Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:59 28.06.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търся инвеститор  
Авторelpresidente (Нерегистриран)
Публикувано09.12.07 22:24



Здравейте, искам да попитам следното: Възможно ли е да се намери инвеститор който да инвестира в проекта ми 2 милиона долара, срещу 50% от приходите и при възможност за неуспех 30%? Имайте предвид че финансово съм "господин никой".

Ако имам богат чичо, предполагам че ще е възможно, но не ми трябват такива отговори.



Тема Re: Търся инвеститорнови [re: elpresidente]  
Авторcмeшka (Нерегистриран)
Публикувано09.12.07 23:49



И ти ли ще строиш хотели?
Ако имаш 50% - 1 000 000 $ - може и аз да стана инвеститор с 30% за неуспеха - даваш ми ги и чакаш





Тема Re: Търся инвеститорнови [re: elpresidente]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано10.12.07 15:05



И точно тук е мястото да го намериш

. Не разбрах ти с какво по-точно ще рискуваш, освен с парите на химерния инвеститор.

La donna e mobile

Тема Re: Търся инвеститорнови [re: elpresidente]  
Автор bankerka (непознат)
Публикувано10.12.07 17:41



Възможно е - обърни се към някой фонд за рискови инвестиции, където търсят интересни проекти, в които да участват. Ако искаш драсни повече инфо в лични и ще мога да ти дам малко повече инфо или евентуално да те насоча.
Успех!

Такова нещо като "безплатен обяд" няма!


Тема Re: Търся инвеститорнови [re: bankerka]  
Авторelpresidente (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 21:33



Това с хотелите не го разбрах.



Идеята ми е за напълно легално начинание. Основно се инвестира в хора и техника. При нормален успех, чистата печалба за инвеститора ще е от $2 до $4 . При доста добър успех (което е моята цел), печалбата за инвеститора ще е около 7 милиона. Възможни са и доста по-големи печалби от порядъка на $30-40 и нагоре.
За да се провалиш финансово, трябва да си доста голям некадърник в този бизнес и да си се захванал с него само с мисълта за лесна печалба или да си провел изключително лош маркетинг. При неуспех е много по-вероятно поне да излезеш на чисто, отколкото да си напълно на червено. Разбира се, никой не може да предвиди всичко, но като цяло успехът на начинанието е силно контролируем.
Само ми трябва някой, който да е готов да рискува.

Мнението на bankerka е интересно. Бих искал да науча повече за тези фондове. Само да не са някакви кибритлии, с такива не ми се занимава



Тема Re: Търся инвеститорнови [re: elpresidente]  
Авторkypca (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 22:16



Е, ти пък искаш, хем да потрошиш 2 милиона на някой, хем после той да не те потроши от бой. Бой не, ами що анален секс ще видиш на Витоша. И ще си благодарен, че си жив.



Тема Re: Търся инвеститорнови [re: elpresidente]  
Автор yoanence (член)
Публикувано11.12.07 22:40



А как да съм сигурна аз ,че проекта ти ще е успешен.



Тема Re: Търся инвеститорнови [re: yoanence]  
АвторYY (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 14:44



Ами кибритлии ще са, какви да са. Ти какво очакваш - да ти дадат 2 мил. и да ти кажат - харчи си ги както намериш за добре, имаме ти пълно доверие. Да, ама не, да не си Уорън Бъфет. Кой си ти, никой. В какво си инвестирал, колко успешни проекта си реализирал, какво си управлявал, с какъв бизнес си се занимавал. Който и да ти даде тези пари ще ти виси на врата като воденичен камък. А и прав в колегата, че може и да те поприпляскат на Витоша ако се издъниш:)).



Тема Re: Търся инвеститорнови [re: elpresidente]  
Автор bankerka (непознат)
Публикувано12.12.07 16:40



В никой случай не са кибритлии, аз дори имах предвид конкретен фонд. В общия случай, ще ти се направи анализ на проекта, и ако от фонда сметнат, че инвестицията си заслужава - ще се включат.
Според мен това е единствената ти алтернатива.

Такова нещо като "безплатен обяд" няма!


Тема Re: Търся инвеститорнови [re: YY]  
Автор yoanence (член)
Публикувано12.12.07 22:54



е е.. много си писимистичен.Този човек е позитивно настроен ,както трябва всички да бъдем.Има идеи има мечти ,предлага ги ,не се срамува,което показва ,че има и самочувствие.Вярно е ако аз трябва да ги извадя и да ги дам ,определено ще ме е страх,но кой не го е страх на днешно време когато влива някъде по много.Аз мога да добавя,човече не търси тук във форума инвеститори.Помисли къде е най благоприятна почвата за идеите ти.но според мен не тук.И не само с писане на най различни думички.Лице в лице,с хора които наистина биха инвестирали.и най важното как да ги откриеш тези хора,ами с питане,разучаване.Когато искаш нещо -Бог ще ти го даде,но и не забравяй да му се помолиш.Успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.