Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 20.06.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема magazin ili apartamentнови  
Авторdump (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 21:39



Kakvo mislite che e po dobre da se zakupi s zel investizia magazin ili apartament. Stava vapros za plovdiv. blagodaria za vsichki mnenia.



Тема Re: magazin ili apartamentнови [re: dump]  
Автор;; (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 21:57



Какво разбираш под инвестиция:
искаш да го даваш под наем, или се надяваш след известно време да го продадеш?
Какъв е срока на инвестицията?
Къде е магазина и къде е апартамента? Транспорт, разстояние от привлекателни места (центъра, паркове, атракции), колко други такива има наоколо (магазини например), колко се строи, има ли места за строеж, какво е търсенето...

Така зададен въпроса едва ли ще получи сериозен отговор.



Тема Re: magazin ili apartamentнови [re: dump]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано16.01.08 00:33



Много интересен въпрос.Хайде ,да поразсъждаваме.
Без дом над главата си човек неможе.Да ,може да отиде и на квартира,ако не мупречат 500 лева и са му излишни-дава ги на другите.Или взема от банката кредит ,пак плаща толкова или малко повече и след 25-30 години вече е негово.Ако пък си има човек магазин и в този магазин бизнеса му е добър ,то ,той ще изкарва добри пари и без много чакане,да кажем, ще постигне собствен дом.Ако пък магазина не потръгне ,ще го пусне на наем ,на някой по умен и пак ще препечелва.Ако магазина не е придобит със собствени средства,а е чрез кредит от банката,ще има кои да връща кредита-т.е наемоискателя.Ако обаче е придобит със собствени средства,от наема на магазинчето може да се изплаща кредит за жилището.
Та аз съм за това да се имат и двете.Помисли от къде ще е най пряко да тръгнеш.
Мога да ти кажа аз как ще го направя и в момента правя първите стъпки.
Купувам малък апартамент на кредит.Все още чакам акт 16.Но имам заделени 25000 BGN-спестени,които за сега стоят по депозити,фондове и други такива.Търся малко помещение за магазин,защото имам мечта и тя е да си имам фирма.Регистрацията е най лесното -това го знам.Аз просто искам печеливша фирма,идентична единствено чрез моите идеи.Фирмата ми трябва да се разрасне.И дали няма да си погася преди да са минали 30 години от живота ми-кредита за жилището-това ще е основна цел.
Има хора които печелят само от наеми ,чрез имоти ,които закупуват и пртежават.Но на мен тази игра не ми се играе.Сладко е кога не всичко е на готово а когато има и трудец и то доста труд.Мен лично работата ме стимулира за всичко.Не обичам лесните пари.
Така ,че аз ти предлагам и двете да имаш.



Тема Re: magazin ili apartamentнови [re: yoanence]  
Авторdump (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 21:51



znachi tvojata idea e za magazin tai kato imam dve vazmojnosti:
davane pod naem
sobstvena rabota
Kak mislish che e nai dobre s tarseneto na magazin, niamam opit i ne znam kade da gledam obiavi v vestinizi ili na imoti v dir. Kak da razbera dali shte ima poseshaemost magazina?blagodaria za otgovora i za mneniata na vseki



Тема Re: magazin ili apartament [re: dump]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано18.01.08 00:26



Аз лично търся в дир бг.-на имоти отиваш.Задаваш от каква до каква сума те интерсува и ти дава обявите.Най хубаво си е да рабориш за себе си.Но това става ,когато и имаш нещо зад гърба си.Аз имам спестени пари,но няма да ги използвам за нито едно начинание на този етап,защото първо ще започна с кредит.Спестените пари са си спестени.Тях нека ги има,те са твоята сигурност,зад гърба .Бели пари за черни дни както казват.А кредита които ще взема няма да е повече от това което имам като спестени.Когато вземам кредит ,независимо дали за да закупя помещение,офис , жилище или за бизнес,аз ще си направя предварително сметката,колко кредит да взема.Кредита се връща на малки,вноски,ще се справя.Или ти ще се справиш ,ако действаш така.От друга страна ,вземайки кредит ти си правиш история и в банката и ако си редовен и добър платец,след време банката може да ти отпуска -ен брой пъти кредити.Но е задължително да имаш спестени.Ако ги нямаш,отиди поработи някъде,спести и ще имаш.
Защото ако не работиш сега ,докато си млад ,аз поне се чувствам все още млада независимо ,чде съм на 30,няма кога.
И пак те съветвам,направи врътката така ,че да имаш и дом и макар и едно гаражче.

Още едно място където можеш да откриеш добри оферти е Мирела.И в интернет страниците можеш да разгледаш тази Мирела.

Редактирано от yoanence на 18.01.08 00:29.



Тема Re: magazin ili apartamentнови [re: yoanence]  
Авторdump (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 08:09



A mislili li ste kakva e vazvrashaemostta na vlojenite pari. Ako v sastnost niamate vazmojnost da se zanimavate s deinost i iskate da davate pod naem koeto moje bi e edin pokazatel dali e dobra investiziata.



Тема Re: magazin ili apartamentнови [re: dump]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано19.01.08 00:31



да ,аз го споменах като жариант ,по горе.



Тема Re: magazin ili apartamentнови [re: yoanence]  
Авторslavei4e (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 15:59



Predi 1 godina i az bia izpravena pred sushtiq vupros kato teb kakvo da kupq apartament ili magazin v Plovdiv.Mnogo se 4udeh zashtoto iskah da pe4elq a i si imam osnovno jileshe .Kopuvah vseki ponedelnik vesnik Plovdiski imoti rovih se v internet i sled konsultacii VZEH APARTAMENT



Тема Re: magazin ili apartamentнови [re: slavei4e]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано28.01.08 20:00



разумно



Тема Re: magazin ili apartamentнови [re: slavei4e]  
Авторdump (Нерегистриран)
Публикувано31.01.08 21:48



a zashto smiatate che ima po dobri shansove za pechalba pri investiraneto v jilishte ot kolkoto v magazin? Az sashto imama osnovno jilishte i osnovnata zel e za investizia.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.