Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 10.06.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Кой бизнес е най изгоден  
Автор lev4e (непознат )
Публикувано02.04.07 23:52



Имам спестени пари и искам да ги завьртя.Но все още не сьм добре запознат кое е най печелившо за в момента.И като разход сьщо.За тьрговия ще ми трябват май доста като начало-и за наем и за начална стока и за регистрация.Ако предложа рекламни услуги например ,много ли ще ми струват разходите.Иска ми се да е бизнес който не гьлта много начален капитал,но вьзвращаемостта му като печалба да е постоянен,макар и не толкова силен в началото.Тьрговията я владея,работя я и в момента ,но ми се струва,че наливам от пусто в празно.Моляви,знам ,че има много по вещи и по компетентни от мен,които може дори и на други като мен ,сьс спестени пари да завьртят нещичко.в момента разполагам с 6000 лева,но си мисля ,че са достатьчни,но не искам ей така лесно да ги загубя.Искам всичко добре да го обмисля.Нека ако има някой който да е започнал някьква дейност,свьрзана с мин.усилия ,но носи доходи да даде сьвет.Ужасно сьм обьркан ,а знаете друго е да си управляваш свое,а още по ужасно ми се струва да имаш спестени пари и да ги трупаш или вьв взаимен фонд или на депозит(което е два пьти по ужасно).Благодаря.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано03.04.07 10:20



байно, ти ако не знаеш как да завъртиш шест бона, колкото и акъл да ти се налее тук, пиши ги бегали.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор boogie_1OO1 (непознат )
Публикувано03.04.07 14:02



Задължително ли е да е бизнес?
Пиши ми на лични :-)



Тема Кажи от какво разбираш де.нови [re: lev4e]  
Авторлъчko (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 21:50



Левчо, с тия пари така или иначе парите те ще трябва да си ги движеш, няма начин. Само търговия ли владееш? Каква търговия имаш предвид, че владееш? Хоремаг или нещо по-сериозно?



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: f(x)dx]  
Автор yoanence (минаващ)
Публикувано03.04.07 21:52



така е напьлно си прав,та нали за това се допитвам,ама накрая незнам каква ще я измисля и надробя.благодаря ти за отговора.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: boogie_1OO1]  
Автор lev4e (непознат )
Публикувано03.04.07 22:04



Опитах се да ти напиша на лични,но нещо не се получава,как става ми кажи пьрво това и след това ще ти напиша за мнението си.Не не е задьлжително да ебизнес с тьрговия,но просто ми се ска да завьртя нещо.Ти какво предлагаш.Моляте ти ми напиши на лични,защото така ще ми е по лесно да ти отговоря пак на лични.Всяко мнение ми е ценно.Благодаря ти.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: yoanence]  
Автор lev4e (непознат )
Публикувано03.04.07 22:06



ъоаненце и ти ли има6 сьщия проблем.Подкрепям те.дано роди главата ни нещо.Ти за колко пари смяташ да задействаш..



Тема Re: Кажи от какво разбираш де.нови [re: лъчko]  
Автор lev4e (непознат )
Публикувано03.04.07 22:11



точно това е проблема ,че имам талант в определени области но ме е страх да рискувам.И за това ми се иска да е с по малко разходи.като се сетя само за наем колко ще трябва да давам.Е не ,че това е основното,но си е важно.Иначе имам хубава работа и платена,свьрзана с много тичане,но сьм доволен.Но ми се иска да развивам нещо свое.Имам тези пари и се чудя как най добре да ги оползотворя.Искам да имам бизнес свой,но все още не сьм се насочил кьм нещо конкретно.Зелена тиква се усещам.А е безсмислено да стоят само вьв взаимен фонд.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор yoanence (минаващ)
Публикувано03.04.07 22:15



Абе мойта е по зле.Аз имам 3500 и нито е да си купя жилище нито ще ми стигнат за бизнес поне според мен.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор boogie_1OO1 (непознат )
Публикувано04.04.07 11:33



Писах ти на лични :)



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: boogie_1OO1]  
Автор lev4e (непознат )
Публикувано05.04.07 01:20



Благодаря ти ,аз веднага сьм откликнал.Просто само вечер и то кьсно мога да си позволя време за компютьра.Но винаги влизам.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор boogie_1OO1 (непознат )
Публикувано05.04.07 15:49



Нищо лично не съм получил:-)



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
АвторCъвeтниkът (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 12:26



Разбира се, че от всяка гледна точка най-изгоден е бизнеса на двете най-древни професии:
1. Проституция
2. Лихварство
Избора е лесен - послушай сърцето си





Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Cъвeтниkът]  
Автор lev4e (непознат)
Публикувано08.04.07 12:00



това не е бизнес ,а страсти.За лихварството,там за сега според мен изгода няма-даже и на взаимен фонд да е.А за проституцията ,който няма сьвест,нека го прави.Това не са чисти пари.Сега сигурно ще ми кажеш-ми те париъе не миришат.Да не миришат,но не носят и добро



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: boogie_1OO1]  
Автор lev4e (непознат)
Публикувано08.04.07 12:12



ще се опитам пак да жи го пратя ,защото е важен отговорта ви за мен.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор boogie_1OO1 (непознат )
Публикувано09.04.07 13:45



Можеш и на мейл - boogie_1001@yahoo.com



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: boogie_1OO1]  
Автор lev4e (непознат)
Публикувано09.04.07 17:18



много интересно се получи,изчезнало ми е писмото а уж го запаметих та сега трябва ново да пиша,хайде довечера ще стане.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
АвторDarKen (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 22:21



хахах с 6000 лв какъв ли бизнес мойе да станае ми е странно :)

купи си кола и я направи такси ;)

Вземи заем купи си апартамент и го даи под наем

Вземи си проект за ЖК намери си инвеститор партниор някоя банка и купи имот и продаи на зелено ;)



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: DarKen]  
Автор lev4e (непознат)
Публикувано14.04.07 15:11



Страхотни предложения господине -бива ви.Ами ще помисля-последното много не ми ясно как точно става,но ще се поинтерсувам.И все пак аз сега имам 6000 но до 2-3 месеца ще са 10000.Само се питам що ги имам като незнам как най добре да ги инвестирам.Хайде кажете ми повече,моляви.Определно сьм млад и зелен и за това не ми се иска да затьна и с двата крака.което никога не не невьзможно.Благодаря ви за отговора.Очаквам пак да се включите.



Тема Re: Кажи от какво разбираш де.нови [re: лъчko]  
Автор lev4e (непознат)
Публикувано14.04.07 15:16



Искам да е нещо сериозно,дай идея акосе сещаш,но тези пари няма да останат само 6000 докато умувам какво да правя с тях ,аз продьлжавам да влагам и до 2-3 месеца ща са 10000.Моляте дай идея ако имаш.



Тема Ами...нови [re: lev4e]  
Авторлъчko (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 16:17



Ами щом си търговец и ако поне малко разбираш от коли иди докарай от Германия/Холандия/Швейцария/Италия някоя кола. Няма да си само ти да го правиш това ама има сравнително голям шанс да изкараш 10% за 2 седмици. И така няколко пъти.



Тема Re: Ами...нови [re: лъчko]  
Автор lev4e (непознат)
Публикувано16.04.07 22:59



определено тази работа не ми допада.Извинявай.Предпочитам си Бьлгария.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: f(x)dx]  
Автор lev4e (непознат)
Публикувано18.04.07 18:57



г-н f(x)dx,ти как би завьртял шест бона.Мисля си ,че знаеш как и ,че за теб сумата не е чак толкова малка.Ти сьс сигурност имаш повече,сьдейки по това,че и много знаешМожещите и знаещите никога не ходят гладни и винаги намират начин да имат и да са доволни от себе си.Е кажи ,ако няма егоизьм в теб-разбира се(поначало високо интелигентните хора нямат егоизьм),какво би направил сьс шест бона.Сега само да не ме обвиниш в кражба на идеи.Но умния и компетентен човек като вас,който винаги има мнение,задьлжително дава сьвет и то от сьрце.Очаквам вашия отговор.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Авторnsm (Нерегистриран)
Публикувано05.05.07 10:07



Ta ti si genii 6tom za 2-3 meseca ot 6000 gi pravi6 na 10000, tova sa mnogo % pe4avba...prestani da si 4e6a6 ezika vuv foruma.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: nsm]  
Автор lev4e (непознат)
Публикувано21.05.07 22:32



да права ги отделям от заплатата,аз съм на процент



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
АвторEconomist (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 09:43



Тъпак, що ни занимаваш с твоите глупости. Имал 6 000 лв. и щял да почва бизнес, така се почвало бизнес. Та кой няма 6 000 лв. Всички сега бизнесмени ли да станем. Да не говорим, че всяка банка ще отпусне заем от 6000 лв. срещу заплата от 500-600 лв. Това са прекалено малко пари за започване на бизнес. А като те е страх да рискуваш къде си тръгнал. Който го е страх от мечки не ходи в гората. На всеки 10 стартиращи бизнеса, 8 фалират. Успех.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Economist]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано31.05.07 22:48



Всеки бизнес е различен.Някои може и с 6000 да се почне,защо да няма такива.Някои и 1 млн. може да не им стигне.За сега са малко,но аз все още обмислям.Благодаря ти за успеха,ще ти се похваля.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано24.09.07 15:21



Абе пич ти нормален ли си, с 6000лв. бизнес щял да почва ама и да е сигурен, пък и да не било по фондовете, щом с търговията си на ти, то взимай един бус и ходи да търгуваш, за 6000лв. можеш и компютър, принтер и плотер да си взмеш, щото нещо видях за реклама спомена, ама то тия неща сами не изкарват пари, трябва клиенти да имаш. С 6000лв. първоначално, като нямаш идея, какво да ги правиш вземи и ги остави във някой високорисков фонд на ОББ например. За един месец, като върви пазара последният месец, ако продължава така да върви, ще ти докарат 1000лв. това са ти 16% доходност, какво не те устройва, че не се сещам. Никой не ти ги гарантира и никой не казва, че все така ще върви, но така или иначе няма какво да ги правиш тези пари за момента, що да не ти носят повече. Ако можеш пък играй сам на борсата, какъв ти е проблема. Гондовете за една година правят по има няма 80% доходност, нещо малко ли ти се струва или ти си от ония ентусиасти дето за няколко месеца искат милионери да станат от нищото, няма такъв бизнес мой човек. И я кажи с тия 6000лв. вложени, каква доходност очакваш, месечна или годишна да речем, щото нещо.....
Иначе виж на думи нещата, колко са лесни правиш си рекламно студио, взимаш поръчка, някоя голяма светеща реклама за 2000-10000лв примерно и ехе пей сърце или правиш, рекламни надписи с обща площ 200кв.м. и си докарал приход от 7000-10000лв. като приспаднеш разходите, и си докарал 50-60% доходност от вложените 6000лв. Супер лесно нали, ех ако сичко ставаше такаааааа, всички щяхме милионери да сме. 6000лв. е смешна сума, но пък все пак може да се почне с тях, но някак си малко си нагъл искаш милиони да вадиш. Засили в някой фонд и събирай спестявай още пари, пък като решиш какво ще правиш....

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
АвторOпитeн (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 14:26



ДФ Капман Макс
Годишна доходност над 100%
1-ва година от 6000 - 12 000 лв
2-ра 24 000 лв
3-та 48 000 лв
4-та 96 000 и така нататък до 1 - 2 мил.лв.
Успех!!!!





Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Oпитeн]  
Авторcool_alyn (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 18:01



Хе хе, кой гарантира че всяка година ще са с такава доходност?:-)



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Авторdenis (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 06:33



zdr,kak si



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Авторdenis (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 19:00



zdr,ne e li malko sme6no da ti se iska takiva ne6ta 6000 lv i biznes?uj si iz targuviata.Men ako me pitaj nablegni na teoriaita.malko knijki po predpo4itane na angliiski.Malko se govori za investirane na borasta,vsi4ki sa ia lapnali po traiding v na6ata strana.malko gladni malko jadni dai da stavame bogata64eta.I az sam si haresal edno GT2 na porshe ama 10000 6te mi stignat li??? tova be6e 6ega
"Pravilo nomer edno da se nau4im da investirame"na Phil Town ne e lo6a kniga.Knigite na kiosaki ne sa lo6i,no vsi4ko si zavisi ot teb kolko dale4e iska6 da stigne6.Spored men za da ima6 6ans triabva da si novator,nov product nov vid usluga i t.n.Ako misli6 da pravi6 6iva6ko atilie ili magazin4e mislia 4e e staromodno horata obi4at da gledat hubavi ne6ta.6te ti kaja edno ne6to koeto mi se e zapametilo v glavata "pe4albata e pri pokupkata,a ne pri prodajbata"iskam da kaja 4e ako kupi6 edin lev na cenata za 0.5 lv 6te si na pe4alba,ako si kupi6 edin lev na cenata na edin lev i 4aka6 da si vdigne kasmet.Razbira6 me kakvo ti kazvam



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Авторdenis (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 19:08



o6te ne6to,az sam palen i vse vzemam niakakvi ne6ta ta da otsalbna val6ebni hap4eta,brat mi ne se zanimava s gluposti prosto si ti4a redovno igrae futbol,pro4ete niakolko knigi za dieti i sportno hranene sa6to za metabolizam i taka.Taka 4e val6ebnoto hap4e e v teb v sarceto ili moje bi v motivaciata,az 6te si ostana debeli4ak a brat mi stroen hubavec,e vsi4ko e trud.Vna4aloto moje da niama pokazateli no uporitosta se vaznagrajdava.Postavianeto na realni celi sa6to e za predpo4itane.OT moi si opit zagubih 1000$ na valutna targuvia za edin mesec 6te gi udvoia e 100%,maliii ta az sam bogata6 ili tapak mai vtoroto.Taka 4e batka ti si znae6



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Oпитeн]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано12.10.07 21:43



Ти хубаво иронизираш, ама в момента нещата са такива, правят ли го, правят го, друг е въпроса докога ще продължава това и, че никой не ти дава гаранция, че все така ще продължават, в интерес на истината и аз, като нашият отворко дето е пуснал поста имам малко пари, и незнам какво да ги правя, нямам нужните познания да ги въртя сам на борста (макар, че то на нашата борса, както е тругнало, няма начин да не вадиш доходност с тоя пазара все нагоре и липсата на къси позиции) когато натрупам необходимите познания тогава самичък дотогава, умниците във фонда ги въртят парите, вярно накрая е много вероятно да има изгорели но.... с тия балони....



каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор ani_ched (tianshi group)
Публикувано25.10.07 20:32



Завъртя ли си паричките,щото инфлацията почна да ги папка май?Ако още си търсиш изгоден,доходен и ала"вълкът сит и агнето цяло"бизнес,пиши на лични.Има такъв.И щом си на "ти"с търговията долу горе бързо ще навлезеш в нещата



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано31.10.07 17:05



Здравей.
Най-изгодния бизнес е този, който познаваш най-добре и си най-добър в него и това не зависи много с какви пари започваш (не че не помага, ако почнеш с достатъчен капитал).
Ако не се чустваш достатъчно сигурен и подготвен (какъвто е случая май), искрено ти препоръчвам да не се хвърляш с главата надолу. По-добре се включи в нашия клуб, където ще имаш възможност да проиграеш различни варианти без да залагаш спестените си пари докато се почустваш достатъчно уверен в способностите си.
Ще се радвам да се срещнем скоро в клуба -





Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано01.11.07 13:10



Баси малоумният сайт, където за регистрация се иска и ЕГН, това изобщо законно ли е? Освен това, как може да се зададе въпрос, без да се регистрираш, защото от прочетеното в раздел помощ, единствената представа, което може да си създаде човек, че става въпрос за нещо, като пирамида и... бля, бля, бля....

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Ми така си е ама...нови [re: Myth]  
Авторpяпaтa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 16:13



Па тебе кой те кара да си пишеш истинското име, ЕГН-то и майчиното мляко? Мислиш, че ще изглеждаш по-авторитетно ли?
Пиши се Черешко Пъшков Дръжков, влез, виж за какво иде реч, има ли келепир, пък после евентуално си отвори втори истински акаунт. Иначе туко виж и спамъри ти нагазили пощата.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано01.11.07 17:06



Благодаря за препоръката относно възможността за контакт без да се регистрираш. Сайта все още е в процес на израждане и със сигурност има и други дразнещи неща.

От друга страна не държим всеки да се включва в клуба, а клуба има финансова насоченост и финансови продукти, затова не можем да си позволим да допускаме анонимни членове.

А дали е законно - съмнявам се като отидеш да теглиш кредит от банка да не ти искат ЕГН-то, което показва, че не нарушава закона.

В крайна сметка дали ще се включиш в клуба зависи единствено и само от теб.

Подрави,
Екипът на Клуб "Инвеститор"



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано04.11.07 00:32



Аз мислех ,че тотално ме забравих те бре хора.Страхотни сте и страшно ми помогнаха някой от вас.Най малкото -по разчупено да мисля.В момента парите ми вече не са 6000 а 20000.Кредит не съм вземал.Просто спестявам.Лошото е ,че моята работа е много наивна,спестявам ,ама незнам точно -що.Добра ми е заплатата и за това спестявам,а нея пък си я изкарвам пак така дистрибуторската както се казва.Търся клиенти на една банка,от което печеля процент.Сега пък и шев искат да ме правят.Подробности не описвам,защото не е сигурна работа за мен.Не ,че аз все на сигурното налитам и държа.То май вече няма такова.

Днес по случайност влезнах в клуба финанси и видях много интересни мнения.Сега пак подробно ще ги изчета и на всеки ще си изпратя питането.Може би на повечето от вас звуча доста глуповато и наивно,но по отношение на спестените ми пари -не е така.И точно за това все още не съм рискувал.Въпреки че,без риск в бизнеса ми е ясно,че неможе.

Реално,бизнес искам да правя,защото искам да имам нещо свое ,което да си върта,което да остане подкрепа за детето ми(което напълно ми е ясно ,че не се знае на къде ще задуха) и просто за собствено самочувствие,най вече пред себе си да се докажа.Наистина голям стимул е.Вече за другите е ясно,днес те ценят и удобряват,утре ако не се справиш както те искат,пак си нищо.Но всеки един от вас тук знае-най хубаво е да си е твое.
Съгласен съм,че най добре е да е нова идея,нещо мое измислено-е от това по голямо щастие няма да има.Не ми пречи да работя за другите,точно там е проблема,че съм работохолик.Но е хубаво да си имам нещо свое.

Парите които на този етап изкарвам,буквално немога да изхарча,научен съм на малко и за това стана така ,4е понатрупах.От един депозит ,в друг прехвърлях,много много файдата не си я видях.Сега малко съм разиграл във ОББ високорисков и наистина съм доволен-от януари 2007 до сега наистина е така както един от вас спомена по нагоре.Има риск,но се старая да не го мисля.Иначе всеки ден им следя цените .Е тогава малко внесох,но сега цената ми се вижда големшка на фона на първите които внесох и все още не съм внасял от януари.
И в крайна сметка все още мисля какво да започна.
Имам 3 горе долу може би добри идеи-
1-магазинче за кафе,мелене на кафе и сладкарски нещица,
2-фризьорски салон-но определено си трябва занаят за там а аз дори курс нямам,пък за наемане на фризьорка не се знае дали няма да ме ментри
3-автомивка
И още един проблем имам.Аз неискам да плащам наем,искам да си купя помещението,за автомивката-да може и на наем,щото иначе ще митрябва 200 кв.земя,а в София май не се продава така на дребно.Пък трябва и да е до шосе.Разглеждах в сайта на имоти за едно малко помещениице за купуване,но не ми харесват за сега местата.Колкото до шивашкото ателие ,прежди и шивашките материали плюс ръчно или машинно плетиво-т.е готови изделия и от него не се отказвам,но няма да е кой знае колко печеливше.Всъщност зависи къде е де.Но наблюдавам ,че конците за гоблени,магазинчетата за гоблени сякаш не остават празни.

Иначе не спирам да мисля и да го умувам,което значи ,че ще стигна все пак до някъкво решение.А какво ще кажете за сферата на услугите ,и това не го изключвам..Кредит също не ми пречи да взема.Но просто трябва да знам какво точно ще правя.Това което искам ,за в момента няма да е печеливше-т.е шивашките услуги и плетивата плюс преждите и гоблените и конците.Но май и помещението ще трябва да е повече от 10-12 квадрата,щотот парите ми са за толкова.Дали все още мога да намеря за 20000 лева помещение от 10-12 квадрата.А и ако само за това хвръкнат кой знае още колко ще ми трябват за зареждане и ремонт на това магазинче.
Благодаря ви за отговорите,аз не спирам да събирам парите си,но,както каза един от вас,не ми се иска инфлацията да ме ошушка.

Редактирано от lev4e на 04.11.07 00:40.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано04.11.07 00:51



Благодаря ти Мут.Ще послушам съвета ти ,спестявам.Но ми писва,признавам си.Чувствам се като лихвар,вместо като човек имащ развитие.Нали именно това всеки човек го кара да върви напред и нагоре-стимула,че е инвестирал в себе си и е допринесъл с качествата си да се развива,да помага на другите(което не е без значение за мен) и му дава независимост,спокойствие и по голяма сигурност за в бъдещето.А аз опредлено съмс километри далече от тези неща.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Oпитeн]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано04.11.07 00:57



Здравей -Опитен.Благодаря ти за предложението.Дано да е истина.Обясни ми какво е това ДФ Капман Макс.Фонд ли е.Сайт нещо имаш ли за да разгледам.Честно да ти призная вече не се безспокоя дали ще ги удвоя или утроя тези пари а просто се безспокоя дали ще мога да ги използвам разумно.
Аз ,че безразборно няма да ги изхарча е ясно и ,че все ще добавям,каквото хартиса от заплатата ми също е ясно,но ми се иска да си изясня какво да ги правя.Без акъл така да се пропиляват пари не бива.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: denis]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано04.11.07 01:05



Напълно си прав човече и много ми хареса как мислиш.И аз имам проблеми с теглото но не им се давам на килата ,боря се с тях.От теб разбрах,че аз всъщност незнам къде искам да стигна.За което си прав.
Всичко до сега което си поставих за цел за 30 години(от които 10 не съм спирал да работя),съм го постигнал.Без да ламтя за много.И без да имам чак толкоз много.И знам ,че аз ще имам фирма.Само незнам точно с колко и с кои неща ще се занимава тази фирма.Глуповато звуча ,знам.Но възможности много ,пътища също -много,.А аз трябва да открия най доброто за мен.Така ,че даже и да сгреша да мога да се оправя.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: ani_ched]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано04.11.07 01:33



Опитах се да ти оставя бележка но нещо не се получаваше 4- 5 пъти,напи6и ми аз ще ти отговоря.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано04.11.07 11:15



От трите ти идеи, ако питаш мен ами и трите, хем струват, хем не струват, най ми допада тази за автомивка. Общо казано и за трите, най-важното е как ще бъдат реализирани и трите са малко поизхабени, но в края на краищата, всичко зависи от реализацията им и правилната ти преценка, например, местоположение на обектите, обслужване, какви хора живят в района, в който е обекта, възрастови граници, платежоспособност, наличието на други магазини или обкети от рода, наличието на магазини, които не са като твоя но все пак предлагат и продуктите, които ти предлагаш изобщо много неща. Като казах важна реализацията, на самата идея, знаеш ли вица за онзи дето продавал хладилници на севрния полюс или на ескимосите ли, няма значение де.... отива взима от доставчика един тир с хладилници и се връща след няколко дни и казва давай още няколко тира направо, производителя го пита, "браво, браво, бързо ги продаде, би ли споделил, как?" Нашият човек отговаря "ами на северният полюс", "Ай стига бе и как на северният полюс, че на кой му трябва там хладилник?" "Е как на, кой, рекламата ми гласеше "Ако искате да се стоплите докато ловите риба, купете си хладилник, в него е топло и уютно"

Не претендирам за, че накрая точно така беше, но това е смисъла. Та....
А мен ако питаш ами ти се справяш достатъчно добре и без бизнес. Хубаво си направил, че си вложил част от парите си във фонд, така и така няма какво да ги правиш, вярна е приказката парите правят пари. М/у другото и аз имам вложени във същият фонд. Ами успех с изнамирането на бизнес, моят съвет е насочи се към нещо, което можеш и правиш добре. Все си мисля, че бума на магазинчетата за кафе отмина и отдавна не се правят много пари от това, едва ли ще си докарваш повече от сега. Защо не пробваш да се ограмотиш малко повече и да започнеш с търговия на борсата, вложи, част от времето и парите си за знания и обучение, доста четене си иска де и пробвай там. Това е само примерна насока. А с тия 20 000 бе малко са още мамка му. Късмет.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано04.11.07 11:22



Ами то просто 20 000 са малко, не че не може да се развърти някоя търговийка, хората търгуват зеленчуци и плодове, например взимат от еди кой си град, карат ги в друг и печелят от това. Приеми това само, като пример. Друг вариант да запазиш или увеличиш парите си е да ги вложиш в акции на някои добри дружества, но трябва много внимателно да проучиш и избереш в какво си влагаш парите си, също така си има и риск да ги загубиш или поне част от тях. Но все пак вложенията в акции на борсата е една много добра перспектива. За друго, какво да ти кажа ами малко са си 20 000, ама пък и така да стоят също е грехота. Идеята ти за фризьорски салон, просто забрави с 20 000 трябват ти поне 10 пъти по толкова. Все пак мисля си целта ти не е да си докарваш една средно статистическа заплата, пък било то и добра, а да ПЕЧЕЛИШ, а това със квартално фризьорско салонче с едно или две места трудна работа.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано04.11.07 11:23



Аз бих инвестирал в знания, за тези пари.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано04.11.07 11:26



"Всичко до сега което си поставих за цел за 30 години(от които 10 не съм спирал да работя),съм го постигнал.Без да ламтя за много.И без да имам чак толкоз много.И знам ,че аз ще имам фирма.Само незнам точно с колко и с кои неща ще се занимава тази фирма.Глуповато звуча ,знам.Но възможности много ,пътища също -много,.А аз трябва да открия най доброто за мен.Така ,че даже и да сгреша да мога да се оправя.

Мда, глупаво звучиш, но не си глупав човек, така че налягай си парцалите цели се малко по-високо, щото с дребни цели, дребни резултати и още веднъж казвам добивай знания.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано04.11.07 23:39



Благодаря ти човече.Искаш да кажеш теърва да записва второ висше ли.Или просто да се затрупам с камара от книги,за около 10000 лева.Ок за езиците -да добре ще е да епонауча поне 2,за да мога най малкото да чета повечко чужда литература,а не само в превод.Обосно ви се.
Колкото до фризьорския салон не вярвах чак толкова много да се иска.Но определено няма да е фризьорски салон,не ми идва от вътре.Да знам ,че 20 хил.са малко ,но си прав -така да стоят е грехота.Най малкото колко нуждаещи се или в беда хора имат нужда сега от пари и поне с това мога да помогна.И го правя,но за тези неща не е редно да се хвали човек.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано04.11.07 23:44



Цели се по високо какво имаш впредвид ,кажи ми конкретно с пример ако щеш.И за знанията-какво конкретно имаш впредвид.Кажи го с нормални прости думи.
Защото много учени зная ,където тотално не могат да си оправят живота ,ами и всеки път наново да почват ,пак до никъде не я докарват.Надявам се ме разбра.

Редактирано от lev4e на 04.11.07 23:45.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано05.11.07 00:03



аз определено или не искам да те разбера или не ми изнася да го направя ,но се опитвам да се захвана за нещо конкретно от идеите ти и не успявам.
Добре ,хубаво,хващам се и изчитам едно огромно количество литература,в област която все още не съм уточнил ,за какво ще е този бизнес и почвам и го правя.
До тук добре.Но разбираш ли не изпитвам радост от това ,че ще мога да ги трупам тези пари.Че аз дори до толкова ги пестя ,че като си купя нещо по скъпо ме е яд или си казвам -можех и по разумно да ги използвам и това е всеки път.Дазнам тук вече идва психологическия момент-как да накараш съзнанието си или по точно същността си -да харчиш разумно,да си доволен и в крайна сметка да не си без пари.Това май тук в България няма как да се случи-защото всичко е скъпо ,а инфлацията голяма.Дали не ме тресе яко сребролюбие ,което никак не е благородно и не ми харесва.Просто искам да си харча парите с кеф,но не се получава.И си мисля ,че завъртайки пари в нещо което ще обичам и ще ми харесва,аз ще обичам и да ги харча.Този въпрос трябва май на някой доста заможен бизнесмен да го задам.Дали те с кеф си харчат парите.И защо шефовете на огромни фирмени институции,са най заети,живеят под най голям стрес и как съчетават тънкия момент-хем доволен и богат ,хем спокоен и щастлив.Просто искам щастливо да си харча парите и разумно


И как си представям аз нещата



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано05.11.07 12:18



Може и висше, но аз не бих заложил на това, (това е изцяло лично виждане), ами да ако не си много добре с езиците, задължително наблегни и започни от там, повечето качествена икономическа литература е на английски, за съжаление. И за знания, аз малко конкретизирам говоря за икономически знания, с цел например да започнеш да търгуваш на борсата, не възприемай идейте ми, като някакви закони или сляпо това е само една от многото възможности и все пак ето една много добра книга, казват, че в оргинал на английски е много по-добре но

"ИНВЕСТИЦИИ".
Като ти казвам цели се по-високо, ами не мисли дребни бизнесчета, като магазинчета от 10-12 кв.м. за кафе или фризьорски салон с едно място и евтино обурудване и.... Виж автомивката е може би по-добра идея, но и там ти трябват май повечко пари за да направиш нещо, като хората, иначе ако ще е една пароструйка, ясна работата всъщност там може и да ти стигнат зависи от мног неща, място, обслужване, качество на услугите...
Та, какво искам да кажа, цели се по-високо, ами не се стреми към бизнечета дето ще ти докарват една добра заплата, образно казано, помисли нещо, което да ти носи доста по-големи доходи, хайде, ч етрябва и да поработвам.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано05.11.07 12:56



Какви хобита имаш?

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автормapkaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 15:13



И знам ,че аз ще имам фирма.
Пич, това ли ти е мечтата в живота? Да имаш фирма? Че ти си лесен бе. Хвърляш 600 лева на адвокат и скоро "Левче импорт експорт файнейшъл инкорпорейшън"ЕООД ще е регистрирана. И ти ще си щастлив след 10 години упорито бачкане.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Авторcool_alyn (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 19:04



moneymaking:-)



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано05.11.07 22:05



Благодаря ти,разбрахте.Трудно изглежда.Мисля,но май не е дошъл момента.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: мapkaтa]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано05.11.07 22:07



Браво човече ,звучиш много оптимистично и най важното твърде лесно.За отварянето на еоод-то е ясно,не е там проблема.Трябва да знам какво ще развивам,за да мога след 10 год. да съм щастлив.Всъщност -какво искаш да кажеш с това експорт импорт.Поясни.

Редактирано от lev4e на 05.11.07 22:09.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано05.11.07 22:13



даааа ,хубав въпрос.
Т.е какво обичам да правя.Обичам да продавам-т.е търговията и вечр да събирам оборота.Писна ми да гледам как другите го правят,а за мен остават трохите.да ясно ми е е ,че този оборот отново се превръща в разход.
Друго-ще помисля ,ще си и напиша на един лист и ще ти напиша.

Добре ,ако започна наляво и дясно и непрекъснато да разпитвам,когато ми се отдава случай,да разговарям с шефове на фирми,за това как са почнали.Все пак ще е най реално,това са хора от практиката,наяве сблъскали се с проблемите на личния бизнес.

Редактирано от lev4e на 05.11.07 22:35.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: cool_alyn]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано05.11.07 22:16



Благодаря ти-предполагам ,че това е сайт.Отворих го,всичко е на английски и няма да успея без преводач да разбера -за какво иде реч.Обясни ми ако можеш с няколко думи.
Заинтригува ме,моляте поясни с няколко думи

Редактирано от lev4e на 05.11.07 22:19.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано06.11.07 19:25



Щом обичаш търговията борсата е за теб, но първо трупай знания, учи, чети и... не е лошо да започнеш с английският :-). И не забравяй, че пари се и губят не само се печелят. Успехи, какво да ти кажа за разпитването, има си достатъчно книжки от типа"Как да печелим пари", "Как го правят големите", "Как еди..."
Донякъде е и въпрос на късмет, началото, но само донякъде.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано06.11.07 22:57



Благодаря ти отново.Малко общо ми звучиш-с това..."знания,чети учи",но нали трябва да знам в каква област.колкото до борсите и по точно търговията на борсата -не съм никак на ти.Дори и основното незнам.Единственото което подозирам е или най малкото предполагам е ,че се търгува със ценнни книжа.И предполагам ,че се стремиш да продадеш повече и повече,но как става,ама бъкел главата не ми ражда.Може би начина не е толкова труден и сложен.Може би и да се справя,но ми звучи за в момента безинтересно и най важното сигурно пак ще си имам шев на главата.Ракажи ми с няколко изречения какво знаеш ти.И много успехи ти желая.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано07.11.07 00:33



ти си бахти уникалния случай. Добре, че има харни люде да ти се връзват на простотиите.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано07.11.07 12:33



Здравей отново.
Ти ако за няколко месеца 6000 лв правиш на 20000 лв, според мен най-удачно е да си работиш това, което работиш и сега.
Няма смисъл да си слагаш главата в торбата с неща, които не разбираш още.

Има хиляди начина да накараш парите ти да работят за теб. В нашия клуб точно на това обучаваме хората, а има и други подобни клубове.
Силно ти препоръчвам да се включиш в някой клуб, да намериш хора, които имат същите цели.

При всички положения, каквото и да подхванеш, трябва да го разбираш. В противен случай си хвърляш парите на вятъра (по-добре да ми ги подариш - ефекта е същия :-)).

Поздрави,
Лъчезар и екипът на Клуб "Инвеститор" (

)



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
АвторMyth (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 14:00



Ами хех с няколко изречения, на борсата се продават и купуват ценни книжа и финансови инструменти, правилно си отбелязал, има онлайн платформи от, които можеш да купуваш и продаваш директно от вас или.... няма значение, естествено м/у теб и борсата сто ИП, по-важното е че наблюдаваш всичко в реално време. Хех, какво повече да ти кажа с няколко изречения то не, като.... И започвам да си мисля, че се БЪЗИКАШ с хората тук, имаш интеренет, като слънце и Гугъл също така напиши БФБ, акции, борсова търговия, инвестиции и още доста думички по които можеш да търсиш. Има много добри сайтове с информация, български също, ето ти и жокер, мислех да не ти го пиша ама www.investor.bg това е само един от многото сайтове на български. Общи приказки били моите, ами те и твоите са общи, ти какво конкретно в главата ли да ти налея идеи и знания. И не няма да си имаш шеф на главата ще си търгуваш от вас. Пишеш че търговията ти е интересна, затова ти писах за борсата, сега пък звучало ти безинтересно. Знаеш ли какво я изобщо не си сменяй работата, вадиш си достатъчно пари, обзаведи си жилището, купи си хубава кола, облечи се, и изпий остатъка, ако ли не събери за един апартамент, и го давай под наем.
А сега малко по-сериозно, започни с езика, а за това каква литература да четеш, ами например можеш да започнеш с книгата "Инвестиции' около 900стр и струва от 160-195лв. Друга литература ами вземи се напъни и потърси малко САМ, защото почвам да се дразня.
СЕРИОЗНО ПОЧВАМ ДА СИ МИСЛЯ, ЧЕ БЪЗИКАШ ХОРАТА ТУК И ТАКИВА БАЛАМУРНИЦИ< КАТО МЕН ТИ СЕ ВРЪЗВАТ.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: f(x)dx]  
АвторMyth (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 14:01



Вярно уникален, освен ако не се гъбарка и да ни гледа сеира.





Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: f(x)dx]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано07.11.07 23:13



Кое е простотия за вас господине.Бъдете конкретен.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано07.11.07 23:15



Какво те кара да си мислиш ,че се гъбаркам.Не се гъбаркам с никой.Част от мненията наистина ми помогнаха,сега е важно да предприема действия.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано07.11.07 23:19



Благодаря ти ,ще отворя сайта на вашия клуб .Аз и за това до сега не съм инвестирал,защото не съм обмислил нещата до край.И определено ,ще инвестирам в нещо което разбирам,напълно сте прав.Да смятам да си запазя работата поне за сега,но все някога пак ще стигна до там ,че да се питам -що не създадох нещо мое.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано07.11.07 23:27



Не е така господине.Благодаря ви за мнението.Сега бяхте доста по изчерпателен.Не бях насочил мисълта си в тази посока ,в която вие ме накарахте да помисля-за борсата.А това ,че мога да го правя от в къщи,още по малко го знаех ,разбрах го от вас.Незнам ,защо някой като мине по определен път и се научи на нещо ,както много тук от вас,по много финансови въпроси са компетентни ,и започват да гледат на всички питащи и задаващи макар и елементарни въпроси,-като за балъци.Не съм мислел от тази страна на нещата.Опредлено ,борсата не ме интерсува,признавам ви го.

Колкото до изчитането на повечко литература и научаването на език там усилено наблягам.Аз съм убеден ,че идеята ми ще текне ,но трябва време.Благодаря ви,за всичко отоговори и въобще за това ,че ми обърнахте внимание.Всичко най добро



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано07.11.07 23:48



Виж сега не се обиждай, ако съм казал нещо с което да съм те засегнал, не е било с лошо чувство. Никой не гледа на теб, като балък. Просто само с питане не става, ако не си знаел какво е борса и как и що функционира то начина да се добереш до повече информация е, като сам потърсиш а интернет дава необятни възможности за това. Ако не знаеш, как да търсиш информация, научи се и питай първо куде и как. Някой ден, когато дай боже започнеш нещо свое, никой няма да е до теб и постоянно да ти казва това, така онова, така или да ти налива акъл в главата или информация, ще трябва сам да си набавяш такава. Правилни решения се взимат само ако си информиран. Сега ще ти дам пример и може би ще разбереш, хм може би причината за лекото раздразнение, което си усетил в поста (но не и недоброжелателност или лоши чувства) Много например се дразнех на една моя приятелка, която има общо взето приемлива компютърна грамотност, разбира перфектно английски и при, какъвто и да е проблем с компа "Светльоооооо даде ми някакво съобщение, ела да видиш, какво да правя?" аз съответно "И какво пише", отговора, "ми незнам" е как не знаеш нали разбираш английски, поне направи ли си труда да прочетеш какво пише. Или как се разархивирало, или как еди какво си но неща, за които не се изисква да си компютърен гений а просто да пробваш поне хелпа на Уиндоуса или да прочетеш съобщението което ти излиза и ако тогава пък съвсем не схващаш тогава да питаш, да не говорим, че има ГУГЪЛ. Както и да е, почти винаги, когато преценявах, че е достатъчно умна да се справи, не и помагах, казвах и "Ами прочети и потърси", "Ама къде?" "Имаш хелп имаш и интернет разбираш английски перфектно и това не е пречка" Е малко по малко се нучи сама да си издирва инфо и да си решава проблемите с компютъра, сега преди да ме попита или помоли нещо, първо чете и търси, ако и това не помогне тогава пробва по специализираните форуми и ако и там не намери решение, тогава търси мен. Много неща е научила и сега ми е благодарна. Предполагам не съм написал всичко това напразно и схващаш, какво искам да кажа. Не се сърди ако съм те обидил или засегнал с нещо, не съм искал захващай се на работа и вади пари.

П.П. Относно клубът на инвеститора, лично мое мнение, но съм доста скептично настроен, веднага ще кажа защо, на сайта им няма свободно достъпна информация, за да научиш за какво става въпрос трябва да се регистрираш и.... надявам се да разбереш накъде бия, освен това регистрацията изисква ЕГН, нещо, което не мисля им е необходимо. Цялата работа ми намирисва, на компани от рода на Хербалайф подобни структури.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Редактирано от Myth на 07.11.07 23:51.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано08.11.07 11:51



Здравей,
Мисля, че не ме разбра. Запази си работата, а инвестирай парите си. Накрая ще имаш нещо свое.
Има много "бизнеси", които не изискват големи инвестиции, могат да се използват за учене, а ако си добър в продажбите - да ти носят значителен приход.

Просто, започването на собствен бизнес е скъпо начинание и доста рисково, ако не знаеш какво правиш. Но пък, който не рискува, той не печели....

Лъчезар и екипът на Клуб "Инвеститор"



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано08.11.07 12:15



ами например това, че за няколко месеца си спестил 14 бона от твоята работа.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано08.11.07 12:21



Здрасти,
Според българското законодателство, за да се издаде фактура на физическо лице, трябва да му поставиш ЕГН-то. А както казах - в клуба предлагаме финансови продукти, продаваме и т.н. Затова ни е необходимо и ЕГН-то (е за гостите може и да го премахнем, но пък това води до разходи за нас).

Отностно свободната информация - това си е наше решение за структурата на Клуба и развитието му. Както добре знаеш - безплатен обяд няма, а след като искаш да ползваш нещо безплатно, можеш поне една регистрация да си направиш. Важното е да инвестираш нещо, а не всичко наготово - просто начин на мислене :-)

Иначе си прав, че всеки трябва сам да започне с нещата - дали ще е да си прочете хелпа, ще се регистрира на сайта ни, ще регистрира фирма или каквото и да е - трябва сам да го направи...

Поздрави,
Лъчо и екипът на Клуб "Инвеститор"



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано08.11.07 14:51



Здрасти,

само да попитам ако се регистрирам закупувам ли нещо от вас, за което да е нужно да ми издадете фактура? Не мисля, съответно и ЕГН-то ми не ви е нужно до момента в който не закупя нещо от вас за което да ми издадете фактура.
А с това:

Има много "бизнеси", които не изискват големи инвестиции, могат да се използват за учене, а ако си добър в продажбите - да ти носят значителен приход.

започвате да затвърждавате подозренията ми за структурата на компанията ви, тоест така модерните компании основани на мултилевъл маркетигови принципи или директните продажби, които компании, като цяло имат пирамидални структури, нищо лошо всеки сам си прави сметките.

А както казах - в клуба предлагаме финансови продукти, продаваме и т.н. Затова ни е необходимо и ЕГН-то
Докато някой не закупи нещо от вас ЕГН-то му не ви е необходимо, не виждам защо това трябва да става при регистрацията.
Не искам да се възползвам безплатно от нищо, просто след, като предлагате нещо, следва информацията за продукта ви, за дейноста ви да е съвсем безплатна и достъпа до нея да е улеснен, а регистрацията, независимо дали искате лични данни или не затруднява достъпа до информацията, относно продуктите ви и предмета ви на дейност, което навява въпроси относно, качествата, ползата и ..... на предлаганите от вас продукти. Доколкото знам хората не само, че не изискват регистрации ами дори плащат да се рекламира някакъв техен продукт.
Та схващаш ли сега какво имам предвид?
Поздрави и на вас и успехи.

П.П. Похватите ви за зарибяване са меко казано прозрачни и наивни. Случвало се е само веднъж да се вържа на една подобна компания, (то всъщност повече от любопитсво, каква простотия ще ми предложат) та обаждам им се аз по телефона и те ми казват ама елате на среща-лекция да ви запознаем с естеството на работа, на желанието ми все пак да ми кажат с няколко думи по телефона за какво става въпрос ми отговориха, ами елате на семинара (или там каквото бяха организирали). Имаше една моя позната даже пари и бяха искали някакви само да за проведените разяснения относно работата (да продава еди какви си козметични продукти) Хахахаха ама то така докато има....

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Редактирано от Myth на 08.11.07 14:55.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано08.11.07 15:35



освен това може да се добави, че според българското законодателство не е задължително да изваваш фактура, когато получател е физическо лице, нерегистрирано по ДДС, освен ако то изрично не желае това.

въобще специалисти всякакви



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: f(x)dx]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано08.11.07 17:26



Виж това не го знаех, а пък господина от клуб "Инвеститор" съвсем "услужливо" го е премълчал или удобно не го знае.



каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Авторclubinvestitor (Нерегистриран)
Публикувано09.11.07 12:21



Здравей,


само да попитам ако се регистрирам закупувам ли нещо от вас, за което да е
нужно да ми издадете фактура? Не мисля, съответно и ЕГН-то ми не ви е нужно до момента в който не закупя нещо от вас за което да ми издадете фактура.

Само една от регистрациите ни е безплатна, т.е. отговорът на въпросът ти е - да, закупуваш. Ако не искаш да си даваш ЕГН-то - не го давай. Не смятаме, че всички трябва да членуват в Клуба. Въобще не виждам смисъл да обяснявам повече за ЕГН-то. Приеми, че това си е наше решение това е. Мога да ти покажа сайтове с поща, търговки дружества и т.н., където също се изисква ЕГН. Лично аз не виждам нищо феноменално в това. Ти си решаваш за себе си...



започвате да затвърждавате подозренията ми за структурата на компанията ви, тоест така модерните компании основани на мултилевъл маркетигови принципи или директните продажби, които компании, като цяло имат пирамидални структури, нищо лошо всеки сам си прави сметките.
Да, това са част от тях, но има и други. А това, че ние знаем за тях и даваме информация за тях, не значи, че Клуба е такъв.
За пример - в училище се преподава как се правят химически опити, но пък никой не бърка училището с лаборатория.

Докато някой не закупи нещо от вас ЕГН-то му не ви е необходимо, не виждам защо това трябва да става при регистрацията.
Не искам да се възползвам безплатно от нищо, просто след, като предлагате нещо, следва информацията за продукта ви, за дейноста ви да е съвсем безплатна и достъпа до нея да е улеснен, а регистрацията...

Имаш помощ за тази цел. Колкото и да е постно все още, върши работа. От друга страна как ще си рекламираме продукта, мисля си, че се е наш избор и не сме длъжни да се харесваме на всички. Просто не искаме всички при нас. Ако не искаш да се регистрираш - твоя воля. При нас дори е достатъчно либерално, че я имаш възможността. Можеше и да я нямаш...


А все пак не смяташ ли, че ние също имаме право да си правим оптимизации на процеса и на работата ни и да развиваме продукта си според нашите идеи? Ако има търсене - ще се наложи, ако не - ще реализираме друго.

А тук пиша, за да помогна на човека с неговия проблем. Това също е част от дейността ни. Сам виждаш, че не го задължавам да се включва. Дори в повечето ми постинги няма URL или препратки.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано09.11.07 13:28



Имаш помощ за тази цел. Колкото и да е постно все още, върши работа. От друга страна как ще си рекламираме продукта, мисля си, че се е наш избор и не сме длъжни да се харесваме на всички. Просто не искаме всички при нас. Ако не искаш да се регистрираш - твоя воля. При нас дори е достатъчно либерално, че я имаш възможността. Можеше и да я нямаш...
А все пак не смяташ ли, че ние също имаме право да си правим оптимизации на процеса и на работата ни и да развиваме продукта си според нашите идеи? Ако има търсене - ще се наложи, ако не - ще реализираме друго.


Хех, почваме да се дразним и засягаме, ми се струва. Ами там е работата, че помоща ви е повече от постна, то е, като да знаеш, че купуваш кола, ама нито да си я видял, нито марката и да знаеш, нито.... Помоща ви са ОБЩИ приказки за нещо предполагаемо, нещо хвърчащо изобщо..... Та помоща ви не казва нищо за вашите продукти.

Ако не искаш да се регистрираш - твоя воля. При нас дори е достатъчно либерално, че я имаш възможността. Можеше и да я нямаш...

Не стига, че ще ми продавате нещо, което не знам какво е, но отгоре на всичко и ще трябва да съм ви благодарен, че ще ми вземете парите, така ли? Трябва да съм ви благодарен, че изобщо ми давате "ВЪЗМОЖНОСТА" да си дам парите? Хахахахахахаха, хайде не ме разсмивай. Всъщност да ваша работа си е как ще си рекламирате продуктите, които изобщо не се знае какви са, но всъщност начина по който ми пишеш, изобщо не е във ваш интерес. Явно истината е, че просто зарибявате баламите. Ако искате да създавате друго впечатление, ами променете малко политиката си, малко повече прозрачност и... Това последното е БЕЗПЛАТЕН СЪВЕТ. Но явно не ви отърва. Относно тов, къде ми искат и къде не ми искат ЕГН-то, това си е тяхна работа, в момента обсъждаме ВАС, а не някави си други сайтове или пощи, или каквото там било.
Чудно ми е защо толкова се върза за това ЕГН?

П.П. В поста ми няма нищо лично, не е с цел да се заяждам. Но все пак помисли защо организацията ви или сайта ви, предизвиква такава реакция или ме кара да задавам въпросите, които ....

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Редактирано от Myth на 09.11.07 13:34.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано09.11.07 13:40



А автора на темата съвсем добросърдечно, бих го посъветвал да стои, по-далече от такива мъгляви организации, които му обещават да му помогнат срещу видите ли жълти стотинки да развие бизнес. Или поне мнооооооооого да внимава.
Успехи му желая.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано09.11.07 22:55



Да ,аз ги събирам ,защото не успявам да ги изхарча,и ги инвестирам-къде в някои депозит или фонд.За депозита и сам знаеш каква ми е изгодата -не много голяма,за фонда за сега не съм всичките там инвестирал и там се менят нещата,но пак е по добре от депозита.
Да всичко може да бъде инвестиция когато умееш да въртиш парите си.Но мен в случая ме интерсува инвестиция в която да вложа-пари,труд,да си е мое и естествено да ми капят пари от това.Напълно ми е ясно ,че началото ще е трудно.
Какво конкретно имаш впредвид под това инвестирай парите си.Идея-ти какво предлагаш.
И ако можеш ми отговори на най важното ,което ти си написал в писмото си-кои са бизнесите ,които не изискват големи инвестиции.Сега предполагам ,че ще ми кажеш,че за такива идеи ,пари се дават.Че защо да не дам ,ако идеята ти може да е добра и да върши работа.Благодаря ти за подкрепата



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано09.11.07 23:27



Благодаря ти добри човече,помагаш ми -опредлено.Така е ,напълно си прав ,че в четенето и ученето му е майката.Ще се разровя из интенет и ще взема някои наистина необходими за финансовото ми ограмотяване книги,въпреки ,че никак ама никак нямам време.Дори и в работата ,която сега работя шефа ми се кара,че не зная добре продуктите ,а съм с най добри продажби и заплата.Т.е радва се от това ,но иска да съм перфекционист,може би като него.Просто и ясно-обичам да уча нещата в движение,не мога с часове да седя над книгите.Което не си е много в мои плюс-зная го.За езика също трябва време и четене над книги,въпреки ,че има и там друг начин практическия-отивам до Англия или Америка за една година и го научавам само от хората около мен,което е по интересно.Т.е обичам да уча нещата от практиката.Ето например имам един много добър приятел-много учи ,много знае,с часове може да черпи информация независимо от къде-дали от интернет или от книга.Защити ,стана доктор и определено където и да го бутнеш-знае.Ама изобщо не го вълнува предприемачество,нито бизнес,дори и срещи с много хора не обича.Даже избягва хората.Има си мечти човека,почти не говори в компания,не споделя,но какво от това ,че много знае.Е разбира се дай му тема,на която е компетентен,с часове няма да спре да ти приказва.
Да знам всеки е различени по различен начин приема живота,но незнам защо си мисля ,че бизнеса и въобще предприемането и развиването на бизнес,не е присъщо толкова на четливите и много знаещи ,а на онези които имат волята да рискуват,нахъсани са да се прибират поне не с по малко от хилядарка на ден и разбира се обичат контакта с хората и най важното умеят с хората-да се поставят,да спечелят събеседника срещу себе си.
Но от друга страна ,ето както мен сега -когато човек търси решението на даден проблем,не е лошо да поизчете информация,най малкото от интернет.
Аз знам ,че ще намеря решение.Но и друго знам ,-за всичко си има определен даден момент,кога трябва да се случат нещата.Не усещам тези неща да са узрели в главата ми,все още,за съжаление.Благодаря ти за търпението



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано09.11.07 23:39



Благодаря.И аз предположих ,че в този сайт именно съвети ще ми дадат.И определено ме е страх да рискувам с ЕГН-то си.Да може и безобидно да е на пръв поглед,но...Абе ,трябва да си го призная--сам трябва да извървя този път -до намирането на правилното решение.Важното е ,че не спирам да го мисля-как да използвам излишъка си от парични средства.А времето лети....
Напълно разбирам ,че няма как да знаете вие вместо мен ,кое е най сладкото което най ми се прави,кое ме прави щастлив.Обичам да рискувам,не е да не обичам,но за сега се колебая.Започването ми е ясно-регистряция на фирмата,плащането на нужните такси,които кой знае вече какви са,намиране на помещение-ремонтиране така ,че на мен да хареса,И зареждане със стока.Само където незнам все още кое и какво ще е стоката.Възможности много,пътища много,но конкретно още не ми се избистря.Благодаря ви ,помогнахте ми до толкова ,че да се ориентирам горе долу на къде съм с главата.Много ви благодаря.

Редактирано от lev4e на 09.11.07 23:41.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано10.11.07 11:02



Здравей.
За пари за идеята - тук идеята е безплатна, но тя няма как да дойде от мен :-(
Нашата идея с развитието на клуба е да помагаме на хора като теб, но не ние генерираме идеите ти... за това се изисква да те познаваме много добре, а ние нямаме това познание за теб. Съжалявам! Ние можем само да ти осигурим среда, хора които да доразвиват твойте идеи, но не и да ти дадем идеята ти. За да спечелиш, идеята трябва да е изцяло ТВОЯ и да ти пасва на душевността ти.

Иначе всеки начин за инвестиция си има предимства и недостатъци - депозита е сигурен (почти няма риск), фонда дава по-висока доходност и т.н. Това, което трябва да знаеш при всички случай е, че ТРЯБВА да знаеш за какво иде реч - иначе си подаряваш парите на някой.

А това за "евтините" бизнеси е доста широка тема и не е за тук. Ще ти дам насоки - мултилевел бизнеса (дава достатъчно голям поглед върху принципите на действие, имаш наставници), съдружия (разпределя риска и ресурсите между няколко човека), интернет и още много други като всеки си има предимства и недостатъци... Не мога тук да ги изброявам всичките.

Поздрави,
Лъчо и екипът на Клуб "Инвеститор"



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано10.11.07 14:40



Виж, само хъс или само знания не стигат, но ти имаш по-важното, хъса и желанието, знанията се добиват, докато твоят приятел няма кой да му налее хъса .
Прав е шефа ти, като за начало вземи и се концентрирай върху работата си, особено ако е толкова доходна, колкото пишеш, добре е човек да върши това в което е най-добър. Кротувай засега и си налягай парцалите там, м/у временно вземи се запиши на английски (курсове) самият курс донякъде те стимулира да учиш, това ако нямаш стимул или ти е трудно да седнеш сам да четеш в къщи. Аз навремето така, имах основни познания по английски имах желание, но някака си нямах или волята или стимула да го уча самичък, та като ме мързеше самичък, записах се на курсове да ми го наливат в главата и съответно всеки ден след курса, четях сериозно и учех, самият курс се оказа добър стимул. За останалото, ами първо се насочи, към нещо и тогава започвай да трупаш знания, защото ако ще правиш примерно автомивка, финансова литература не ти трябва. Но ако случайно решиш да инвестираш на борсата ще ти трябват и то много, ама наистина много и много четене ще падне, но пък ще ти се изплати многократно. Доколкото разбирам умееш да контактуваш и продаваш продукти и да убеждаваш хората, може би трябва да помислиш върху това, това е нещо много важно. Успех ти желая.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Редактирано от Myth на 10.11.07 14:44.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано10.11.07 14:47



Искам само да ти кажа, че магазинчетата са си нож с две остриета, трябва много внимателно да проучиш мястото, да помислиш дали точно това, което ще продаваш би... и т.н. Не бързай с откриването на фирма това е най-лесното и най-малкият ти проблем, първо реши и обмисли внимателно с какво ще се занимаваш.

И не се заблуждавай евтини бизнеси няма тия мултилевел истории..... ги зарежи, колегата от клуба да не се сърди ама...

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Редактирано от Myth на 10.11.07 14:55.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано11.11.07 09:17



Както казах - не се сърдя :-)
Аз лично препоръчвам мултилевъла като стъпка за обучение - той си има доста предимства и едно от най-важното му предимство е досега с много хора и възможността за обучение.
Аз лично познавам хора, които печелят десетки хиляди на месец по този начин (аз не съм от тях, но пък ако човек е комуникативен, не е много трудно и да стане).
От друга страна на този принцип (много или малко) действат компании като Oriflame, Avon, McDonalds...

Ти би ли отказъл да притежаваш някоя от тези компании?
И пак повтарям - всяко нещо си има предимства и недостатъци.
Просто за справка:
Развитие на мултилевъл бизнес - необходима инвестиция макс. 500 лв. и работа в свободното ти време (не се изиква да напускаш сегашната си работа тъй като се работи основно с приятели и познати - кафета, кръчми);
Развитие на нормален бизнес - мин. 500 лв за регистрация само (за ЕООД е мин. 3500 лв). Без да се посветиш 100% на него нищо не става, т.е. трябва да напуснеш работата си и т.н.

И двата начина ще ти дадат възможност да научиш основните неща, които ти трябват, за да си предприемач.

Оставям на теб да решиш, кой начин би избрал, за да се учиш - никой не те задължава да продължиш да го развиваш след като се научиш, ако не ти хареса :-)
Аз лично минах и по двата пътя и не съжалявам :-)

Според мен никога не трябва да си предубеден и да си затваряш сам вратички (освен незаконните де - не смятам убийството за добър бизнес, въпреки че е доста печеливш).

Лъчо и екипът на Клуб "Инвеститор"



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано11.11.07 21:23



Благодаря ти още веднъж.С английския ще се заема -то е ясно,само изчаквам ,защото наистин в момента работата ми ме обзема и обзема доста от времето ми.Да позна ,умея да продавам,просто обичам хората,срещите с хората ,да помагам с нещо и това разбира се още повече дивиденти и в душевен и в психологически смисъл ми помага.И именно с това ми се изска да ми е заниманието.Но както и да го смятам ,все излиза ,че доста ще се овътрям отколкото да печеля ако започна търговиика.Най вече с тези наеми,пък то това да е само...
Идеята ти за босата е добра и със сигурност ще печеля добра,но признавам ти не е в душевността ми.Ти си много добър човек и ти благодаря че откликна на темата,много ми помогна.И за това искам за едно последно да те помоля и то е -ако взема решение ,а то рано или късно ще стане,да те попитам за съвет.Просто да разбера какво мислиш.Благодаря ти за търпението.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано11.11.07 21:30



Така е.Това което ще правя,просто трябва да съответства на душевността ми-да ми харесва-т.е да го правя с кеф с две думи и трудностите да решавам с кеф.Това с дистрибуторството-да хващах се и че и още се занимавам.Богаташ не станах ,но ми помогна много ама много да се усъвършенствам в отношенията с хората,да умея да ги разбера и лесно да лавирам ,когато трябва да земат по бързо решение или просто да вземат решение.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано11.11.07 21:49



Да ,по нагоре -ти отговорих-занимавах се и с двете-и с Ейвън и с Орифлейм.И сега продължавам,но не това е основното ми занимание.Системата на двете конкурентни козметики е различна и с двете опитах да създам групи,но по ред причини не се получиха нещата.И не защото съм се отказал лесно.Просто защото не съм се отдал само на това-Ейвън или Орифлейм.Но работата ми като дистрибутор ,много и цялостно ми помогна да се усъвършенствам в отношенията между хората.В Орифлейм може би повече се дава шанс за успех.Мултилевъла там е много по добре развит.Но за Ейвън,нещата по друг начин стоят.Но пък Ейвън повече го купуват,повече го знаят ,защото рекламата им е по голяма,цените им са по ниски.За качеството-Орифлейм е в пъти по добра.Както и да е.Замислял съм се сериозно за Орифлейм,но не на този етап.И пак -трябва цялостно отдаване.
Това с което в момента се занимавам е доста по сериозно и по сериозно и хората гледат на него-предлагам кредити към една банка и печеля % от това.Но банката си ми плаща за това и тези проценти също изцяло банката ми го плаща.Т.е това клиента ти дал на ръка за да му дадеш кредит или за да го уредиш за кредит-го няма -категорично.Защото на мен работата ми е да открия клиента ,да го убедя да вземе кредит и ,че за нещо му трябват пари ,а самия кредит -си има специалисти ,които го работят и решават ще дадат или няма да дадат на клиента кредита.
Това го пояснявам защото ,много от вас може би биха ме нападнали с това-ето на откъде си събрал от 6000-20000 лева.
Та работата ми с хора е най сладкото и именно за това се виждам по някъкав начин търговийката.Хайде кажи още нещо,предложи.Дано сега съм ти поизяснил ситуацията.Работата ми в банка-пак беше мечта.Слава на БОГА -сбъдната



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано12.11.07 16:57



Винаги, когато пожелаеш, ще имаш съвет, но не се осланяй толкова на чуждото мнение :-) защото нали знаеш, куче, което много лае не хапе, надявам се разбираш какво искам да кажа. Но пък много ще се радвам ако наистина съм успял да те насоча, стимулирам или просто съм ти помогнал по някакъв начин.



каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано12.11.07 17:02



Никой няма да ти се нахвърли, твоя работа си е как си ги събрал, на никой не си длъжен отчет да даваш. Работата ти е чудесна, защо не пробваш там някакво развитие?

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано12.11.07 21:08



Защото вече не съм сигурен ,че го искам.Не всичко е пари.Хубаво е да се печелят пари ,но и да си щастлив от това.Дано си ме разбрал.Да сега изкарвам ,но и много ми е тичането,чак немога да се осъзная понякога що за човек съм.Просто нямам време за мен ,за семейството ми ,за детето ми.В главата ми е все работата.Че то това живот ли е.Всяко нещо дори и работата,когато е прекалено -почва да тежи рано или късно и да не се отразява много добре.Благодаря ти за подкрепата



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано13.11.07 12:01



Човеко, ако не си щастлив сега, след десет години и десет "фирми" да имаш, все тая. Не това носи щастие.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор yoanence (член)
Публикувано16.11.07 20:26



Знаете ли ,господине само човек да си каже и пари от всичко може да се направи,повечко кураж,малко повече желание за риск и доза фантазия.Ама всичко от което се захване човек може да се изкарат пари.Най добре е нещо което да ви е на сърце,което обичате ,помислете.Ето аз например обожавам да плета ,шия,ошлайфах се в тази област,събирам парици и ще го направя като бизнес.За сега го правя от в къщи,защото малко все още ме е страх да рискувам.Но и аз като вас искам да имам помещение мое.Вижте ,кое ви се отдава най много и започвайте.Аз нямам 20000,но може и да ви стигна,кой знае....Успех



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: yoanence]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано16.11.07 20:36



Благодаря ,права сте.Абе май ще е заведение.Те май най вървят.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: yoanence]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано17.11.07 15:11



Абе много лесно ги правите тия пари бреееееее. Пари от всичко можело да се прави, като може защо нямаш 20000. То тая работа, като моята давам съвети ама нещо, кой знае какво зад гърба си нямам е имам една зарязана фирма, не тръгна, сега се опитвам разни неща та да видим докъде ще я докарам. Ама недей така го лъжи човека от всичко се правели пари.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано19.11.07 21:37



И ако не е тайна защо не тръгна.Плашиш ме.Ако знаеш колко оптимистично съм настроен,че и за малко не се промъква мисълта-Ами ако фалирам.Не съм си го помислял.И все пак ти си минал част от пътя по който аз искам да тръгна.А и аз много силно вярвам ,че ще успея.Нещо ме кара да съм убеден в това.Сигурно защото много го искам или просто силна вяра,без която за къде се.А и аз именно за това не искам да съм на наем,а мое да си е помещението..Сега даже в момента съм в процес на търсене на информация-коя бизнес дейност и по точно в коя област е най печеливша и фирми успели на пазара в България.Просто кое най добре се кодира.И все стигам до извода ,че май българина най повечко пари хвърля по ресторантите,кафенетата и магазинчетата за дрехи.А и фризьорските салиони.Ако съм пропуснал нещо ,можеш да ми допълниш картинката.Хайде разкажи ми повече за твоята фирма.С какво започна.Предполагам ,че разхода ти дойде в повече отколкото прихода,или просто не е бил разположен обекта на твоята фирма на най подходящото място.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано20.11.07 13:05



Здравей,
Според мен е крайно време да преминеш от питане, към действия :-)

Пари могат да се правят от всичко, но не и от всеки :-) Няма какво да му умуваш толкова - почваш нещо, не се получава... Правиш си анализ, защо е станало така и почваш отначало със същото или с друго....

Има една приказка - докато умните се наумуват, лудите се налудуват .... По добре е да си при лудите :-)

Хайде със здраве!!!
Лъчо и екипът на Клуб "Инвеститор"



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано21.11.07 20:42



Хубаво е да си оптимист и да вярваш, но е добре и да знаеш, че все пак може и да не потръгнат нещата. Казваш ами ако фалирам, е като фалираш та какво, ще изгубиш това, което си спестил няма да си загубиш апартамента, няма да загубиш пари взети назаем. Ще започнеш наново. Няма да си първият няма и да си последният. Иначе оптимизмът и вярата в себе си е хубаво нещо, продължавай така, хм все пак хубаво е и да се опитваш по-аналитично или малко по-реално на нещата... Но това са много относителни неща, така, както си говорим. За заведение, ако не си готов да налееш доста повече пари отколкото имаш в момента просто забрави, мдаааа друго е ако помещението си е твое и не плащаш наем. Миналата година около 3 месеца съм обикалял и съм се оглеждал за за заведение в Пловдив, какво да ти кажа положението с дребните капанчета е трагично, хех предпочитам да си работя на заплатата, като в момента, отколкото да търа, като луд и и я разделим по толкова със съдружничката я не. Ако обаче разполагаш с доста пари и можеш да направиш нещо, като хората може би си струва, наистина хората хвърлят пари по заведенията, но отдавна мина времето, когато от малкото капанче с минимум вложения се вадеха добри пари. Хората вече имат изисквания, появиха се много заведения от всякакъв тип, добре направени с ПАРИ, с добро обслужване, с добра кухня и..... Добра идея ако имаш необходимите средства. Ами за моята фирма, какво да ти кажа дълга и широка, имах и съдружници, занимавахме се с реклама, е накрая, когато останах самичък взе да се вижда светлина в тунела вече бях понасъбрал някои добри постоянни клиенти, и.... няма значение, в предният си пост не се изразих съвсем точно, не точно не тръгна ама... въпроса е, не се заблуждавай, че има лесен бизнес такова нещо немаааааа. Преди да започнеш, каквото и да било помисли за потенциалните клиенти, как ще ги намиращ/привличаш, кои ще са и ЗАЩО ще доидат при теб, а не при конкуренцията. Или изобщо биха ли дошли при теб дори да нямаш конкуренция. Защото, клиентите ти правят бизнеса печеливч, ако успееш да ги спечелиш, привлечеш, ако знаят за бизнеса ти и т.н.
Успехи ти желая, и засега продължавай да работиш там, където сега, защото според написаното от теб се справяш повече от добре. Учи чети, развивай се, ослушвай се търси, мисли, пък, когато му дойде времето ще се случи и ще намериш подходящото начинание. И споко нека, фалита не те плаши, чак толкова, ако няма да си загубиш, къщата, ако не са пари назаем и т.н. Аз започнах на времето с пари назаем, за времето си бяха доста.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано21.11.07 20:43



Мдааа, в голяма степен си прав, практиката му е майката на всичко.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано23.11.07 08:50



Благодаря ти човече.И в крайна сметка разбрах,все още си оставам на фаза мислене,умуване,но не и рискуване на този етап.Определено я нямам идеята.Точно се бях замислил за рекламната дейност-но дори незнам как стават там нещата ,а и дочувам от тук от там ,че не е много лесно особенно в намирането на клиенти.Поне незнам защо съм останал с убеждението ,че не иска това начинание наливането на много пари.А от твоитве думи съдя друго.Но ти си прав няма бизнес в който да не се иска наливане.А вчера един мой клиент с фирма-искаше кредит от мен(по точно от моята банка),та той пък ми поотвори очите защо е пък добре да съм на наем.Очудвам се понякога на желанието си -да е моя собственост,като че ли задгробно ще го занеса.Обещавам да те държа в течение,ти си много ценен.Ето всеки ден се срещам с бизнесмени и собственици на най различни фирми -от ЕТ до АД и буквално казано не им харесвам много живота-та те сякаш нямат семейства-работата до такава степен ги е обзела,ангажиментите и задължеията им финансови,че аз имам чувството ,че този ритъм не мога да го овладея.А главите им са сякаш компютри ,мислещи само в цифри.
Да замислих се над това ,че започвайки някое начинание ,хубавото е ,че имам някъкав начален капитал,който и дайе да загубя ,не е като кредит,който ще ми стои като въже на гърлото,нито ще съм заложила дома си.
А знаеш ли ,а аз съм сигурен ,че го знаеш,всеки БОЖИ ДЕН се залагат големи имоти на големи стойности за много пари.И естествено много фирми се разрастватЗа фалит неговора.може и да има фалирали,но с много пари ,много големи неща се постигат.
А аз не искам това искам ,малка фирма,просто от която да ми капе нещичко.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано23.11.07 08:54



УМНО,МНОГО УМНО,хареса ми.Абе и аз усещам ,че нещо подобно ме тресе,само дето ви занимавам.Обичам риска и много не се замислям,да не кажа доста често.Но и усещам ,че нещо не ми достига.Дали не е факта ,че не ми се прави разход от спестените пари.
Има и друг начин вземам кредит ,не повече от това което имам спестено ,така че ако загубя поне да има от къде да ги върна.Но ако успея,може да не се налага да пипам от спестените.Не е ли пак начинБлагодаря ти за подкрепата



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано23.11.07 11:11



Здравей,
Според мен е кофти да си останеш на фаза мислене и умуване :-) Има голям шанс да не я прескочиш ... :-)
Относно въпроса ти - дали да почнеш на кредит или със спестените пари - единствено от теб си зависи и от това, което ще правиш. Т.е. ако ще се захванеш с нещо сериозно и планираш в краткосрочен план да имаш приходи - няма проблем да го караш и на кредит. Но ако ще влагаш в нещо дългосрочно без да очакваш парични постъпления в краткосрочен план - по-добре е да инвестираш от спестените си пари.

Важното е да започнеш, дори и в началото да го караш на по-бавни обороти, докато се понаучиш.

Поздрави,
Лъчо и екипът на Клуб "Инвеститор"



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано23.11.07 12:08



Зависи, какво разбираш под дребно, защото ти дребното и сега си го имаш и виждам се справяш не зле. В случая по-добре си намери хоби. :-)
Относно рекламната дейност може и със сравнително малко да започнеш, зависи в каква точно ниша ще се насочиш, от там и средствата, които ще ти трябват, хубавото е, че нещо, което не можеш да го направиш ти, може да го направи някой под изпълнител или друго рекламно студио, в повечето случай работят със отстъпки към колеги. В тази дейност и нищо да нямаш пак можеш да зопчнеш, най-важното е да СИ НАМИРАШ КЛИЕНТИТЕ и още по-важното те да са доволни да успяваш да ги убедиш, че са обслужени професионално и .... с една дума освен да ги намериш и да ги задържиш, това вече не е много лесно.
А специално за рекламният бизнес и наливането на пари, както казах мноооооого зависи, можеш да започнеш и с много малко вложения, да речем 10 000, а може и 1 000 000 да не ти стигне и да е много малко, много зависи, точно от какво искаш да започнеш в коя ниша ще се навираш, но нали ти казах рекламни студиа и агенции, колкот щеш, винаги можеш да пуснеш някъде другаде поръчката, важното е клиента да е при теб и да е доволен.
каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Myth на 23.11.07 12:12.</EM></FONT></P>

Редактирано от Myth на 23.11.07 12:17.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано23.11.07 21:32



Аз малко не те разбирам.Какво значение е дали е дългосрочен план или краткосрочен.Значи аз искам да отворя фирма,да имам помещение,независимо наем или мое да развивам търговийката си и не смятам да е в краткосрочен план-разбира се ДАЙ БОЖЕ да ми потръгне.И естествено ,че ако ми потръгне бизнеса ми ще го има и в дългосрочен план.А след като ми е потръгнал какво значение има парите с които съм започнал мои ли са или на кредит.Честно казано по ми е жал за спестениет и за това предпочитам на кредит,въпреки ,че за другиго няма кой знае каква разлика.ко имаш в предвид собствените да ги инвестирам в някой фонд за в по дългосрочен план-да ,направил съм го.Аз искам да имам бизнес-фирма с малко помещенийце,да си имам клиенти ,дапродавам нещо което и на мен ми харесва и за клиентите да е търсимо и просто да ми капят макар и 10 лева днес,но да си е от моята търговийка.Абе май не го обяних много добре.Всъщност искам да е в търговията бизнеса.Колкото за фирма за някъкви услуги-и за това се замислям,но какви и то да го разбирам.Та май съм си във фазата на мислещите



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано23.11.07 21:44



Добре-виж сега-чакай първо да видим дали съм разбрал.Отварям гугъла и пиша-рекламна дейност-и започвам да изчитам всичката информация.най вероятно ще намеря информация за фирмите с подобни дейности,но не и как се започва и какви са изискванията,какви знания са ми нужни,не само финансовата част разбира се.Лесно е после да си я направя тази сметка колко ще ми трябва.Но аз с началната информация не съм наясно.
Пример:Искам магазин за гоблени и шивашки материали-.Вземам един лист и пиша-трябва ми
-фирма
-помещение
-материли-конци макри,копчетаит.н
Разбира се в последствие ще включа може би прежди и т.н
А за ракламната дейност-от кое се почва и кое е първото.Т.е кое е началото.Информацията предполагам ще ми кажеш ,ще я намеря в интернет.Е ще опитам.И ще ти кажа до къде съм стигнал и какво съм научил от интернета.Практиката най добре учи според мен



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано23.11.07 21:53



А кое.Кое носи щастие,според теб,много държа да ми отговориш,може би ще ми хареса това което мислиш.Зная ,че щастието не е във притежанието на фирми.Но не е и в скътаването и събирането на финикииски знаци-не мислиш ли.Така е прав си ,за това ,че ако вътрешно човек не се чувства щастлив нищо неможе да го направи щастлив.И в многото пари не е щастието,въпреки ,че някой няма да мислят като мен,защото човек когато има много вижда и другата страна на монетата.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано24.11.07 18:23



Информацията за преждите и конците ще си намериш в гугъла и форумите.
Относно рекламната дейност, зависи, какво точно ще искаш да правиш, като начало, можеш да почнеш с добър компютър, до 2500лв. ще се вместиш горе долу, 1300 за компютър и 1200 за що годе добър монитор, който да става ГОРЕ-ДОЛУ за предпечат за ТФТ говорим с добра S-IPS матрица, но това за монитор е в минимума, другият вариант за добър монитор е да вземеш някое CRT на старо, намират се достатъчно добри. Един що годе добър лазерен принтер, (не е задължителен) черно-бял, за цветен добър, който да ползваш за визитки и дипляни в малки тиражи, смятай много пари, няма да ти стигнат спестените. Взимаш един режещ плотер да речем за около 7-8 хиляди лева (много са му) Плотера да можеш поне да си режеш сам рекламните надписи от фолио и си готов, говорим за абсолютен минимум и най-тънките вложения. От там нататък всичко правиш в други фирми/печатници, широкоформатен печат изнамираш подходящата такава с подходящата техника и печаташ, намираш добра печатница, за предпочитане да не е някой мастодон с дебели цени и кофти отношение, към дребните клиенти, (то зависи от тиражите и поръчките, които ще правиш де), намираш си добър ситопечатар, все още се налага да се ползват и не само ами има още доста хляб в ситопечата. Трябват ти добри познания, по Фотошош, Илюстратор, Корел, Корела и Илюстратора са програми за обработване на вектори, някои ще кажат, че са взаимозаменяеми, но аз ще кажа, че само ПОЧТИ са прави. Корела ще си го ползваш предимно за надписите от фолио (е аз го ползвам и за мнооооого други неща) и си готов. От там нататък ще трябва да си търсиш клиенти, как ще го правиш ще си е твоя работа, познати, рекламни каренца, стикери, разпращане на оферти, уеб страница, посещения на място, реклами в медиите, билбордове ако щеш и т.н.
Разбира се всичко, което пиша е само ПРИНЦИПНО, но и реално.
За външната реклама няма да е лошо да си намериш и фирма, която разполага с лазер и гравир, например, щото и обемни букви сигурно ще правиш. Абе много зависи в кой сектор на рекламата ще се насочиш. Да не говорим, че има широкоформатни машини, които надхвърлят спестяванията ти десетки пъти.
Но ти пък какво толкова се хвана за тая реклама, това беше само пример е вярно минал съм по тоя път но....и вече над 10 години с това се занимавам и съм в тоя бранш ама...
Не се забучвай само в една посока, първо добре помисли какво точно ще правиш.
Хайде остана ти един бранш по-малко за, който ще ровиш в Гугъла, не че това, което нахвърлях е достатъчно но......
Вече подробности от сорта, какъв плотер, какъв монитор, какъв компютър, какво ще ти трябва да речем ако ще печаташ, широкоформатни медии, за външма употреба ще си го намериш и в нета.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано24.11.07 22:32



ти си цяло съкровище бре човек.Принтирах си всичко написано и сега точка по точка ще го прегледам.Смятам ,че доста си изчерпателен.А защо избрах рекламна дейност.Преди около 6 месеца отидох до централата на Орифлейм и съвсем случайно попаднах на едно девойче,което много ми хареса как изглеждаше ,как се държеше и как беше облечена.Не ми е любовница,нито като такава си я представях,не си падам по бързите ,лесните и еднодневни неща,но това е друга тема.Просто я харесах външно и не с погледа на облизващ се любовник,а като естет.Тя искаше за доста голяма дума да си поръча продукти от Орифлейм и т.н..,но впоследствие разбрах ,че е шев на рекламна агенция.и си помислих-гледай я нищо толкова не значеща жена,а парите я направили да изглежда добре,да се държи добре и най важното да има самочувствието за нещо което и дава свободата тя да си е собственик и господар на живота.Та именно от там се замислих -какво е да имаш бизнес с рекламна дейност-не иска разваляне на продукти с определен срок на годност,не иска непрекъснато мъкнене на стока.Та се замислих от тогава -как ли става.И то като написа ,че се занимаваш със същото,ми стама още по интересно.Ще поразуча нещата.
А ти какво мислиш за преждите и шивашките материали ,като цяло или с две думи ми напиши



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано26.11.07 13:48



Здравей.
Ще се опитам да се поясна.
Искаш да си отвориш магазинче. Правиш си фирма, намираш си помещение, наемаш го, държиш си го две години, докато си го обзаведеш, още една годинка да почнеш да продаваш.... Това имам предвид дългосрочен план - инвестицията ти ще почне да ти носи приходи след около 3 години. През тези 3 години си постигнал мечтата си - имаш си фирмичка, държиш си я, къткаш си я.... Ей това, ако го направиш на кредит, не е гот.... По-добре го прави със собствените си пари.
Същия вариант - правиш си фирма, наемаш си помещение, почваш веднага да продаваш .... Това може и на кредит да го направиш, тъй като приходите ти ще покриват някаква част (може и целия) кредит, а ако не стане - покриваш останалата част от кредита, разтурваш нещата и се хвърляш в друго начинание....
Надавам се да съм достатъчно ясен...

Позрави,
Лъчо и екипът на Клуб "Инвеститор"





Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано27.11.07 00:14



Ами за преждитеееее, хм незнам, трябва да проучиш, къде в твоя град има такива магазини, какви са им клиентите, единствено с това ли се занимават, какви са им оборотите и така. Възможно е да се печели, то ако не може вероятно и нямаше да има такива магазини, но пък от друга страна, кой плете в днешно време, виж консумативи за гоблените по-може. Но за да не те обърквам, считай, че мнението ми по въпроса с преждите е празни приказки, трябва да ги разучиш нещата. Относно рекламната дейност, трябва да се понаучиш и как се лепи фолио, не голяма философия, но пък и е, има си тънкости, навици, иска си практика

, но се научава, преди 12 години и аз не знаех. Разбира се ако не смяташ да даваш заплата на някой де, така или иначе за доста неща ще трябва и да си хващаш някой да ти помага или други изпълнители. Рекламата е хубаво нещо стига да можеш да си намираш клиенти и да им предлагаш, качествено обслужване. То за кой ли път вече го казвам.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано27.11.07 00:40



Лъчо, ама и ти си един инвеститор....



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: f(x)dx]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано27.11.07 13:15





каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: f(x)dx]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано27.11.07 14:27



Съжалявам, ако примера не ти харесва. Всички ще сме ти благодарни да дадеш по-удачен, за това кога да използва собствените си средства и кога - да тегли кредит :-)

Лъчо



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано27.11.07 18:41



конкретен пример не бих искал да давам. по простата причина, че няма универсална формула бизнесът със собствени средства ли трябва да се финансира или с кредит. всичко е въпрос на сметки с конкретни зададени от мениждмънта (Левчо в случая) параметри. А сметките могат да покажат, че не е по-изгодно да се финансираш със собствени средства дори и в дългосрочен план да не очакваш приходи (какъв ще е пък тоя бизнес дето година, две, че и три няма да има приходи м/у другото?)

Бих посъветвал Левчо и всеки инвеститор да се запознае с концепцията за финансовия лост (leverage).



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано27.11.07 22:45



Да разбрахте,първия вариант-да по ми хареса,но нали през това време наема ще си тече а аз доколкото разбрах две години ще са ми нужни само за да го направя така че да ми харесва като постепенно влагам средства.Иска ми се веднага да вложа стоката ,но пък и без да е хубавичко помещението също не съм съгласен.Много ти благодаря ,много ми помогна



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано27.11.07 22:46



точно това и аз искам



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: f(x)dx]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано27.11.07 22:50



Благодаря ти -умна глава си ти.Абе аз имам смътни спомени ,по инвестиции го учихме в университета,но ако ми го припомниш ще ти се зарадвам.С прости думи,не са ми нужни теореми и трудни думи.Защото много от нещата които учих в икономиката на лист хартия едно ,а на практика друго.И аз съм на мнение ,че 2 години няма смисъл да чакам и да плащам излишен наем.А колкото до собствените средства ми се ще да са последен ,но сигурен вариант.Този път съм съгласен с теб.
И да не забравиш припомни ми за лоста



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано27.11.07 22:52



Браво ,супер си.Абе май последно реших ,ще започна като начало със заведение.Колкото и да ми е наема ,все си мисля ,че ще съм на печалба.В София съм,в студентски град за в момента.Това си е златна мина тук вярвай ми



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано28.11.07 11:52



А бе със сметки от рода на, "Колкото и да ми е наема ,все си мисля ,че ще съм на печалба" със сигурност рано или късно си обречен на фалит, я го давай малко по-сериозно. Отстрани всичко изглежда лесно и лесно се правят сметки (бакалски) желая ти успех с заведението.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: f(x)dx]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано28.11.07 12:23



Здравей,
Когато тръгнеш да правиш бизнес или каквото и да е, тогава съм съгласен, че е въпрос на точни сметки. Но когато обясняваш нещо е хубаво да даваш конкретен пример, за да е по-ясно, дори и да си модифицирал малко параметрите, за да е по-ясна идеята.

Ами има доста такива :-) Особено тези, които са създадени между другото, собственика има други приоритети, устремили се към фалит, внесряващи нови продукти и т.н.
Примерно (аз съм си по примерите) на най-големия ни дистрибутор на електронни компоненти му трябват близо 3 години, за да прокара нов продукт на пазара (цитирам собственика му от разговор преди 7-8 години). През това време нямат приходи от този продукт... А има доста фирми, които се опитват да пробият с нови продукти от нулата.... При тях всичко зависи от ината на собственика и вярата му в продукта.... та може и повечко годинки да кара без приходи от дейността на фирмата. Доколко е удачно е друг въпрос, но се случва...

Поздрави,
Лъчо



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано28.11.07 13:12



А има доста фирми, които се опитват да пробият с нови продукти от нулата.... При тях всичко зависи от ината на собственика и вярата му в продукта.... та може и повечко годинки да кара без приходи от дейността на фирмата.

Като си тръгнал с примерите, дай ми пример за фирма, която две години няма приходи, но през това време посреща разходите си за наем, заплати на персонала, ток, телефон, производство и продажби. Ако има такава фирма, аз лично ще бъда много учуден. Да не кажа втрещен.

Примерът все трябва да има нещо общо с действителността. Не да си смучем от пръстите.

Поздрави,
Колю



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: f(x)dx]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано28.11.07 13:56



Не всяка фирма ги има всички тези неща - примерно при ЕТ по презумция няма наем, заплати ....

Иначе всяка стартираща фирма го има този период - при едни по-къс, при други - по-дълъг и т.н.
Преди влизането ни в ЕС, почти всеки собственик на печеливша фирма, държеше по няколко други с единствената цел да докарат регистрация по ДДС (само разход и приход 0).

Семейството ми създаде фирма с едничката цел да издаваме книгите на баща ми. За нас е важно да издадем книгите му, които ни останаха като наследство и спомен от него. Според теб, колко ни е еня, дали фирмата има приходи или не? И колко време според теб може да просъществува една такава фирма?

В общи линии в действителност има много по-голямо разнообразие, отколкото може да си представи човек.

Около 1998 година предлагах в България продуктите на една американска компания, която тъкмо ги беше пуснала в производство (Ramtron е фирмата). Нови продукти, нова технология - техен патент. Доколкото помня започнали са да работят върху тази технология към 1984. Според мойте изчисления периодът им без приходи е над 10 г.

Поздрави,
Лъчо



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано28.11.07 15:25



човече, по принцип не ми пречиш като говориш глупости
Лошото е, че има други като Лявчо например дето ти се връзват. В общи линии това си е техен проблем де, но все пак:

примерно при ЕТ по презумция няма наем, заплати
да бе, да. сигурно ЕТ Кико, от който съм си купил часовника живее в магазинчето си от пет квадрата на бул. Витоша. и двете мацки, които бяха там му работят бадева, а самият той фотосинтезира, щото по презумпция няма разход за заплати за самия него.

Семейството ми създаде фирма с едничката цел да издаваме книгите на баща ми. За нас е важно да издадем книгите му, които ни останаха като наследство и спомен от него. Според теб, колко ни е еня, дали фирмата има приходи или не?

Това не е бизнес. Бизнесът е когато извършваш някаква дейност с цел печалба. А вие просто сте направили фирма, защото така е удобно да издадете книгите на баща ти. С две думи - примерът не е подходящ

Преди влизането ни в ЕС, почти всеки собственик на печеливша фирма, държеше по няколко други с единствената цел да докарат регистрация по ДДС (само разход и приход 0).

Това също не е бизнес. Можем да го наречем легален начин за избягване на данъци, счетоводен фокус. Аз лично го наричам мислене на дребно, но това е друга тема. Отново неподходящ пример

Около 1998 година предлагах в България продуктите на една американска компания, която тъкмо ги беше пуснала в производство (Ramtron е фирмата). Нови продукти, нова технология - техен патент. Доколкото помня започнали са да работят върху тази технология към 1984. Според мойте изчисления периодът им без приходи е над 10 г.
Вероятно са били без приходи дори повече от десет години, но само от въпросните продукти. Компенсирали са с приходи от други дейности, с емитиране на акции (които някой е купувал, защото е виждал постигнати резултати, печалби), с кредити. Съвсем неподходящ пример

В заключение: Не съветвам никой да слуша съветите ти. Но всеки сам си решава. Не бих съветвал и на моите думи да се вярва на сляпо.

Редактирано от f(x)dx на 28.11.07 15:34.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: f(x)dx]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано28.11.07 19:41




да бе, да. сигурно ЕТ Кико, от който съм си купил часовника живее в магазинчето си от пет квадрата на бул. Витоша. и двете мацки, които бяха там му работят бадева, а самият той фотосинтезира, щото по презумпция няма разход за заплати за самия него.


Мисля, че доста се отдалечихме от темата, но да поясна за теб. Принципно ЕТ-то се гледа като форма на бизнес с "малко формалности". Нищо не пречи ЕТ да владее и ЦУМ, ако щеш... зависи колко е рентабилно да е ЕТ, вместо АД. Иначе нищо не пречи да нямаш наеми, заплати и при ООД, ЕООД и т.н. Всичко е въпрос на големина на фирмата и ресурси... Казах ЕТ поради факта, че по "призумция" се разбира ЕТ = малка фирма, работа от вкъщи, .... Ти както искаш го разбирай.


Това не е бизнес. Бизнесът е когато извършваш някаква дейност с цел печалба. А вие просто сте направили фирма, защото така е удобно да издадете книгите на баща ти. С две думи - примерът не е подходящ

Това също не е бизнес. Можем да го наречем легален начин за избягване на данъци, счетоводен фокус. Аз лично го наричам мислене на дребно, но това е друга тема. Отново неподходящ пример

Няма да коментирам разни свободни тълкованиа на думи, че ще излезе, че всичко е друго, а не както ми отърва. Дали ще правиш бизнес с цел финансова печалба или загуба, това не променя същността му.


Вероятно са били без приходи дори повече от десет години, но само от въпросните продукти. Компенсирали са с приходи от други дейности, с емитиране на акции (които някой е купувал, защото е виждал постигнати резултати, печалби), с кредити. Съвсем неподходящ пример

Приходите от бизнеса са точно функция на продуктите, които предлагаш или дейността, която развиваш. Досега не съм чул някой да смята заемите за приход. Нито пък средствата, с които си финансирам дейността ми ги осчетоводяват като приход... Това, че дадена дейност се финансира по някакъв начин, не значи че имаш приход от нея. Напротив - трупаш пасиви, които трябва да връщаш в бъдеще... Съжалявам, но това за мен не е приход. За конкретната фирма мога да ти кажа, че предлагат акции след като изкараха продукти, но това не е задължително все пак.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано28.11.07 19:42



Ооооопс, хайде не започвай от първото изречение с глупости.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано28.11.07 21:13



Примера си е пример,прав си.Когато се пише за реални неща е съвсем друго,т.е отварят се очите.Като на мен в момента.Съгласен съм с теб.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: f(x)dx]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано28.11.07 21:15



еми и тук съм съгласен.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: f(x)dx]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано28.11.07 21:19



Така е,аз именно това имах впредвид че искам да е фирма от която да си имам разходи ,приходи и да си я въртя.Дори и наем да съм.А това с Кики ми хареса






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.