Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 23.06.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Отказ на кредит - мотивинови  
Автор milka73 (член)
Публикувано15.08.07 15:34



Добър ден на всички.
Кандидатствах за кредит в ОББ, тъй като фирмата ни се ползва с т.нар. преференциални условия в тази банка. Сумата не е голяма - 2500 лв. С тази сума искахме да покрием един стар кредит на съпруга ми и да ни остане една чиста сума. И тъй като моя доход не беше достатъчен /работодателят ми ме осигурява не на цялата сума, знаете как е/, взехме предвид и дохода на съпруга ми. До тук добре. Днес ми се обаждат и казват, че ни е отказан кредит. Попитах, но знаете, че обяснения не дават. И тъй, аз започнах да се чудя. Един от мотивите е, че съпругът ми има прекъсване от порядъка на един месец на осигуровките. Друго - на тази работа от два месеца, т.е. трудовият му договор не е постоянен. Трето - има задължения към Агенцията за държавни вземания и към КАТ. Та въпросът ми е как мога точно да разбера мотивите за отказ на банката. По какъв начин могат да се разберат тези неща? Знам, че задълженията към КАТ вече не се прехвърлят към НАП, а КАТ си ги събират сами. Явно, че при съпруга ми е проблема, а не при мен. Някой знае ли къде мога да ги проверя тези неща? За КАТ - ясно. Но към АДВ от къде може да се провери какво дължиш?
Благодаря и се извинявам, че бях многословна.



Тема Re: Отказ на кредит - мотивинови [re: milka73]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 20:15



Причината е ясна-изпитателен срок в трудовия договор на съпруга ви, поради което неговият доход не е взет предвид.



Тема Re: Отказ на кредит - мотивинови [re: ***]  
Автор milka73 (член)
Публикувано16.08.07 09:07



Благодаря Ви. Днес ще проучваме въпроса заедно с една позната от банката. Другият вариант, който съм намислила - следващия месец да ми пуснат от моята работа по-висок доход, за да не се налага да вземаме предвид и дохода на мъжа ми.



Тема Re: Отказ на кредит - мотивинови [re: milka73]  
Авторbankerka (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 17:15



за съжаление това няма да помогне - всички банки взимат данните за мин. 3 до 6 месеца назад в заплащането..
по-скоро си мисля, че трябва да отидете на място в офиса на ОББ и попитате любезно служителката, която се занимава с кредитите. Ако не откликне на питането ви - обърнете се към управителя.
Ако нямате други кредити, колкото и да е ниска заплатата ви - мисля, че биха могли да ви отпуснат сумата, дори и за по-дълъг срок.
Малко съм изненадана, че ей така са ви отказали и не са ви предложили никаква алтернатива.
Освен ако не сте с просрочени кредити. Това може да проверите като отидете до БНБ и подадете молба за получаване на извлечение относно кредитната ви задлъжнялост от Централен Кредитен Регистър, за което ще трябва да платите някаква такса.



Тема Re: Отказ на кредит - мотивинови [re: bankerka]  
Авторprolet (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 21:50



Това означава ли че ще получи извлечениеи за съпругът или важи само за нея?!Небеше ли нужно и неговото съгласие поне писменно -с подпис......!



Тема Re: Отказ на кредит - мотивинови [re: prolet]  
Авторbankerka (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 13:04



съгласие за какво - за да изтегли тя кредит ли? за това не.
относно Централния Кредитен Регистър на БНБ - лично или с нотариално заверено пълномощно може да се направи справката. По друг начин е невъзможно - може да провериш в закона.





Тема Re: Отказ на кредит - мотивинови [re: bankerka]  
Автор3-roд (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 11:41



на мен ми отговориха по телефона от входа на БНБ без такса ? може би за писмено удостоверение има такса 25лв мисля



Тема Re: Отказ на кредит - мотивинови [re: 3-roд]  
Авторbankerka (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 10:10



със сигурност е по-добре да имаш документ, дори да трябва да платиш 25лв.



Тема Re: Отказ на кредит - мотивинови [re: bankerka]  
Авторbanks.dir.bg (Нерегистриран)
Публикувано31.08.07 10:37



Без такса при първа проверка от ФЛ



Тема Re: Отказ на кредит - мотивинови [re: bankerka]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано30.11.07 23:00



struva mi se 4e za teb slujitelkata rabotila kredita e vinovna za otkaza i za tova 4e ne e dala obqsnenie na klienta.....neznam kade raboti6, no pri nas naistina analizatorite ne davat info za pri4inata poradi koqto e otkazan kredita.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.