Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:13 01.05.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Тема Може ли регистрация в ebay.de от България  
АвторCTM (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 11:19



Попълвам всичко във формата за регистрация в ebay.de и пише че ще ми изпрати код или линк за регистрация, но вместо това получавам едно дълго писмо с някакви правила. Та какъв е начина човек да се регистрира от България за да си пазарува?



Тема Re: Може ли регистрация в ebay.de от Българиянови [re: CTM]  
АвторZo (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 19:24



ми не зн, ама аз имам регистрация в ебау.цом и без проблеми си купих телефон от ебау.де.



Тема Re: Може ли регистрация в ebay.de от Българиянови [re: CTM]  
АвторCreator (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 19:50



Не зянам защо ти се струва, че EBay.де не те иска, след като имат специална графа за България.

Според мен имаш два варианта:
-или да им попълниш формулярите както те искат и да прочетеш какво искат от теб
-или да чакаш да се открие EBay.бг - тогава няма да ти е толкова трудно.

Но ако си на мнение, че ставаш пълноправен член на Ebay се лъжеш.
На първо време ще можеш само да купуваш, ама с преводите ще има ядове да береш и да плащаш на българските банки солени и пресолени такси за превод.

А и се питам как ще се оправиш на търговете, след като не можеш формулярите им да попълниш.

А бе я иди на далавера.net - там има всичко!





Тема Re: Може ли регистрация в ebay.de от Българиянови [re: Creator]  
АвторCTM (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 10:33



Формата я попълвам правилно и получавам мейл от Anmeldung@ebay.de на тема "Allgemeine Geschaftbedingungen fur die Nutzung von eBay.de, eBay.at, eBay.ch" или преведено с Free Online Translator

-- Общи бизнес условия за използване от eBay.de, eBay.at, eBay.ch
Най-напред пробвах регистрация с мейла ми в Орбител и в eBay.com, но не получих нищо явно заради настройките на пощ. сървър. После пробвах чрез пощата ми в Битекс.бг за eBay.de и получих горното писмо в папка Спам. При регистрацията стигам да стъпка 2 където пише да си проверя в пощата за получено писмо и да натисна линк за активация - вместо това обаче има писмо с 19 страници общи условия които едва ли ще има смисъл да превеждам, защото май нещо друго има тук.



Тема Re: Може ли регистрация в ebay.de от Българиянови [re: CTM]  
Автор Werwolf (познат)
Публикувано05.07.07 16:39



Не знам защо си решил да се регистрираш през немския сайт като не знаеш езика; доста ще ти е трудно така... Пък и там сигурността е много по-висока и е много по-лесно да ти блокират акаунта (по-най различни причини, които не ми се изброяват в момента).
Както и да е, преди 2-3 години, за да се регистрираш през ebay.de, пращаха писмо (истинско) на физическия адрес, с който си се регистрирал, с код за потвърждение на акаунта. Получава се до 1 седмица. Това се прави с цел да потвърдят адреса ти и това, че си реална личност. Не знам дали все още е така, ама е много вероятно.
Лошото е, че ти не можеш да разбереш какво трябва да направиш, за да потвърдиш акаунта си, а транслаторите едва ли могат да ти помогнат; а в същото време данните ти вече са вкарани в системата и не можеш да ги използваш повторно. Най-добре прегледай пак всички емайли, които си получил с някой, който поназнайва немски.



Тема Re: Може ли регистрация в ebay.de от Българиянови [re: Werwolf]  
АвторCTM (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 19:50



Благодаря за тази информация и честно казано доста съм изненадан за това с конвенционалната поща... Причината да пробвам регистрация в немският сайт, е че искам да си купя точно определено изделие немско производство което по другите сайтове го няма. Преди 1-2 год. си извадих карта Visa специално за целта и другия месец изтича.
Мисля си обаче дали ситемата на ebay не праща две писма и това за активацията пощенският ми сървър да го блокира. Ще пробвам през ebay.com и да речем през abv.bg или някои други.



Тема Re: Може ли регистрация в ebay.de от Българиянови [re: CTM]  
Автор Werwolf (познат)
Публикувано06.07.07 10:30



Разгледах пак условията за регистрация; явно вече става само с емайл.
Но има друг проблем- пише, че ако емайл-адресът, който си дал е на безплтен, уеб базиран сървър като Yahoo или Hotmail или пък съобщенията им се връщат като невъзможно да бъдат доставени, се счита, че не е достатъчен, за да се удостовери самоличността ти и данните ти трябва да бъдат проверени от SCHUFA. Така че, може би, за това се бави потвърждението.
Няма смисъл да се опитваш да си правиш нова регистрация; няма да можеш да използваш адреса си повторно. Но се опитай да се логваш с името и паролата, които вече си избрал и да смениш емайл адреса; или ако ти излезе, че акаунтът не е потвърден все още, потърси опция за изискване на нов код за потвърждение- трябва да е нещо като "Bestaetigungscode erneut fordern". Емайлът за потвърждение трябва да е нещо като "Ihre Anmeldung bei ebay abschliessen".
В ebay.com има live-help и веднъж ми помогнаха с подобен проблем, ама в .de мисля, че няма.
Моят съвет е да си достатъчно упорит и все ще стане

.



Тема Re: Може ли регистрация в ebay.de от Българиянови [re: CTM]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано06.07.07 14:46



По-горе ти казаха че може да се регистрираш в ebay.com и да ползваш със същото име и парола ebay.de , и не само него, или не четеш или имаш проблеми с разбирането. На времето като се регистрирах в англоезичния ибей, ми искаха кредитна карта за потвърждение на адреса, не знам дали още е така.



Тема Re: Може ли регистрация в ebay.de от Българиянови [re: Пeтъp_]  
АвторCTM (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 21:31



Да, това с ebay.com вече го бях пробвал и с безплатната ми поща от Орбител. Бях го отписал като вариант защото не получих отговор. Днес обаче гледам че съм получил от там писмо с линк + код за активация макар и с 2-3 дни забавяне.

Сега съм страшно зает обаче и като се освободя продължавам нататък. Благодарско!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.