Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 05.07.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема оценка на фирмата, приходен подход  
Авторviron (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 00:33



Здравейте колеги, нуждая се от информация свързана с Приходният подход при оценка на предприятието. Най-вече инфо за метода на дисконтираните парични потоци. Въпреки, че и ифо за свръхдохода и капитализираният доход, ще са ми е от полза.

По-конкретно се нуждая от литература свързана с тази материя. За предпочитане са английски учебници. Стига ми заглавие и автор, пък ако не може да ги пратите, ще си троша главата да си ги търся. Само дайте някакви насоки.



Тема Re: оценка на фирмата, приходен подходнови [re: viron]  
Автор Aлбeнa (изгаряща)
Публикувано15.06.06 04:11



Бившето ми гадже ползваше 'Corporate Finance' Brealey/Myers/Allen и ми каза, че е добро за начинаещи, но аз така и не го преполових защото съм доста заета с работата си. Както и да е, доста разбира и бих те посъветвала да го намериш. Също така помня, че имаше 'Intermediate Financial Management', но не помня авторите, а и нямам книгата. Надявам се, че съм била полезна.



Тема Re: оценка на фирмата, приходен подходнови [re: Aлбeнa]  
Авторviron (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 04:23



Имам го в pdf формат. Там няма подобни анализи.



Тема Re: оценка на фирмата, приходен подходнови [re: viron]  
Автор Aлбeнa (изгаряща)
Публикувано15.06.06 11:36



За DCF и WACC не си ли чувал? Има го там, в секцията за бизнес евалюейшън. Първи чаптър, точно преди чаптъра за риск. Нали наскоро правих оценка на фирмата ни по поръчка на шефа и се справих страхотно. Силно ти препоръчвам да ползваш този метод. Оказа се, че нашия бизнес има почти нулева цена на капитала. Нещо, с което конкуренцията категорично не може да се похвали!





Тема Re: оценка на фирмата, приходен подходнови [re: Aлбeнa]  
Авторviron (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 13:05



Да, да...... именно дисконтираните парични потоци, среднопретеглена стойност на капитала и терминалната стойност по модела на гордън ми трябват.

Сега пак, ще го прегледам на отспала глава, сигурно не съм довидял. Благодаря.



Тема Albena, albenaнови [re: viron]  
АвторEconomist (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 17:50



Албена, албена, пак започна с глупостите. Нулева цена на капитала. Къде си набира капитала вашия бизнес, да не го копа от земята, то и за това се плаща нещо. Спри да се излагаш момиче, кой те излъга, че този форум е за теб.

Казваш, оцени набързо вашата фирма;))))))



Тема Re: Albena, albenaнови [re: Economist]  
Авторviron (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 18:39



Предполагам, че е имала прдвид коефициента на корелация м/ду справедливата пазарна стойност и собственият капитал или нещо от тоя род. :) Макар, че те се водят към разходните подходи а ние говорихме за приходни. И ако съм прав е имала предвид коеф. клонящ към единица т.е. че печалбата, оборота или каквото и да е имала предвид е равна на собственият капитал.
Незнам в кой бранш са, но ако съм прав в горепосочените предположения не е за хвалба. Е говориме при случай, че предприятието е "динамично" и се бори на пазара. В сулчаите когато е пред ликвидация, бори се за заем и т.н. може да има и облаги(ако не бяхме в България).

Абе тя най-добре, ще си каже какво е имала предвид.

Лично смятам, че дори и да говори глупости е тъпо да я отказваш от форума. Въпреки, че форума бая западна и тук се научава по нещо интересно чат пат.

Sorry за мозъчните пръдни и ако някой има време да ме упъти по проблема с приходният подход, вместо да цензурира мераклиите му благодаря. Утре смятам да се главоблъскам по частта с дисконтирането ако някой може да ми спести част от страданията, моля да си каже думата докато е време. :)



Тема Re: Albena, albenaнови [re: viron]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.06.06 08:08



а теб какво по-точно не ти е ясно?

По българите при Дойран са изстреляни 350 000 снаряда. Даваме 9 убити и 40 ранени.


Тема Re: Albena, albenaнови [re: f(x)dx]  
Авторviron (Нерегистриран)
Публикувано17.06.06 14:59



Не, че има нещо общо с темата това където си казал ама единственият шанс да си прав е да е имало втора бомбандировка над 12 000 гробища. След заветната битка. Това е единствената възможност да си прав.

След като са погребали 60 хиляди военнослужещи да са убили десетки. Аджиба онея са били вече мъртви.





Тема Kam Albenaнови [re: viron]  
АвторMerlon (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 20:16



Здравей Албена.

Про4етох попследните ти поствания и искам да те поzдравя zа ентусиаzма, с който пишеш. Вервам 4е твоя ентусиаzам е zараzителен и в реалния живот.

За някой беz икономи4еско обраzование както пишеш имаш добри поzнания. Мисля си 4е на нас финансистите малко пове4е оптимиzам понякога няма да ни е иzлишен.

Но ще трябва да подкрепя и някои от критиците ти. Вероятно понеже си млада, имала си и имаш висок стандарт на живот си стигнала до погрешни иzводи zа ценностите в живота. Ина4е нямаше да се 4удиш zа6то Бафет (сори нямам ерголям

) живее скромно zа ваzможностите си. Трябва да zнаеш 4е истинските неща винаги са zабулени, 4есто умишлено прикривани. Това което гледа6 по телевиzията 4етеш по вестниците е средство zа манипулация. Много рядко някой ще си направи труда да те просветли относно истинското положение на не6тата. Затова пак 4есто ще се намерят иzто4ници на информация, които се опитват да те подведат много сериоzно. И обикновенно това са най раzпространените и достапни такива. Затова и решенията, най-ве4е икономи4еските решения които вzемат пове4ето хора са неправилни. Дори и у4ебниците по финанси и особенно инвестиции, които 4ете6 са zаблуда или по то4но остарели. То4но на тях баzират своите стратегии големите акули, zа да иzвоzят "обикновенните" хорица които 4етат тия у4ебници и си мислят 4е ве4е са станали раzбира4и.

И тук да добавя не6то кам темата на поста.
Цената на фирмения капитал е беzрисковия лихвен % + премия zа риска. Дори и шефа да е полу4ил фирмата като подарак и да не е платил ни6то zа активите й пак си остава алтернативната цена на капитала от поне беzрисковия лихвен %, а той савсем не е блиzак до нула до колкото zнам.

А колкото до оценката на компании. Методите в класи4еските у4ебници баzитрани на DCF като NPV и IRR са 50 годишни. Ве4е има и по-добри методи.

В момента работя в централата на Deutsche Telekom в Бон, Германия и се zанимавам с оценка на компании потенциални кандидати zа придобиване. Но дори и тук още полzват NPV и IRR. Ще са нужни големи усилия от моя страна ако искам да променя това в компания с подобни раzмери. Да не кажа неваzможно като zнам 4е алтернативния метод е доста сложен, но ще се пробвам. Твоя ентусиаzам Албена беше zараzителен zа мен . Благодаря. И продалжавай смело с икономиката само се опитай да надникваш и под повархността на нещата и да се вслушваш в понякога малко грубата, но конструктивна критика на колегите. Ти си малада и бадещето е пред теб. А аz не сам в парва младост. Ве4е карам 24-тата .

Успех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.