Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:07 20.05.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Инвестиции на борсата?нови  
Авторlciba (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 21:11



Здравейте!Решил съм да инвестирам на борсата,но ми е нужна малко повече информация.Учил съм борсова търговия и знам как се извършва търговията. Нужна ми е малко повече информация за цените на различните ценни книжа,кои имат добра и сигурна възвращаемост,както и най-добрия учебник на някой университетски преподавател.
Благодаря ви предварително.



Тема хихинови [re: lciba]  
Авторcyльo (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 17:40



Е бати и въпроса зададе ама иначе със самочувствие. Смешна работа.
Коя борса?
Добра и сигурна възвращаемост - акции на Кока-Кола - това някой умник го беше казал, не аз.



Тема Re: Инвестиции на борсата?нови [re: lciba]  
АвторMerlon (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 18:41



Решението да действаш е много важна част за успеха. Мисля си обаче, че както и на повечето от нас, ти е нужна доста повече информация. Предполагам говориш за Българската борса. Информация за цените има достъпна на много сайтове, но виж този на самата борса:


Виж и този финансов портал:

Добрата и сигурната възвращаемост са в обратна зависимост и трудно се намира инвестиция, която да ги притежава и двете.
Колкото до учебниците, на мен не ми е известен добър учебник с практическо приложение от университетски преподавател (пък бил и чужденец), може би като изключим труда на Бенджамин Греам преди много години.
Търси книги и статии от ПРАКТИЦИ.
И бих искал да препоръчам тук книгите от поредицата Market Wizards, които са много добри за психологията на трeйдинга, както и книгата на Николас Дарвас - "How I made $ 2 000 000 in the stock market", която въпреки че е писана през 1960 г. все още показва верния път за успех. Или поне един от тях .
Книгите са достъпни чрез eDonkey:

Успех на всички.



Тема Re: Инвестиции на борсата?нови [re: Merlon]  
Автор5O Cent (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 09:45



Понеже постоянно излизат такива теми, искам да поясня следното:
1. Инвестициите на борсата не са за всеки. Има хора които се занимават с това с години и резултат нулев. Трябва да се подготвите с години за това или някой да ви покаже разбира се.
2. Няма книги които да ти кажат как се забогатява. Има ама те са направени за да помогнат на авторите им да забогатеят. Помислете ако сте успешен играч на борса и правиш пари, какво ще те накара да покажеш на другите как да станат и те успешни играчи?
3. Дори и истински играч да ти разкаже как стават нещата, то пак не е сигурно че ще сработи схемата. Ситуацията на борсата се сменя много, ама много бързо.
Изводът е един: не играйте на борсата, а портфелирайте! Но и това е доста сложна схема, която не може да се обясни в един пост.



Тема Re: Инвестиции на борсата?нови [re: 5O Cent]  
Авторlciba (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 17:22



Благодаря ви,
Имам познат занимавал се с това,но аз все още съм неуверен.Ще продължавам да контактувам с вас.



Тема Re:5O Centнови [re: 5O Cent]  
Автор Пoляpнa Meчka (студенокръвен)
Публикувано09.02.06 11:50



Дааа..! Лари Уйлямс и Джордж Сорос пишат книги защото имат нужда от джобни за кафе, а Уорън Бъфет провежда семинари, защото с парите от тях си купува банички.
Горките . Как само са я закъсали ...

Да се разчита на това, как някой ще си каже тайните е глупаво и наивно. Тайни няма !!! ... Но .....Една книга, колкото и добра да е, от когото и да е написана и каквото и да пише в нея, никого няма да направи сама по себе си богат.
Не се ли преструктурира мисловния процес вътре в нас, осмисляйки прочетеното и филтрирайки информацията, няма как да се забогатее. Един от пътищата на самоопознаването е учението. Отказ да се четат книги, защото никой няма да си каже "Тайните" само показва, че сам си затворил вратите към развитието си и за теб еволюцията е приключила ! Тъжно завършват животинските видове, неумеещи да променят поведението си според средата ....

Начина ти на мислене е средностатистически





Тема Re:5O Centнови [re: Пoляpнa Meчka]  
Авторlciba (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 20:57



Вярно,скептицизма предварително обрича новите начинания на пълен крах.Просто ми трябват допълнителни източници на информация,сайта на борсата го знаех.Все пак съм твърдо решен да опитам.Риска води до по-голяма печалба,просто се опитвам да си изградя по-добро разбиране на процесите,а иначе и преди това веднъж ми се случи.



Тема Re:5O Centнови [re: lciba]  
Автор Tuonela (void)
Публикувано09.02.06 23:02



Хвърли едно око на форума на

, както и на самия сайт. Ще намериш доста полезни неща. Материали за обучение (или по-скоро за най-обща представа) има на сайта на инвестиционния посредник .
Гуд лък!

Единство и Сила!

Тема Re: Инвестиции на борсата?нови [re: lciba]  
Авторlnbonisio (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 10:39



Преди да започнеш да играеш на борсата, защо не опиташ да поиграеш в някой Cashflow club играта Cashflow 101. Играта учи на умения в инвестирането, а и ако загубиш няколко стотин хиляди долара /не реални разбира се/, няма да са фатални за теб. Ще видиш къде грешиш и след това ще ти е лесно да инвестираш.

inbonis@abv.bg



Тема Re:5O Centнови [re: Пoляpнa Meчka]  
Автор5O Cent (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 12:09



Еми Полярна мечка филтрирай им глупостите щом искаш. Последния път като купи акции отвори книгата на Сорос, нали? И кога точно очакваш да еволюираш до Уорън Бъфет? Да ми звъннеш за по кафе, тогава. Може би когато почваше беше обикновенна маймуна и в следствие на книгите на Уйлямс еволюира до полярна мечка, а?
Шегичка, разбира се.
Естествено че трябва да се чете, ама да разчиташ че като прочетеш една, десет, сто книги и ставаш "играч" е несериозно. Прочети малко тогава и ти за ефективните пазари и информацията и ще поговорим тогава.
Както казах истината е "портфелиране".
А и щях да забравя как изчисли средната на моето мислене? По коя теория, от коя книга и на кой автор?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.