Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:22 10.06.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Топлофикация  
Авторвъпpocчe (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 16:03



На някои може да им се стори страанно, но въпросът ми е ще фалира и топлофикация София в средносрочен план 1-3 години . Бясна съм на тази "хубава компания" и съм решила да спра да плащам задълженията си към тях. Пък после като фалира нека ме гонят да си погасявам дълговет. Вие какво мислите по въпроса?



Тема Re: Топлофикациянови [re: въпpocчe]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 18:52



казвал съм го и преди и пак ще го кажа. няма начин да фалира след като на отопление чрез "топлофикация-софия" разчита целия държавен апарат. НС, министерства, посолства, общински сгради и т.н.
ще ни мъчат цял живот.
относно плащанията- оказва се че некоректните платци са в привилегировано положение. справка амнистията за лихвите на задълженията през 09.2007 за който изчисти цялата сума.
това създава прецедент който може да се очаква и занапред.



Тема Re: Топлофикациянови [re: диkoбpaз]  
Авторoтroвopчe (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 11:04



По-скоро ще фалира, или по друг начин казано, ще мине през фалит. Под някаква форма. След това ще започне да доставя услуги само на определени обекти, които ще могат да плащат цената. Няма начин да устои на бъдещите повишения на цените на енергоносители, които както е известно внасяме. Другият начин е да започне да събира бъдещите вече невъзможни за плащане дългове(то и сегашните за голям процент от длъжниците са такива)по един друг начин, различен от досегашните, който не искам да конкретизирам, което обаче не знам коя политическа сила би си позволила, би било политическо самоубийство, някой ще каже че вече са се самоубили, което също не е далече от истината. Разбира се вторият вариант пак означава фалит, но по-късно във времето. Третият начин е субсидиране от държавата, чрез опростяване на лихви на длъжници и други, само дето като гледам финансовото състояние на държавата, няма как и това да продължи дълго. Държавата е фалирала, та топлофикация ли?



Тема Re: Топлофикациянови [re: oтroвopчe]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 19:51



има разлика да фалира, или да го фалират. още повече че вече има интерес към него.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.