Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:55 26.04.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Тема парични преводи от чужбина  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 17:30



Не знам дали това е правилното място но ето какъв проблем имам: трябваше да получа не много голяма сума пари от чужбина - Канада. Пратих данните за банковата си сметка(номер на сметка, адрес на банката, банков код, суифт код, име на получателя) но чакам вече цяла седмица, а парите още ми ги няма. Бих искал да знам по принцип колко се чака за един такъв превод(чрез суифт) защото прочетох някъде че срока бил най-много три дни. И възможно ли е парите да са зачезнали по някакъв начин и биха ли могли да се възстановят?



Тема Re: парични преводи от чужбинанови [re: питaщ]  
Автор;; (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 01:08



Понякога отнема повече време, особено ако банката няма кореспондентна банка в България. Аз бих изчакал още една седмица.

Нали не си дал номера на сметката защото някой ти е обещал да ти даде много пари за да му помогнеш да си прехвърли многомилионите сметки от които иначе тоЙ не би могъл да се възползва по страни причини (не си е платил дануците, полицията го преследва, някой диктатор го е изгонил от родината му....)?



Тема Re: парични преводи от чужбинанови [re: ;;]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 07:14



Ни най-малко, направих един сайт и парите са за него. Междувременно разбрах че можело да се провери по номера на трансфера дали парите са изпратени или не. Има ли нещо такова?



Тема Re: парични преводи от чужбинанови [re: питaщ]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано17.04.06 18:07



от САЩ при мене идват за по-малко от 24 часа.

да ке да ке ама неке


Тема Re: парични преводи от чужбинанови [re: Питaщ]  
Автор;; (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 05:18



Така е, както получаващата така и изпращащата банка би трябвало да може да провери къде са парите по номера на превода. От моя опит трансферите обикновено стават за по-малко от една работна седмица. Само веднъж с Булбанк парите ги нямаше повече от седмица.



Тема Re: парични преводи от чужбинанови [re: ;;]  
Авторшapaни (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 13:42



Батка а приказката "човека взе парите и каза чакай малко" да ти говори нещо?

що не земеш ми направиш и на мене един сайт ...



Тема Re: парични преводи от чужбинанови [re: шapaни]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 08:53



Ами щото батка една част от сумата си я взех още в началото. Тя си дойде най-нормално. А парите които чакам в момента наистина не са много, но все пак е кофти ако не пристигнат, нали се сещаш. Също и нали се сещаш какво ще стане с въпросния сайт ако не ми ги прати човека парите. А ти ако искаш да ти направя сайтче нямаш грижи



Тема Re: парични преводи от чужбинанови [re: питaщ]  
Автор sales@factorin.bg (непознат )
Публикувано20.06.17 10:39



Доста по-лесно е по Мъниграм. Таксите са по-ниски и имат офиси в цяла България



Тема Re: парични преводи от чужбинанови [re: sales@factorin.bg]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано18.07.17 22:11



И колко да са по-ниски таксите на Мъниграм? Аз никак не съм сигурен в това. Дайте конкретни числа да сравняваме. Впрочем отчитайте, че въпросът е зададен преди повече от 10 години. Вижте датата на постинга.
Мога да кажа, че таксите на уестърн юнион например никак не са ниски.
Съществуват различни варианти, включително и пейпал, които обаче не бива да се приемат безрезервно като добър вариант, защото в последните години започнаха да слагат капани и скрити такси и комисиони. Ако човек не познава добре и в тънкости системата, може доста лошо да се опари.
Например пейпал включват автоматично превалутиране, без да са питали клиента дали иска, при това по доста неизгоден за клиента курс.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.