Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 13.06.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Тема превод от Швеция - въпрос  
Автор saarein ()
Публикувано01.11.06 23:12



Трябва да ми пратят от Швеция 250 евро.
Интересувам се от следните неща - има ли такса за банковия превод? Някой има ли представа горе-долу в какъв размер е? Ако има такса, тя ще отпадне ли след 1 януари 07? (Може да се изчака дотогава.)
Нямам открита банкова сметка за момента. Има ли банка, която да ми препоръчате?
Благодаря предварително!



Тема Re: превод от Швеция - въпроснови [re: saarein]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 06:55



Зависи как ще е нареден превода. Ако е изцяло на разноските на изпращача, ти ще си получиш точната сума. Ако разноските са споделени, е различно. В ОББ таксата за входящ валутен превод при споделени разноски е 0,1% от сумата, минимум 20 лв., максимум 200. Ако изпращача е посочил, че разноските са изцяло за твоя сметка ще платиш горната такса+таксата на другата банка.
А относно ЕС, няма причина таксите да отпаднат, защото така или иначе преводите ще минават през суифт.



Тема Re: превод от Швеция - въпроснови [re: saarein]  
АвторZee (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 17:09



При избора си на банка, чрез която искаш да ти изпратят парите, трябва да се информираш за кореспондентските й банки!!! Хубаво е парите ти да минат най-много през една! Всяка банка си удържа по малко комисионна такса!
На второ място провери таксата на нашата банка за превод!
И все пак си мисля че ако таксата ще поеме човека който ти изпраща парите от Швеция!



Успех



Тема Re: превод от Швеция - въпроснови [re: Zee]  
АвторБaнkep (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 23:56



АКо нямаш банкова сметка и става въпрос само за 250 евро най-добрия вариант е превод през Уестърн Юниън или Мъни Грам ако ги има в Швеция,не съм сигурен,но би трябвало да ги има.И ще ти излезне по-евтино отколкото с банков превод-някъде към 10-20 евро.Мъни Грам(Money Gram) са по-евтини от УЮ.Успех!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.