Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:41 31.05.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Задава ли се финансова кризанови  
АвторДapинka (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 10:35



Здравейте, не съм експерт.. по скоро съм абсолютен лаик :) Но имам малко спестявания и се чудя дали да инвестирам в заимни фондове. Напоследък акциите доста се качват. Като погледна историята на цените не забелязвам никакво пропадане, което е малко обезпокояващо. Все пак не може цените винаги да се покачват? Вие като специалисти какво бихте ме посаветвали? Очаква ли се финансова криза в българия? Възможно ли е в близките години да преживеем срив на борсата?



Тема Re: Задава ли се финансова кризанови [re: Дapинka]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 19:33



сама го забелязвате че е само възходящ тренд и няма да продължи постоянно.
въпроса е кога ще е корекцията, това само Аллах / Господ/ знае и стари баби. всичко е лично решение, Вие си управлявате капитала. Ако решите влизате ако не в банка.
помислете за нещо по леко като загрявка доброволен ПФ и застраховка.

не е препоръка



Тема Re: Задава ли се финансова криза [re: Дapинka]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано28.10.07 18:15



Взаимен, а не заимен фонд



Тема Re: Задава ли се финансова кризанови [re: Дapинka]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано29.10.07 09:17



Поне до пролетта се предполага, че вероятно корекция няма да има, поне сериозна, предполагам, че още поне година, като цяло тренда ще е възходящ, но в крайна сметка, както вече се каза никой не знае. Лошото е, че когато дойде корекцията може да е мноооооого отрезвяваща. Вярно е тренда не може давърви все нагоре, въпроса е докога ще върви.

Не е препоръка.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Задава ли се финансова кризанови [re: Дapинka]  
Авторptj (Нерегистриран)
Публикувано24.11.07 23:03



БФБ е пародия на борса. В момента не са разрешени "късите" позиции и затова ликвидността на който и да е финансов инструмент е под въпрос. Иначе казано вие можете само да "купувате" акции и да чакате ако се повиши цената им да ги продадете на някой друг будала. Сами разбирате, че това в никакъв случай не може да е вечно. Направете една елементарна справка с колко в проценти са се покачили цените на най-търгуваните от тях и си преценете дали това съответства на реалния им фундамент. А що се отнася до фондовете инвестиращи в имоти - най-много след 3-4 години у нас ще има криза много по-страшна от американския си ипотечен брат (причината за срива на долара от август насам). За съжаление българинът е меко казано икомомически "бос" и "тъп", след като е готов да плаща 9% (за срок от 10 и повече години) годишна лихва върху суми над 50000 лева. Да неговорим, че при сегашната инфлация БНБ в много скоро време ще бъде принудена да мине към "по-твърда парична политика"...



Тема Re: Задава ли се финансова кризанови [re: ptj]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано25.11.07 12:12



Според мен дългоочакваната корекция е факт. Цените паднаха рязко и вероятно този тренд ще продължи. Така че, който спечелил-спечелил, сега вече пазарът се отрезви, след ненормалния финансов ентусиазъм от пролетта насам.



Тема Re: Задава ли се финансова кризанови [re: ***]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано25.11.07 19:49



Аз пък от близо един месец наблюдавам ,че фонда на ОББ все е надолу.Ми и тези дето са инвестирали непрекъснато откупуват,та хептен не виждам кога ще се вдигне с 3 лева както беше август.



Тема Re: Задава ли се финансова кризанови [re: lev4e]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано25.11.07 21:00



В бъдеще няма да се наблюдават резки скокове нагоре.От последния лично аз съм доволен, щото спечелих много. Но мисля, че есента на 2008г. е възможно "Премиум акции" отново да е около 22 лв., стига правителството да не падне.





Тема Re: Задава ли се финансова кризанови [re: ***]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано26.11.07 09:52



чак есента на 2008 ,ужаст,че аз сега да бях си ги изкарал от там.Ще видим ,дано не си прав.Ама гледам ,чед и ДСК-а високорисков и той с цели 0.15 лв. надолу.А аз предполагах ,а и е логично точно декември да се покачват.От друга страна може би пък е удобен момента за закупуване на още ,защото е паднала цената.А какво мислиш за Елана.В последно време се навъртам в сайта им,но още не се решавам.Елана ли са най печеливши за в момента.С такова убеждение оставам.Благодаря ти



Тема Re: Задава ли се финансова кризанови [re: lev4e]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 19:47



Ако купуваш нови дялове, направи го след Нова година. Сега може още надолу да паднат цените. А за Елана нямам наблюдение, но имам голямо предубеждение към подобни фондове, защото структурата им е леко пирамидална. Разбира се, това си е чисто мое мнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.