Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 28.09.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема енергийна ефективност-кредит  
Авторнинa (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 21:53



имали точни и ясни правила за да знам как се ползва този кредит? Т.е. искам да тегля 2.500 лв. по този кредит и немога да разбера защо в ОББ пише ,че ще ми се опростят 20% от направените разходи по проекта.А в ДСК,че тези20% още се опростят от стойноста на кредита.Притесняваме разликата в терминологията .НАли става въпрос за един проект по програма на ЕС



Тема Re: енергийна ефективност-кредитнови [re: нинa]  
Автор nikolayyy (cskar)
Публикувано19.04.07 08:46



http://www.reecl.org/



Тема Re: енергийна ефективност-кредитнови [re: нинa]  
АвторUBB (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 22:52



Има голяма разлика, в зависимост от това какво точно смяташ да правиш по проекта-дали ще е изолация, дограми, слънчеви колектори и т.н. Аз те съветвам ако си решил/а да се възползваш от програмата да избереш повече възможности-тоест няколко от продуктите, защото едно физическо лице може да кандидатства за безвъзмездна помощ само веднъж. По принцип се възстановяват до 20% от стойността на кредита, като с тях се намалява размера му, но не повече от:
Дограма - 391 лева;
Изолация на стени - 488 лева;
Изолация на покриви - 488 лева;
Изолация на подове - 488 лева;
Отоплителни котли и печки на биомаса - 782 лева;
Слънчеви колектори за топла вода - 782 лева;
Газови котли - 782 лева;
Термопомпени системи за отопление и климатизация - 782 лева .

Честно казано, въпреки че съм банков служител, принципно съм твърдо против кредитите, особено ако имаш възможност да си позволиш покупки без тях. Мисля, че като вариант, само енергийната ефективност излиза безплатно, тъй като помощта реално ти покрива лихвата и по този начин заема ти става безлихвен, тоест плащаш си само 2500, ако проектът ти струва толкова. Така че, всъщност това си е чиста форма на отложено плащане.

Съветвам те да избереш нас или Райфайзен, по простата причина, че в другите банки, където проектът се реализира, голяма част от служителите въобще не са обучени да го предлагат и рискуваш да станеш "опитно зайче", което съм сигурен, че ще ти забави плановете... Пък ако имаш собствени средства, хич не се лъжи да задлъжняваш.





Тема Re: енергийна ефективност-кредитнови [re: UBB]  
Автор Lancelot (Knight)
Публикувано24.04.07 07:25



Прав си, UBB, до последният абзац.
Ама как прецени, че другите не струват - адски ми е любопитно!


"Само ние и тия знаят какво е "Енергийна ефективност", другите падат от дърветата!
Нека сам/а си прецени дали, къде и е по-удобно, по-добро обслужването и по-хубаво да си тегли "енергийната". Защото кредитът е един и същ.

= Nobilitas Obligat =


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.