Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:06 30.05.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Тема Какво да уча?нови  
Автор Volfgang (непознат)
Публикувано24.08.07 06:10



Приятели, моля посъветвайте ме какво да уча! Имам едно висше инженерно образование и собствена фирма. Смятам, че ми куцат познанията в областа на финансите. Не знам дали да запиша някаква магистратура / и къде/ или пък има някакви курсове. Ще бъда благодарен за всички мнения.



Тема Re: Какво да уча?нови [re: Volfgang]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 18:40



задължително инженерно + икономическо. с курсове не вярвам да се получи. може да се самообразовате но в една следваща степен като магистър мисля че повече неща може да се научат. значи според мен е задължително икономическо образование като надстройка. въпроса е къде.
тази година УНСС обра лаврите на най търсен ВУЗ но имам силни съмнения. също за ВТУ или Свищов. ако може да си го позволите насочете поглед навън.
например

нещо от тук. че е висока таксата ясно но възвръщаемостта я дават че е висока



Тема Re: Какво да уча?нови [re: диkoбpaз]  
Автор Volfgang (непознат)
Публикувано25.08.07 08:23



Благодаря!
А каква специалност?



Тема Re: Какво да уча? [re: Volfgang]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 19:24



някой би казал, бизнес мениджмънт или маркетинг. прекалено общи понятия са за мен.
по точно би трябвало да се говори за специализация а не за специалност. тук вече зависи какво Ви влече. дали да бъде свързано с дейността на фирмата дали да е нещо друго. дали да е чисти финанси свързани с определени финансови институции.
Това ще е Ваш избор.



Тема Re: Какво да уча?нови [re: Volfgang]  
Автор kapaмaн (непознат)
Публикувано28.08.07 09:10



браточка, щом задаваш такъв въпрос значи няма смисъл да ти се отговаря. все едно да те питам аз какво да ям на обяд. Ти най-добре си знаеш какво ти куца и какво ти трябва. Не си малък - чети списания, вестници, интернет. виж какви са тенденциите в бизнеса ти пък се ориентирвай.

Във всеки случай не препоръчвам да учиш каквото и да е било към български университет. можеш да погледнеш програмата за нефинансови мениджъри на ACCA.



Тема Re: Какво да уча?нови [re: kapaмaн]  
Автор Volfgang (непознат)
Публикувано29.08.07 13:35



Джентълмени, благодаря за изказаните мнения и съвети. Само не разбрах защо никой не харесва нещо в България. Английския ми е на разговорно ниво, така че не смятам за умесно да уча някъде в чужбина. В УНСС се оказа, че нямат задочно, а само дистанционно обучение. Затова съм се насочил към Великотърновския университет - финанси. Дано да съм прав. Според мен образованието дава някаква рамка, а всеки решава какво да вкара вътре.
А за обяд бих ти препоръчал риба, биричката по твой избор

.Не знам колко е полезно, но се чувстваш готино.



Тема Re: Какво да уча?нови [re: Volfgang]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 18:43



специално ВТУ натрупа доста негативи с лесното раздаване на дипломи.
може би ти е по удобен като дестинация но за мен е по добре Свищов. там поне ги принуждават да научат нещо.
Все пак избора е твой.
относно езиците. само английски не е достатъчен. бих препоръчал да задълбочиш немския поне 4 ниво на ИЧС а и руския ще е полезен/ тук очаквам да ме коментират/



Тема Re: Какво да уча?нови [re: Volfgang]  
Автор kapaмaн (непознат)
Публикувано30.08.07 09:15



в общи линии българското образование представлява нещо такова:
изсипваш хикс лева на някой университет, ходиш на някакви лекции където е 50/50 вероятността преподавателят да дойде. ако все пак благоволи да го направи - в 40% от времето те занимава с глупости от сорта на "мъжете ли са са по-добри шофьори или жените", "колко тъпо е това правителство", "естествен ли е бюста на колежката от третата банка на петия ред" и всякакви такива.
в останалото време - мънка някакви лекции, които в най-добрия случай са 15 години назад от съвременната икономическа теория. Например хората вече обсъждат недостатъците на activity based costing и развиват теории за адаптирането му към съвременните бизнес изисквания, а познай колко време му се отделя в курсовете по управленско счетоводство.
Накрая зазубряш 100, 200, 500, 1000 страници, най-често от учебник написан от въпросния преподавател и се явяваш на изпит. Където се чувстваш като бай Ганьо в опера, ако не преписваш.

В крайна сметка дори да си се скъсал от четене, разбираш, че не си научил нищо, защото образованието ти предлага предимно теоретични познания, но не и умения да ги прилагаш на практика.

от друга страна - ти сам си даваш отговорите. английският ти бил на разговорно ниво. ето ти откъде да започнеш - курсове по английски, включително и с бизнес насоченост



Тема колко вярнонови [re: kapaмaн]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано30.08.07 20:34







Тема Re: Какво да уча?нови [re: диkoбpaз]  
Автор Volfgang (непознат)
Публикувано04.09.07 06:31



Смея да твърдя, че немския и руския ми са отлични. Ако се занимавам и една година сериозно с английски, трябва да стана преводач

. Съгласен съм с почти всичко което казвате, ще проверя и за Свищов, въпреки че ми е далече. До момента съм се оправял само с интуиция и вестници, но мисля, че този период прикл чва. Затова се обърнах към хора с повече опит в тази сфера.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.