Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:32 22.05.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Алфа банкнови  
АвторГeoprиeвa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 17:43



Какво ще кажете за Алфа банк?Мисля да тегля кредит от там, но се съмнявам, че има нещо гнило.В другите банки няма толкова нисък % лихфа и ГПР.Споделете мнение, моля!



Тема Re: Алфа банкнови [re: Гeoprиeвa]  
Автор yoanence (член)
Публикувано13.12.07 18:26



Естествено ,че има.Погледни си погасителните планове,поискай да ти направят такива,сметни си нещата.Аз ти предлагам Райфайзен.Пощенска също не е лоша,ПИБ също и Прокредит-но там са май най високи лихвите за момента ,но пък дават лесно.



Тема Re: Алфа банкнови [re: yoanence]  
АвторГeoprиeвa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 09:04



Погледнах погасителния план, няма нищо включено допълнително.При обявена лихфа 6,95 % ГПР-то е 7,17, което е точно сметнато , проверих и с калкулатор за вноски в нета.До тук няма уловка, но като стигнем до подписване на договор може да изскочи нещо.
Питам Ви дали знаете нещо, за да не си губя времето.
Ще съм благодарна на всички мнения.



Тема Re: Алфа банкнови [re: Гeoprиeвa]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано14.12.07 11:43



Споко, договорът също не е страшен. Има за какво да се захване човек на няколко местенца, но не е нещо фрапантно - примерно средствата се отпускат за екскурзии и пътешествия и банката има право да ти изисва документите за целевото изразходване на средствата. И ако не ги представиш, кредитът става предсрочно изискуем.
Имаше и още някакви такива неща, които ми направиха впечатление, но не е болка за умиране...Историята познава къде къде по-втрещяващи договори.

La donna e mobile


Тема Re: Алфа банкнови [re: Гeoprиeвa]  
Автор bankerka (непознат)
Публикувано19.12.07 13:29



кредитът е наистина изключително приятен. в момента алфа банк набират клиенти и заради това е тази кампания е изгодна лихва. кредитът няма такси и комисиони и се отпуска за това, за което го искаш - в моя пише, че е за текущи нужди. реално повечето хора теглят, за да рефинансират кредитни карти, по които лихвите са убийствени.
гпр-то е най-ниското, което съм срещала до момента по потребителски кредити, включително и когато са с преференции за определени институции.
нищо не губиш, процедурата е изключително лека и бърза, така че действай :)



Такова нещо като "безплатен обяд" няма!

Тема Re: Алфа банк [re: Гeoprиeвa]  
Авторpirb (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 20:35



6,95% фиксирана лихва без такса кандидастване и усвояване са по-добри лихвени условия от служителската оферта на мойта банка, ако не броим че последната е и без такса предсрочно погасяване


гавра.



Тема Re: Алфа банкнови [re: Гeoprиeвa]  
АвторVAJNO (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 22:41



И аз гледам условията за ипотечен кредит в АлфаБанк, и ми направи впечатление, че като им поисках разбивка на погашенията по месеци бяха пропуснали (дали случайно !!?) таксата за "обслужване на кредит" от 1%, плащан еднократно годишно, върху остатъка от главницата. Това за 15 години от 50,000 евро прави около 2,000 евро - немалка сума спрямо главницата.

Това ми направи впечатление, защото в Пиреос много добросъвестно в разбивката ми включиха АБСОЛЮТНО всички такси, лихви, комисионни, проценти, ГПР и т.н. (само температурата навън нямаше) ;)

От друга страна условията звучат на първо четене приемливо, и въпреки "пропуска", калкулациите излизат в полза на Алфа сравнено с другите банки, но този пропуск ме кара да бъда нащрек за "изненади"

Пишете, нека да обменим опит.

Поздрави и успех на всички с кредитите :)



Тема Re: Алфа банкнови [re: Гeoprиeвa]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано05.02.08 10:33



В официалния саит лихвата е 10% за потр. кредит до 20 000 лв и срок 60 месеца. Бихте ли постнали линк където има инфо за 6,80-те процента за които говорехте ?

Think Positive !


Тема Re: Алфа банкнови [re: Coтko]  
АвторSPN (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 23:46



Промоцията по потребителски кредит с 6,75 % до 10 хил.лв, до 8 години приключи на 15-01-2008 и поради това не намирате информация на сайта за него.
Към момента е актуален потребителски кредит до 20 хил.лв, при годишна лихва 10,5%, до 8 години, с еднократна такса управление от 30 лева при усвояване, без такса за раглеждане, без поръчител само срещу лична карта и молба.



Тема Re: Алфа банкнови [re: SPN]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано09.02.08 10:35



Благодаря.

Think Positive !



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.