Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:51 20.06.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано05.11.07 00:03



аз определено или не искам да те разбера или не ми изнася да го направя ,но се опитвам да се захвана за нещо конкретно от идеите ти и не успявам.
Добре ,хубаво,хващам се и изчитам едно огромно количество литература,в област която все още не съм уточнил ,за какво ще е този бизнес и почвам и го правя.
До тук добре.Но разбираш ли не изпитвам радост от това ,че ще мога да ги трупам тези пари.Че аз дори до толкова ги пестя ,че като си купя нещо по скъпо ме е яд или си казвам -можех и по разумно да ги използвам и това е всеки път.Дазнам тук вече идва психологическия момент-как да накараш съзнанието си или по точно същността си -да харчиш разумно,да си доволен и в крайна сметка да не си без пари.Това май тук в България няма как да се случи-защото всичко е скъпо ,а инфлацията голяма.Дали не ме тресе яко сребролюбие ,което никак не е благородно и не ми харесва.Просто искам да си харча парите с кеф,но не се получава.И си мисля ,че завъртайки пари в нещо което ще обичам и ще ми харесва,аз ще обичам и да ги харча.Този въпрос трябва май на някой доста заможен бизнесмен да го задам.Дали те с кеф си харчат парите.И защо шефовете на огромни фирмени институции,са най заети,живеят под най голям стрес и как съчетават тънкия момент-хем доволен и богат ,хем спокоен и щастлив.Просто искам щастливо да си харча парите и разумно


И как си представям аз нещата



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано05.11.07 12:18



Може и висше, но аз не бих заложил на това, (това е изцяло лично виждане), ами да ако не си много добре с езиците, задължително наблегни и започни от там, повечето качествена икономическа литература е на английски, за съжаление. И за знания, аз малко конкретизирам говоря за икономически знания, с цел например да започнеш да търгуваш на борсата, не възприемай идейте ми, като някакви закони или сляпо това е само една от многото възможности и все пак ето една много добра книга, казват, че в оргинал на английски е много по-добре но

"ИНВЕСТИЦИИ".
Като ти казвам цели се по-високо, ами не мисли дребни бизнесчета, като магазинчета от 10-12 кв.м. за кафе или фризьорски салон с едно място и евтино обурудване и.... Виж автомивката е може би по-добра идея, но и там ти трябват май повечко пари за да направиш нещо, като хората, иначе ако ще е една пароструйка, ясна работата всъщност там може и да ти стигнат зависи от мног неща, място, обслужване, качество на услугите...
Та, какво искам да кажа, цели се по-високо, ами не се стреми към бизнечета дето ще ти докарват една добра заплата, образно казано, помисли нещо, което да ти носи доста по-големи доходи, хайде, ч етрябва и да поработвам.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано05.11.07 12:56



Какви хобита имаш?

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автормapkaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 15:13



И знам ,че аз ще имам фирма.
Пич, това ли ти е мечтата в живота? Да имаш фирма? Че ти си лесен бе. Хвърляш 600 лева на адвокат и скоро "Левче импорт експорт файнейшъл инкорпорейшън"ЕООД ще е регистрирана. И ти ще си щастлив след 10 години упорито бачкане.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Авторcool_alyn (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 19:04



moneymaking:-)



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано05.11.07 22:05



Благодаря ти,разбрахте.Трудно изглежда.Мисля,но май не е дошъл момента.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: мapkaтa]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано05.11.07 22:07



Браво човече ,звучиш много оптимистично и най важното твърде лесно.За отварянето на еоод-то е ясно,не е там проблема.Трябва да знам какво ще развивам,за да мога след 10 год. да съм щастлив.Всъщност -какво искаш да кажеш с това експорт импорт.Поясни.

Редактирано от lev4e на 05.11.07 22:09.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: Myth]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано05.11.07 22:13



даааа ,хубав въпрос.
Т.е какво обичам да правя.Обичам да продавам-т.е търговията и вечр да събирам оборота.Писна ми да гледам как другите го правят,а за мен остават трохите.да ясно ми е е ,че този оборот отново се превръща в разход.
Друго-ще помисля ,ще си и напиша на един лист и ще ти напиша.

Добре ,ако започна наляво и дясно и непрекъснато да разпитвам,когато ми се отдава случай,да разговарям с шефове на фирми,за това как са почнали.Все пак ще е най реално,това са хора от практиката,наяве сблъскали се с проблемите на личния бизнес.

Редактирано от lev4e на 05.11.07 22:35.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: cool_alyn]  
Автор lev4e (новак)
Публикувано05.11.07 22:16



Благодаря ти-предполагам ,че това е сайт.Отворих го,всичко е на английски и няма да успея без преводач да разбера -за какво иде реч.Обясни ми ако можеш с няколко думи.
Заинтригува ме,моляте поясни с няколко думи

Редактирано от lev4e на 05.11.07 22:19.



Тема Re: Кой бизнес е най изгоденнови [re: lev4e]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано06.11.07 19:25



Щом обичаш търговията борсата е за теб, но първо трупай знания, учи, чети и... не е лошо да започнеш с английският :-). И не забравяй, че пари се и губят не само се печелят. Успехи, какво да ти кажа за разпитването, има си достатъчно книжки от типа"Как да печелим пари", "Как го правят големите", "Как еди..."
Донякъде е и въпрос на късмет, началото, но само донякъде.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.