Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:49 10.05.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Най-неграмотно ще попитам,нови  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано02.12.05 08:57



как може да се извърши банков превод от американска банка към България, не съм сигурна дали американски банки имат клонове тук, или ще се наложи да е междубанков превод, за голяма сума от порядъка на 100 000 или 150 000 $ - в евро до България, с минимални такси, бюрокрация и разправии?

Знам, че трябва да е банков превод, но какъв е начина от сметка, открита там, да се прехвърли тук на името на същия титуляр тази сума, и то с минимум разходи?



Тема Re: Най-неграмотно ще попитам,нови [re: Roxana]  
Авторvalue (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 08:08



Няма нужда банката да има клон тук. Просто трябва да обиколиш банките в града ти и да ги попиташ каква е комисионната за твоята сума. След това сравняваш отговорите и си откриваш сметка в банката, която ти е харесала. Номерът на сметката и реквизитите, които ще ти кажат в банката са достатъчни за превод. В някой банки даже не е необходимо да откриваш сметка - преводът може да е на трите имена и паспортни данни.



Тема Re: Най-неграмотно ще попитам,нови [re: Roxana]  
Авторl-Banker (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 09:48



Njama kak da mine bez razhodi, no amerikanskata banka shte vzeme njakakva prilichna, no vse pak fiksirana suma, dokato povecheto bqlgarski banki vzemat procent ot poluchenija prevod. Zatova preporqchvam da se poraztqrsish iz bankite i da vidish koi banki ne vzemat procent pri pristigashti prevodi. Ako ne se lqzha, FIBank e edna, no trjabva da proverish. Otvori si smetka v takava banka, daj informacijata za smetkata, na kojto shte prevezhda parite ot Amerika i dejstvaj.



Тема Re: Най-неграмотно ще попитам,нови [re: l-Banker]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано03.12.05 19:26



Благодаря. Абсолютно бях сигурна, че никоя банка няма да пропусне тлъстата комисиона от подобна сума. Процент звучи зле. Но за големи суми.....не знам, затова питам. За София става дума, и съм абсолютно сигурна, че европейска банка ще одере американец за подобна сума. Исках да проверя какви американски банки има тук, и ще го направя, възможно ли е от клон на американска банка и от клиент американец да преведат сумата без проблеми, такси и простотии от сорта на бюрокрации и срокове?

Примерно титуляра открива сметката си в Америка, и пристига тук, прави си бизнеса и тегли когато му трябва от бг клона на американската си банка съответната сума без чакане на срокове, без такси и прочие?



Тема Re: Най-неграмотно ще попитам,нови [re: Roxana]  
АвторCitidude (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 20:49



Това с американската банка го забрави. В случай, че си проверила, би трябвало да знаеш защо ти го казвам. Сега огледай как стоят нещата в БГ банките.



Тема Re: Най-неграмотно ще попитам,нови [re: Roxana]  
Авторvalue (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 09:04



В България има клон само на една американска банка, но не се занимава с такива дреболии. А и клоновете тук на всички чужди банки се нагаждат по местните условия. Но това не е никакъв проблем за превода, няма простотии и бюрокрации. Хиляди такива преводи се правят всеки ден. Времето е ден-два, комисионните обикновенно са %, но са ограничени до някаква сума. Щом си от София имаш богат избор и първо трябваше да разгледаш сайтовете на всички банки и да видиш какви са им тарифите, а и за един час можеш да ги обиколиш в центъра.



Тема Re: Най-неграмотно ще попитам,нови [re: Roxana]  
Авторl-Banker (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 09:41



1. Не може в чуждестранни клонове на американски банки да се тегли направо от сметка, която е в америкнски клон на същата банка. Освен това, доколкото разбирам, ти искаш да обърнеш парите в евро.
2. Няма американски банки, които да правят безплатни преводи по сметки в чуждестранните си клонове
3. Няма американски банки в България освен Ситибанк, но те не работят с частни клиенти у нас, а само с корпоративни.
4. Предвид на всичко това, приготви се да платиш комисионна и на американската банка изпращач, и на българската банка получател, да не говорим за спреда по валутния курс, по който ще ти обърнат парите. Затова се пораходи малко и намери българската банка, която взема най-малка комисионна за пристигащи преводи, по възможност да не в процент от общата сума, а фиксирана такса.



Тема Re: Най-неграмотно ще попитам,нови [re: l-Banker]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано04.12.05 11:24



Благодаря.

Надявах се някой да ме светне няма ли хитрост, но или няма, или няма кой да ми я каже тук и така. Понеже проблема е реален, и ако някой има какво да ме посъветва, нека ми пише на мейла в профила ми.

Чувала съм, че може да се разбие сумата на различни сметки или един господ знае какво. Или ако тегли сумата от карта? Дебитна или кредитна...не, това е глупост, картите имат лимит. За съжаление не ми се е налагало да пренасям досега пари през граница, имам предвид по-големи суми. Ох, просто се обърках. Ще проверя банките. Да му се не види.....



Тема Re: Най-неграмотно ще попитам,нови [re: Roxana]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 13:13



Каква точно "хитрост" искаш? Защо въобще ти трябва "хитрост"? Става въпрос за най-обикновен банков превод. На ПИБ таксите са 200 евро за изпращане и 0 за получаване. Американските банки вероятно имат подобни тарифи.
Попълва се само един документ - статистическа форма. Това е цялата "бюрокрация". При положение че всичко е законно не мога да разбера къде е проблема.



Тема Re: Най-неграмотно ще попитам,нови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано05.12.05 09:36



Откъде да знам? Такива са си банките, обичат да взимат пари и да подлагат крак.

Мнителна съм, и има защо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.