Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 21.05.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Какъв бизнес с толкова малко пари?нови [re: мyтpaтa]  
Автор lev4e (непознат)
Публикувано21.05.07 22:28



Ей -мутра ти много ми хареса как мислиш.Я не се стискай ами поразкажи нещичко в повече,моляте.Първо- за занаята съм съгласен,кадърните и с ум хора -обаче не си лягат гладни,от опит го знам.За държавната поръчка нещо не ми се изясни -какво имаш впредвит ,което сигурност от наивност или недогледство в тази държава не съм схванал.Ако е да те уредят за държавна работа -май не съм им много високи заплатите,но ако е за депутат-о мерси да ме мрази всеки.За късмета-да много е важен.Но за чужбината ми хареса това което споменаваш.А понеже на съм работил никога в чужбина и ми се вижда сладко.Е наслушал съм се на истории какво било в Гърция,Испания,но ти намекваш за нещо май по различно.А ако имаш малко дете накъде.Как така хващаш си партакешките и дим да те няма-да поема друг отговорността.Хайде кажи повечко моляте



Тема Re: Какъв бизнес с толкова малко пари?нови [re: lev4e]  
Автормyтpaтa (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 12:07



Ами за държавната поръчка имах в предвид класическата корупционна схема. Примерно: Ето идва лято, децата излизат във ваканция, училищата трябва да се ремонтират, дограма да речем да се сменя. С 10 хиляди лева можеш да направиш работилница за АЛ или ПВЦ дограма. Естествено не си първият който се е сетил. Дограмаджийски фирми под път и над път. Обаче поръчката за това училище я печели този, чийто вуйчо е владика - в случая началник в съответният отдел в общината или поне директора на училището.
А за чужбината наистина нямах в предвид просто да идеш там и безмозъчно да работиш нещо. Знам няколко примера. Преди години един мой колега от университета доста го закъса и се принуди да замине като най-обикновен селскостопански работник за Гърция. Какво е правил там, какво не е, понастоящем е вносител на селскостопанска продукция и на земеделска техника (втора ръка ) пак от Гърция. За един друг аналогично знам, че е работил общ строителен работник в Англия, понастоящем внася строителна железария. Знам, че на думи е много по-лесно отколкото реално да го направиш, ама някакватакава е идеята.



Тема Re: За хора с идеинови [re: lev4e]  
Авторlv (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 18:12



ех те идеи идват, ама...аз лични започнах всичко от идеята или по скоро от лиубопитство покраи ВЕЦ-овете. Наистина там има адски много пари, но нещо като минимум начален капитал е около 50 хил - за направа на проект, разни разрешителни и тн.т, с които после да се вземе кредит от банка. Пък с такива пари не разполага всеки
Вчера докато играех футбол с приятели, се сетих че има само 2 футболни игрища в София, които от март до ноември някъде са претъпкани, но още не сам се поразровил с какви средства може да се отрори подобно комплексче и въобще има ли файда.
Виждам, че имаме сходни интереси - ето това ми е майла (kojuharov@abv.bg) ако искаш пиши на него, да не занимаваме тука целият клуб



Тема ще изкукашнови [re: lev4e]  
Авторcepиoзнo (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 18:39



Писал си:

"...Но когато човек непрекъснато върти в мислите си това как да ги утрои или поне удвои събраните,със сигурност ще намери.Аз лично непрекъснато го мисля...."

Стига бе. Хората мислят как да изпраскат по-хубави мадами, къде да идат на почивка, как по-добре да си изкарат времето, ти мислиш непрекъснато как да удвоиш едни 6000 лева. Една патка от много мислене умряла. Преосмисли си приоритетите мой човек.



Тема Re: За хора с идеинови [re: lv]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано24.05.07 14:21



С 5 000 - 20 000 хиляди можеш да започнеш дребна търговия с добро и бързо преобръщане на парите, малко инвестиране, но много работа.

Нужно ти е:

Един автомобил, лекотоварен, може и комби, или лека кола с теглич и ремарке.
За предпочитане дизел или на газ.

1-2-3 касови апарата. Зависи на колко ще желаеш да се разпростреш като начало. Ставането в 5 часа почти всяка сутрин ти е гарантирано.

Клиенти се събират сравнително бързо, но отношението към тях е много важно, а за нелоялност си плащаш рано или късно. След 2-3 месеца редовните клиенти са болшинството пазаруващи.

Парите си ги бива, въртят се много бързо (Вложения в стока капитал се върти в рамките на 1 до няколко дни) и в зареждането се влага малко, нормата на печалба висока, но бачкането е много и бизнеса не е престижен по БГ стандартите.

В САЩ и на запад се смята обаче за много добър (Там явно по не им пука кой какво бачка) и за почти наследствен, защото носи добри доходи.

......................

Малко производство с гарантиран поне минимален пазар за начало.
Можеш да купиш готов бизнес или да вложиш сам в машини. Проблем тук е помещението.
Ако си под наем, зависи какъв ще ти е наема. Ако е твое е нужно да отговаря на минималните изисквания и да извадиш документи малко по малко.

Хамалогията тук също е много. Дори да имаш работници е нужно да следиш какво правят, а пласмента ще ти отнема от времето и е добре сам да поемеш част от него, а да не го оставяш изцяло на търговски фирми, защото ще ти извиват ръцете усетят ли власт над теб.

......................

Да се включиш като съдружник в компания за недвижими имоти. Разходите обаче там са ужасяващи по 3000 - 10 000 на месец, конкуренцията е ужасна и ако нямате сделки ще фалирате след 2-3 месеца

Пари ако падат са много, но риска пък е много голям, въобще да не подкарате и да фалирате още преди това.

.....................

Търговия с акции на БФБ. Риска тук сам си го поемаш. (продължаваш да си работиш и старата работа.)

....................

Търговия със CFD (Договори за разлика) или с валути на Forex. (продължаваш да си работиш и старата работа.)

(!!!) Тук не ти препоръчвам за начало да скачаш с повече от 1 000 $ и с по малко от 500 $ .

Риска да фалираш обаче е 90 % !!!

Ако обаче се задържиш поне една година, избиеш си от главата как ще скапираш пазара или ще бъдеш дей-трейдър, то има шанс да стане човек от теб и да си правиш добри сделки с добри пари.

........................

Засега това ми идва на ум

Ако се сетя още нещо ще пиша

Редактирано от Jay Gould на 24.05.07 14:50.



Тема Re: ще изкукашнови [re: cepиoзнo]  
Автор lev4e (непознат)
Публикувано31.05.07 22:28



Да но тези жени нали пак искат пари.Или те при теб извират ежеминутно.А аз със моите 6000 лева определено не съм за много,а колкото до почивките и предимството на развлеченията,пред това да инвестирам-предпочитам за сега второто.Въпреки ,че има и друго-за какво е жив човек ако не се находи,не изпита всички страсти-е те тогава смисъла ще е само в това-Яж ,пий и си носи новите дрехи.Понякога се замислям -що не ми се отдава-а ми явно не съм от този тип хора.Не че и да събираш ето така безсмислено и само да трупаш пачки си е пък най доброто.Но и за да ги пилееш пачките нали от някъде трябва пак да дойдат.Но това е пък още по голяма безмислица-трупай,трупай ,трупай-и хайде след това в кръчмето на морето с момето.Ако само в това трябва да открия приоритета-ами аз просто не виждам такъв.За какво според теб мили ми човече е живота-за някой е кариера,за други е кариера дом деца и жилище,за трети и по цял ден с комбайна или вола на къра(има хора които немогат да живеят без земеделие-аз поне познавам такива ,ако ти не се сещаш),4етвърти-само бизнес коли и жени,пети-само работа,вечер в кръчмето.Можеш да продължиш да изброяваш,ако не съм се сетил за кой знае още колко.Аз лично за себе си предпочитам-пестене на пари като по млад,създаване на бизнес ,който с кеф да управлявам,а не само да го имам за да му покривам разходите и семейство ,без него що ти е всичкото.За мен лично семейството е най големия ми стимул.Хайде интересно ми е о6е нещо да споделиш.Определено съм се опитвал да мисля като теб,но не се получава и мога да ти го разясня защо ,стига да искаш.



Тема Re: Какъв бизнес с толкова малко пари?нови [re: мyтpaтa]  
Автор lev4e (непознат)
Публикувано31.05.07 22:31



Никак не елоша идея,мислил сьм го ,но имам семейство и не ми е безразлично с часове да съм далече от него ,а още по малко дни.И в България може.Е сигурен съм ,че има нещо което не съм видял и което може би ще ми направи впечатление но за сега съм тук.



Тема Re: Какъв бизнес с толкова малко пари?нови [re: мyтpaтa]  
Автор lev4e (непознат)
Публикувано31.05.07 22:34



Да пак съм съгласен и на всичко съм готов да работя,от работа никога не съм се оплаквал,каквато и да е тя.Но просто трябва да е смен семейството ми ,а не е ли по сложно



Тема Re: За хора с идеинови [re: Jay Gould]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано31.05.07 22:42



знаеш ли ти си умна глава.Личи ти -врял си в нещичко.Четейки редовете ти определено усещам че съм на километри разстояние от теб.Всичко за да го разбера трябва да го изпитам на свой гръб.Е има си основни правила които няма как да не ги знам,но ще ги науча.Ще разгледам по подробно идеите ти,харесват ми.Ще поразмисля върху нещата и ще видя сам на себе си къде куцам.И със сигурност ще ти пиша ако имам впроси.А аз неминуемо ще имам.Благодаря ти




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.