Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:44 20.06.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано08.11.07 11:51



Здравей,
Мисля, че не ме разбра. Запази си работата, а инвестирай парите си. Накрая ще имаш нещо свое.
Има много "бизнеси", които не изискват големи инвестиции, могат да се използват за учене, а ако си добър в продажбите - да ти носят значителен приход.

Просто, започването на собствен бизнес е скъпо начинание и доста рисково, ако не знаеш какво правиш. Но пък, който не рискува, той не печели....

Лъчезар и екипът на Клуб "Инвеститор"



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано08.11.07 12:15



ами например това, че за няколко месеца си спестил 14 бона от твоята работа.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано08.11.07 12:21



Здрасти,
Според българското законодателство, за да се издаде фактура на физическо лице, трябва да му поставиш ЕГН-то. А както казах - в клуба предлагаме финансови продукти, продаваме и т.н. Затова ни е необходимо и ЕГН-то (е за гостите може и да го премахнем, но пък това води до разходи за нас).

Отностно свободната информация - това си е наше решение за структурата на Клуба и развитието му. Както добре знаеш - безплатен обяд няма, а след като искаш да ползваш нещо безплатно, можеш поне една регистрация да си направиш. Важното е да инвестираш нещо, а не всичко наготово - просто начин на мислене :-)

Иначе си прав, че всеки трябва сам да започне с нещата - дали ще е да си прочете хелпа, ще се регистрира на сайта ни, ще регистрира фирма или каквото и да е - трябва сам да го направи...

Поздрави,
Лъчо и екипът на Клуб "Инвеститор"



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано08.11.07 14:51



Здрасти,

само да попитам ако се регистрирам закупувам ли нещо от вас, за което да е нужно да ми издадете фактура? Не мисля, съответно и ЕГН-то ми не ви е нужно до момента в който не закупя нещо от вас за което да ми издадете фактура.
А с това:

Има много "бизнеси", които не изискват големи инвестиции, могат да се използват за учене, а ако си добър в продажбите - да ти носят значителен приход.

започвате да затвърждавате подозренията ми за структурата на компанията ви, тоест така модерните компании основани на мултилевъл маркетигови принципи или директните продажби, които компании, като цяло имат пирамидални структури, нищо лошо всеки сам си прави сметките.

А както казах - в клуба предлагаме финансови продукти, продаваме и т.н. Затова ни е необходимо и ЕГН-то
Докато някой не закупи нещо от вас ЕГН-то му не ви е необходимо, не виждам защо това трябва да става при регистрацията.
Не искам да се възползвам безплатно от нищо, просто след, като предлагате нещо, следва информацията за продукта ви, за дейноста ви да е съвсем безплатна и достъпа до нея да е улеснен, а регистрацията, независимо дали искате лични данни или не затруднява достъпа до информацията, относно продуктите ви и предмета ви на дейност, което навява въпроси относно, качествата, ползата и ..... на предлаганите от вас продукти. Доколкото знам хората не само, че не изискват регистрации ами дори плащат да се рекламира някакъв техен продукт.
Та схващаш ли сега какво имам предвид?
Поздрави и на вас и успехи.

П.П. Похватите ви за зарибяване са меко казано прозрачни и наивни. Случвало се е само веднъж да се вържа на една подобна компания, (то всъщност повече от любопитсво, каква простотия ще ми предложат) та обаждам им се аз по телефона и те ми казват ама елате на среща-лекция да ви запознаем с естеството на работа, на желанието ми все пак да ми кажат с няколко думи по телефона за какво става въпрос ми отговориха, ами елате на семинара (или там каквото бяха организирали). Имаше една моя позната даже пари и бяха искали някакви само да за проведените разяснения относно работата (да продава еди какви си козметични продукти) Хахахаха ама то така докато има....

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Редактирано от Myth на 08.11.07 14:55.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано08.11.07 15:35



освен това може да се добави, че според българското законодателство не е задължително да изваваш фактура, когато получател е физическо лице, нерегистрирано по ДДС, освен ако то изрично не желае това.

въобще специалисти всякакви



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: f(x)dx]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано08.11.07 17:26



Виж това не го знаех, а пък господина от клуб "Инвеститор" съвсем "услужливо" го е премълчал или удобно не го знае.



каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Авторclubinvestitor (Нерегистриран)
Публикувано09.11.07 12:21



Здравей,


само да попитам ако се регистрирам закупувам ли нещо от вас, за което да е
нужно да ми издадете фактура? Не мисля, съответно и ЕГН-то ми не ви е нужно до момента в който не закупя нещо от вас за което да ми издадете фактура.

Само една от регистрациите ни е безплатна, т.е. отговорът на въпросът ти е - да, закупуваш. Ако не искаш да си даваш ЕГН-то - не го давай. Не смятаме, че всички трябва да членуват в Клуба. Въобще не виждам смисъл да обяснявам повече за ЕГН-то. Приеми, че това си е наше решение това е. Мога да ти покажа сайтове с поща, търговки дружества и т.н., където също се изисква ЕГН. Лично аз не виждам нищо феноменално в това. Ти си решаваш за себе си...



започвате да затвърждавате подозренията ми за структурата на компанията ви, тоест така модерните компании основани на мултилевъл маркетигови принципи или директните продажби, които компании, като цяло имат пирамидални структури, нищо лошо всеки сам си прави сметките.
Да, това са част от тях, но има и други. А това, че ние знаем за тях и даваме информация за тях, не значи, че Клуба е такъв.
За пример - в училище се преподава как се правят химически опити, но пък никой не бърка училището с лаборатория.

Докато някой не закупи нещо от вас ЕГН-то му не ви е необходимо, не виждам защо това трябва да става при регистрацията.
Не искам да се възползвам безплатно от нищо, просто след, като предлагате нещо, следва информацията за продукта ви, за дейноста ви да е съвсем безплатна и достъпа до нея да е улеснен, а регистрацията...

Имаш помощ за тази цел. Колкото и да е постно все още, върши работа. От друга страна как ще си рекламираме продукта, мисля си, че се е наш избор и не сме длъжни да се харесваме на всички. Просто не искаме всички при нас. Ако не искаш да се регистрираш - твоя воля. При нас дори е достатъчно либерално, че я имаш възможността. Можеше и да я нямаш...


А все пак не смяташ ли, че ние също имаме право да си правим оптимизации на процеса и на работата ни и да развиваме продукта си според нашите идеи? Ако има търсене - ще се наложи, ако не - ще реализираме друго.

А тук пиша, за да помогна на човека с неговия проблем. Това също е част от дейността ни. Сам виждаш, че не го задължавам да се включва. Дори в повечето ми постинги няма URL или препратки.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано09.11.07 13:28



Имаш помощ за тази цел. Колкото и да е постно все още, върши работа. От друга страна как ще си рекламираме продукта, мисля си, че се е наш избор и не сме длъжни да се харесваме на всички. Просто не искаме всички при нас. Ако не искаш да се регистрираш - твоя воля. При нас дори е достатъчно либерално, че я имаш възможността. Можеше и да я нямаш...
А все пак не смяташ ли, че ние също имаме право да си правим оптимизации на процеса и на работата ни и да развиваме продукта си според нашите идеи? Ако има търсене - ще се наложи, ако не - ще реализираме друго.


Хех, почваме да се дразним и засягаме, ми се струва. Ами там е работата, че помоща ви е повече от постна, то е, като да знаеш, че купуваш кола, ама нито да си я видял, нито марката и да знаеш, нито.... Помоща ви са ОБЩИ приказки за нещо предполагаемо, нещо хвърчащо изобщо..... Та помоща ви не казва нищо за вашите продукти.

Ако не искаш да се регистрираш - твоя воля. При нас дори е достатъчно либерално, че я имаш възможността. Можеше и да я нямаш...

Не стига, че ще ми продавате нещо, което не знам какво е, но отгоре на всичко и ще трябва да съм ви благодарен, че ще ми вземете парите, така ли? Трябва да съм ви благодарен, че изобщо ми давате "ВЪЗМОЖНОСТА" да си дам парите? Хахахахахахаха, хайде не ме разсмивай. Всъщност да ваша работа си е как ще си рекламирате продуктите, които изобщо не се знае какви са, но всъщност начина по който ми пишеш, изобщо не е във ваш интерес. Явно истината е, че просто зарибявате баламите. Ако искате да създавате друго впечатление, ами променете малко политиката си, малко повече прозрачност и... Това последното е БЕЗПЛАТЕН СЪВЕТ. Но явно не ви отърва. Относно тов, къде ми искат и къде не ми искат ЕГН-то, това си е тяхна работа, в момента обсъждаме ВАС, а не някави си други сайтове или пощи, или каквото там било.
Чудно ми е защо толкова се върза за това ЕГН?

П.П. В поста ми няма нищо лично, не е с цел да се заяждам. Но все пак помисли защо организацията ви или сайта ви, предизвиква такава реакция или ме кара да задавам въпросите, които ....

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Редактирано от Myth на 09.11.07 13:34.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано09.11.07 13:40



А автора на темата съвсем добросърдечно, бих го посъветвал да стои, по-далече от такива мъгляви организации, които му обещават да му помогнат срещу видите ли жълти стотинки да развие бизнес. Или поне мнооооооооого да внимава.
Успехи му желая.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: clubinvestitor]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано09.11.07 22:55



Да ,аз ги събирам ,защото не успявам да ги изхарча,и ги инвестирам-къде в някои депозит или фонд.За депозита и сам знаеш каква ми е изгодата -не много голяма,за фонда за сега не съм всичките там инвестирал и там се менят нещата,но пак е по добре от депозита.
Да всичко може да бъде инвестиция когато умееш да въртиш парите си.Но мен в случая ме интерсува инвестиция в която да вложа-пари,труд,да си е мое и естествено да ми капят пари от това.Напълно ми е ясно ,че началото ще е трудно.
Какво конкретно имаш впредвид под това инвестирай парите си.Идея-ти какво предлагаш.
И ако можеш ми отговори на най важното ,което ти си написал в писмото си-кои са бизнесите ,които не изискват големи инвестиции.Сега предполагам ,че ще ми кажеш,че за такива идеи ,пари се дават.Че защо да не дам ,ако идеята ти може да е добра и да върши работа.Благодаря ти за подкрепата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.