Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 30.04.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Тема Ремонт на тов.авт. в ЕС  
АвторTedi (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 16:20



Много Ви моля за вашето мнение относно следната ситуация: става въпрос за транспортна фирма, в която един от камионите претърпява произшествие и се налага да бъде направен ремонт в Гърция. След ремонта гърците издават 2 фактури за вложените в ремонта материали и 2 разписки за предоставени услуги /ремонт и боядисване/. Гръцката фирма е регистрирана по ЗДДС в Гърция, но в издадените фактури и разписки не е начислен ДДС. Какво следва да направя, да издам протокол, с който да си самоначисля ДДС-то ли? ВОП ли е? Разговарях с методолозите от НАП и ми казаха, че на основание чл. 24, ал. 3 трябва да си самоначисля ДДС - то и за фактурите за резервните части и за разписките за услугите. В случай, че издам протокол и за ремонтната и бояджийската услуга, като основание трябва да посоча чл. 24, ал. 3 от ЗДДС ли? Това, което много ме обърква е, че са горепосочените услуги на са ми издадени фактури, а разписки.
Говорих и с други колеги, като част от тях смятат, че в конкротния случай, мястото на изпълнение е Гърция - чл. 17, ал. 4. Проблема е сериозен, защото не става на въпрос и за малки суми.
Ще Ви бъда много благодарна, ако споделите Вашето мнение по този въпрос.




Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.