Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 18.05.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Инвестиране на 5000-1000 леванови  
Авторlvancho (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 14:42



В какво е най-добре да се инвестира подобна сума пари? депозит/акции/високо-средно-ниско рискови фондове?
Дайте идеи
Благодаря предварително



Тема Re: Инвестиране на 5000-1000 леванови [re: lvancho]  
Авторinv (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 19:45



Takava malka suma naj-dobre ja investiraj v zivot - piene, jadene, udovolstvija...Seriozno ti kazvam. Inache riskuvash, za da spechelish 10% sled godina treperene...



Тема Re: Инвестиране на 5000-1000 лева [re: inv]  
Авторlvancho (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 21:47



извинявам се за грешката в заглавието - става въпрос за 5000 - 10 000 лева а не 1000



Тема Re: Инвестиране на 5000-1000 леванови [re: lvancho]  
АвторMariika (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 23:00





Набързо: депозит - сигурна, но ниска инвестиция, лихвата може дори да не покрие инфлацията, особено както е тръгнало сега... Акции - сам едва ли би могъл да купуваш, парите не са много, а и не би могъл да ги управляваш, отделно - акциите са високорискови инвестиции, ако не се лъжа. Фондове - на практика това е подобно на акциите, но най-малкото разликата е, че парите ти се управляват от професионалисти, отделно част от инвестициите им може да са в други инструменти - облигации, злато... Предимството е, че рискът е общо взето контролируем, обикновено ако част от инвестициите са на загуба, друга част са на печалба. Също така винаги можеш да пордадеш дяловете си във фонда по текущата цена, ако са ти необходими налични пари. Печалбата мисля, че не се облагаше с данък - поне преди време беше така. Недостатък - за да усетиш смисъла от вложението си, трябва да почакаш доста - минимум 3-4 години. Ако всяка сутрин първата ти работа е да провериш как вървят нещата на борсата и с колко си забогатял през нощта - откажи се, ще се изнервиш.



Тема Re: Инвестиране на 5000-1000 леванови [re: Mariika]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано09.01.08 23:13



и аз се чудя,що ОББ високорисков фонд толкова ме изнервя от ноември насам.И какво да чакаме му е майката.И после пак ли ще се окаже ,че ги е изяла инфлацията.От 1 година не съм си и мислила да заложа пак на взаимен фонд.Въпреки ,че зорко следя тези дето миналия януари инвестирах.



Тема Re: Инвестиране на 5000-1000 леванови [re: yoanence]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 22:07



5-10000 наистина са пари за харчене. Твърде малко са, за да се усети печалбата от каквото и да било вложение. Все пак взаимните фондове са добра идея. Въпреки колебанията в момента, в период от няколко години възвръщаемостта ще е над 100%/ако няма сериозни сривове на местните и международните пазари/, но измерено с инфлацията, едва ли ще е задоволителна.



Тема Re: Инвестиране на 5000-1000 леванови [re: Mariika]  
АвторFan (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 22:37



Марийке,като правиш копи/пейст,поне разбираш ли информацията или просто така?! Абсолютно шаблонни приказки/съвети! Защо например във фонд трябва да чакаш поне 3-4 години!?!? Например ако питащият си е купил дялове от водещите фондове,за една година 2007 би реализирал от 50-100% доходност!
Малко ли е това и особено сравнено с банков депозит? Защо да се чака още 2-3 години поне!?!? За още по-голяма печалба-ОК, но какво пречи да се държат дяловете 1 година или 6 месеца да речем? При всички положения ще се получи по-голяма доходност отколкото при банков депозит!



Тема Re: Инвестиране на 5000-1000 леванови [re: Fan]  
Автор Bидa ()
Публикувано14.01.08 12:40



Например аз ако ги имах тези пари бих ги инвестирала в създаването на малка детска ясла. Това е неразработена пазарна ниша, която тепърва ще се разраства. Регистрираш се ,плащаш лиценз и наемаш две примерно учителки или мед .сестри. Все ще ти потръгне и със сигурност ще намериш деца при този недостиг на държавни детски ясли.
Аз имам такава идея , нужното оброзование, подходяща за целта къща в центъра на голям областен град. Мен пък няма кой да ме инвестира.



Тема Re: Инвестиране на 5000-1000 леванови [re: Bидa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 13:43



Заинтересован съм.
Кажи за кой град става въпрос и дай мейл.



Тема Re: Инвестиране на 5000-1000 леванови [re: Aз]  
Автор Bидa ()
Публикувано15.01.08 16:12



Можеш да ми пишеш на този мейл.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.