика ще е по-малко облекчението.
от друга страна беше че за неподаване на декларация глоба 500лв за неверна пък 1000 / цитирам по памет/



Тема Re: моля за съветнови [re: диkoбpaз]  
Авторslavei4e (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 16:22



Няма проблем ще накарам мъжа ми да ги внесе там тои и без това се осигурява на голяма заплата а и повечето му колеги миналата година направиха този номер.



Тема Re: моля за съветнови [re: slavei4e]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано16.02.08 18:30



Здравей,
Каза, че си имаш бизнесче... защо не ги вложиш в него и да го разшириш?

Лъчезар от Клуб "Инвеститор"



Тема Re: моля за съветнови [re: slavei4e]  
Автор olegiliev (непознат )
Публикувано17.02.08 20:26



Така мъжа Ви ще ги внесе там, но нещата стоят така:
Вариант 1 Отивате в някой офис и ги внасяте и после ако нещо стане не знаеш кой да търсиш.
Вариант 2 Личен финансов съветник какъвто съм аз - Вие можете по всяко време да се допитвате по всякакви въпроси защото ще бъдете мой клиент а клиента за мен е цар. Всичко това е безплатно защото Алианц така работи със финансови консултанти/съветници/ които се срещат с клиентите разговарят, определят нуждите им и предлагат най- добрия вариант за съответния клиент.
Ако желаете аз да бъда Вашия финансов консултант готов съм да се видим и да отговоря на всички въпроси, които Ви вълнуват. Оставям e-mail за контакт oleg_ilievs@abv.bg



Тема Re: моля за съветнови [re: olegiliev]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано18.02.08 08:27



Здравейте г-н Илиев.
Личния финансов консултант наистина е много готино нещо :-)
Особено, ако е добър и е безплатен ...
Бихте ли ни дали няколко причини да изберем някой фонд на Алианц, вместо някой фонд на инвестиционен посредник или друга банка?
А защо точно във фонд да инвестира при условие, че има много по-удачни банкови услуги, които дори Алианц предлага?
Освен във фонда може да инвестира на борсата, в недвижимо имущество (тук Алианц дава също готини условия), а доколкото разбирам вече slavei4e е инвестирала в нещо много по-доходоносно от фондовете (при определени условия естествено).
Вие какво ще препоръчате на хората от тези неща, та да имат всички във форума полза от финансовите Ви съвети.
Вие лично инвестирали ли сте във фонда, който препоръчвате и колко? При какви условия?

Поздрави,
Лъчезар от Клуб "Инвеститор"





Тема Re: моля за съветнови [re: clubinvestitor]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 00:27



Ето - това е наистина добър съвет, според мен :)



Тема Re: моля за съветнови [re: olegiliev]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 18:02



oleg iliev, в момента сте в алианц но никой не знае какво ще бъде след 1 година. може да Ви изпадне добре платена работа на друго място и тогава пак трябва да избирам нов посредник/ сега точно това правя, че предишният колега е сменил местоработата/ иначе съм за изложената теза



Тема Re: моля за съветнови [re: ---]  
Авторslavei4e (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 14:16



Защото съм вложила достатъчно .



Тема Re: моля за съветнови [re: slavei4e]  
Авторslavei4e (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 15:49



И какво сега така и никой не ми даде конкретен отговор на въпроса .



Тема Re: моля за съветнови [re: slavei4e]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 18:50



олег илиев е предложил единственото приемливо зо момента



Тема Re: моля за съветнови [re: ---]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано05.03.08 19:30



и наистина се влошават.Цената на тези акции не се вдига и това ме влудява вече ,писна ми да ги следя вече.



Тема Re: моля за съветнови [re: slavei4e]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано07.03.08 00:02



Здравей.
Освен теб, друг няма как да ти даде "конкретен" отговор. Възможностите са наистина неограничени. А с оскъдната инфирмация, която имаме за теб, няма как да ти се предложи нещо интересно.
Парите не са много, но не са и малко.
Ако искаш помощ от вида - дай парите си тук или там - можеш спокойно да се довериш на работниците в разните фондове (има ги много). Тяхната цел е да ти продадат продукта, за който им плащат. До колко е добър е друг въпрос.
Имай също така предвид, че тези хора най-вероятно никога не са инвестирали и са просто наемни работници, които получават заплата.
Всичко друго изисква сериозна дискусия и познаване на целите ти и желанията ти.
Ако искаш нямам нищо против да се видим и да побъбрим по-сериозно по темата.

Поздрави,
Лъчо от клуб Инвеститор





Тема Re: моля за съветнови [re: clubinvestitor]  
Авторslavei4e (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 16:53



Миналия ден ходих до една банка да ми обяснят за инвестисионен фонд''паинер'' бях направо разочарована посрешна ме една служителка на банката като и казах за какво идвам цялата се изпоти .Започна да ми обяснява как трябва да си купя акции но от тези пари ще загубя 300 долара след това банката взимала отделно процент за услугата.Накарах я да ми предложи няколко фонда по неин избор .При което започна поредното увъртане ,че печалба мога да очаквам чак след 5години.Май не искат много да си дават зор



Тема Re: моля за съветнови [re: slavei4e]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 17:26



Купи си акции на гугъл, поне е сигурна работа.



Тема Re: моля за съветнови [re: slavei4e]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 18:03



По-добре стой далеч от "Булбанк"

Ако става въпрос за инвестиция за срок от пет години, по-скоро бих си купил долари.



Тема Re: моля за съветнови [re: ---]  
Авторslavei4e (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 18:10



Точно за ''БУЛБАНК" става въпрос





Тема Re: моля за съветнови [re: slavei4e]  
Автор olegiliev (непознат )
Публикувано07.03.08 19:56



Славейче нали ти казах кое е вярното решение за теб?
A то е при нас в ALLIANZ - продукта се казва застраховка живот свързана с инвестиционни фондове в долари или в евро.
Не мога да разбера защо се занимаваш с разни банки и измислени работи.
Влез в сайта ни и прочети но за да ти стане още по-ясно трябва да се срещнеш с наш представител, който ще те консултира безплатно.
Надявам се не мислиш че ALLIANZ е компания, която може да си позволи да лъже клиентите си? Защото по управление на активи компанията е на едно от първите места в света.



Тема Re: моля за съветнови [re: slavei4e]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано08.03.08 09:40



Здравей,
Надявам се докато си бъбрим тук парите ти да седят в някоя банка :-)
Примерно едномесечен или тримесечан депозит би ти докарал нещо за тия три месеца чудене :-)
А пък ако си ги изхарчила вече - чуденето остава за следващия път :-)

Отностно фондовете - аз си вкарах малко пари в един... за известно време (относително кратък период) ми се удвоиха... сега са тръгнали надолу, но не е важно... не ми трябват тези пари и ми е интересно да си седят там. Проблемът е, че реално нямаш контрол над тях. Сега надали можеш да спечелиш от фондовете, тъй като основновните пазари се сриват, а фондовете не притежават чак такива факири, че да печелят във всички случаи (т.е. фонда си печели тъй като риска се поема от хората, които са му дали парите си.... те просто губят).

Ако имаш свободни пари и бизнесът ти генерира печалба - сега е момента да го разшириш или да инвестираш в недвижимо имущество.... Решението е изцяло твое :-)

Поздрави,
Лъчо от клуб Инвеститор





Тема Re: моля за съветнови [re: olegiliev]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 11:25



Не зная дали "Алианц" лъже клиентите си, но ти определено го правиш. Какво сега, искаш да убедиш някого, че всики фондове в света са на загуба, само вашите - не, така ли? Или че вашите условия по застраховката са най-изгодни? Или че коректно ще изплатите застраховката, ако - не дай си, Боже - се случи нещо?
Докажи го!



Тема Re: моля за съветнови [re: clubinvestitor]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано08.03.08 16:47



но как да инвестираме в недвижимо имущество като там цтойностите не са нормални.И ще почнат ли някога да падат.Как е възможно преди 7-8 месеца едно жилище да струва 46000 евро а сега да струва същото жилище ,същата квадратура на същото място-82000 евро.
И все пак тези фондове ще тръгнат ли нагоре.Яд ме хваща вече като виждам ,че файдата е никаква.

Редактирано от yoanence на 08.03.08 16:49.



Тема Re: моля за съветнови [re: yoanence]  
Авторslavei4e (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 14:38



Oтказах се от фондове .До сега ми бяха за 6 месеца на депозит направих ги за 1 година а после каквото дойде.А що се отнася за недвижими имоти това е най-добрата инвестиция за мен.Миналата година в началото взех 2 апартамента ново качествено стоителство в централната част на Пловдив сега цената е двойна.



Тема Re: моля за съветнови [re: slavei4e]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано10.03.08 18:09



Тази работа с имотите -ясно печеливша е,но понякога замисляме ли се ние хората защо е нужно толкова надуване на цените на недвижимите имоти.Купуване ,препродаване ,а човешкия фактор къде е .И в крайна сметка целта е една колкото може повече да ошушкаме нечии празен джоб.А знаем ли ние колко семейства са без подслон над главите си.Но не по важното е с колко хиляди мсе забогатяли от миналата година.Неможе живота да е само пари-защото рано или късно свършва ,не сме вечни за съжаление,а си кроим живота така като че ли ще векуваме.За мен същото се отнася,не трябва да ни люлее сребролюбие,а да направим щастлив света-естествено като използваме парите си.



Тема Re: моля за съветнови [re: yoanence]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано10.03.08 22:20



Ами човешкия фактор е точно това. Примерно сега си говорим, обсъждаме го....
По време на сделките се виждаш с хора, общувате. Лично аз много се съмнявам скоро в България цените на имотите да паднат - пазарът ни не е още чак толкова пазарно ориентиран :-)
А и хората още не са се научили какво да търсят и какво да купуват, въпреки че вече и това става.
Според мен по-скоро ще се повишат другите фактори, които предполагат висока цена на имотите, отколкото цените да паднат...

Поздрави,
Лъчезар от клуб "Инвеститор"





Тема Re: моля за съветнови [re: clubinvestitor]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 20:41



колега почти се просълзих от това-
Отностно фондовете - аз си вкарах малко пари в един... за известно време (относително кратък период) ми се удвоиха...
бихте ли споделили /така и така славейчето е питало/ кой може да е този фонд, единствено един от бенчмарковете бяха постигнали 104 % доходност но не за кратко време.
от друга страна вече няма да е реклама защото всичко е в корекция



Тема Re: моля за съветнови [re: диkoбpaз]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано12.03.08 21:27



Значи искам да уточня - аз не говоря за доходност, възвръщаемост и т.н., които в общи линии се смятат за твърдо определен период. Говоря за абсолютна стойност без да конкретизирам време, период и т.н. Няма да споменавам имена, тъй като ще се приеме за съвет, а аз не искам да препоръчвам фондове, а и в момента стойността на акциите им падат
Когато прохождаха фондовете беше нормално да има такива резултати и почти всички фондове обяваваха трицифрени стойности на доходността(сега този фонд дава ~30% доходност за последните 12 месеца.
Същото се получава и с банката - при 10% лихва ти трябват малко по-малко от 10 години, за да си удвойш парите... стига да си готов да чакаш :-)

Поздрави,
Лъчезар от клуб "Инвеститор"





Тема Re: моля за съветнови [re: clubinvestitor]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 19:20



10% не знам коя баМка дава но апетитно звучи.
лошото е че фондовете заприличаха на тетраедър, да не казвам другото му име.
а откакто славейчето повдигна темата доларите стигнаха до низходящи рекорди




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.