Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:12 14.06.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Повишение на Еврото?Кога?  
Автор inso (непознат )
Публикувано08.12.05 16:01



Някой знае ли кога се очаква дигане на цените на еврото?Демек да се увеличи отношението евро-долар и евро-лев?Нали уж централната банка щяха да вдигат лихвите?Знае ли някой кога се очаква това?Ще стане ли преди края на годината?



Тема Re: Повишение на Еврото?Кога?нови [re: inso]  
АвторEvil Dick (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 19:47



Инсо, ти си глупак!



Тема Re: Повишение на Еврото?Кога?нови [re: inso]  
АвторPOLAR_BEAR (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 22:36



На-висок върх еврото спрямо долара ще има в 2010 г. след което най вероятно ще има спад до 2018г. когато двойката EUR/USD ще отбележи значимо дъно!
Сега малко по краткосрочно ...
За мен е най вероятно да видим ново дъно между февруари и април 2006, а после да поеме нагоре за да отбележви връх към края на следващата година.

За DOW JONES също очаквам връх в 2010г. и корекция в 2011г.

Разбира се това са само прогнози и надявам се никого не ангажирам с тях.



Тема Re: Повишение на Еврото?Кога?нови [re: inso]  
Автор Tapkaлaн (снежен)
Публикувано09.12.05 10:25



европейската централна банка повиши лихвите.очакванията за повишаване на лихвите от фед са също положителни
а в котировката евролев не виждам да настъпи промяна поне до 2009та година.за евродолар се обади на екстрасенс.

скоро започва ски сезона


Тема Re: Повишение на Еврото?Кога?нови [re: POLAR_BEAR]  
АвторWinnetou (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 11:13



Уау - то вярно, че и въпроса е просто смразяващ но и този отговор си го бива.
Не ме разбирай погрешно - не се заяждам, но да се прогнозират рекордни стойности на еврото спрямо долара към 2010 и едновременно с това рекордни стойности за Дау означава много, много други допускания. Според мен има много малка вероятност те да се сбъднат - особено като се има предвид, че са свързани и с политически фактори, а да не забравяме, че до тогава има и президентски избори в Щатите и разширяване на ЕС.



Тема Re: Повишение на Еврото?Кога?нови [re: Winnetou]  
Авторspez (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 12:44



kav e toja smjah - i dow, i evroto i dolara izivjavat poslednija si vrah - blagodarenie na iztochna evropa i juzna amerika. no i tva varvi kam katastrofa - ako ne sled 2 godini, to sled pet. togava ste se sabudite v edin savsem drug svjat...



Тема Re: Повишение на Еврото?Кога?нови [re: Winnetou]  
АвторPOLAR_BEAR (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 14:54



Виждам, че не се заяждаш За фундаменталните фактори си напълно прав, но не забравяй, че те често се тълкуват двузначно от пазарите. Например в последните години едно повишение на лихвите значи приток на капитали към дадената страна, докато преди 10 -20 години това е означавало само слабост на дадената валута и бягство на парите от страната. Самото разширение на Евросъюза също не е сигурно, но това е отделен въпрос почти некасаещ еврото. Боли го щепсела някой отвъд океана, в Токио , Шанхай или Лондон от малките и бедни страни на Балканите . С тях - без тях е все тая ! Единствено може би Турция би имала ефект заради отаварянето на Съюза на изток, огромния потенциален пазар, вратата към Азия и близкия изток която ще се отвори по този начин.
Нека започна с DOW ... около 2002г много мои колеги странно защо смятаха , че предстои още спад на пазара. Най чудно бе, че повечето объркани бяха точно технически анализатори, а точно техниеския анализ показваше, че спад няма да има и ще последва покачване на индекса поне в краткосрочен план от няколко години. Много от тях бяха подведение от сентимент индикаторите, достигнали и задържали се над критичните си стойности, но забравиха за спадовете в обема , страха на хората да купуват акции и духането на пръсти след върха от 2000 г. както и слабата памет на повечето инвеститори. Дали сегашното покачване е просто корекция ще видим, но ползвайки някой цикли и обръщайки се назад за 100 г.( повече от интерес )засякох цикличноста на пазара . По метода който използвах, при малко над 100г. имаше две грешки и несъвпадения, две дъна в съседна на посочената година, но пак големи дъна ( като това от 2003г. ) и един период на консолидация вместо дъно от началото на 90-те години . Затова и смятам, че донякъде може да се вярва, след като ми е дал над 80% прогнозируемост за минали периоди и за началото на това хилядолетие . За съжаление този метод на засичане на цикли може да се ползва само много дългосрочно . Относно валутната двойка EUR/USD ползвах същото, но с тази разлика, че графиката не е с толкова дълъг период ( за съжаление ) От началото на годината съм само на къси позиции в евро и смятам че тренда ще продължи надолу поне до първото тримесечие на 2006 . Дали обаче ще е така ще видим . Някой тук спомена, че покаването на лихвите в Еврозината приключи . Така е , но е така засега . За догодина или за след 2-3 години никой не може да ни каже нищо . Както споменах по горе никого не ангажирам с прогнозите си ( ... в повечето случай си ги правя за собствено удоволсвие, а не само заради работата си ) Та това е Бре! Голямо писане съм му ударил



Тема Re: Повишение на Еврото?Кога?нови [re: POLAR_BEAR]  
АвторWinnetou (Нерегистриран)
Публикувано11.12.05 16:20



Хмм, принципно съм съгласен, че никой не го "боли щепсела" за бедните страни на Балканите. Или поне не го боли в дълъг период.
Само, че логично погледнато никой не би трябвало да го бърка и два съборени небостъргача, нали така? И то горе-долу така щеше и да се получи, ако не бяха един куп действия и последствия, за които въпросните кули се явиха само предтекст.
Именно това беше в основата на идеята ми - дългосрочните прогнози са полезно нещо, но адски несигурно. 80% звучи добре, но 20% вероятност за грешка може да даде такова отместване във времето за дългите периоди (дори и да приемем, че събитието ще се състои), че чак да му стане лошо на човек :).
А и 100 годишен период, при толкова много промени, няколко валутни системи и промяна в мащабите на понятието "пазар" на мен лично ми звучи чак плашещо.



Тема Re: Повишение на Еврото?Кога?нови [re: Winnetou]  
АвторPOLAR_BEAR (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 02:07



Ако се вгледаш подробно в графиката на индексите може ясно да се види , че не небостъргачите обърнаха пазара , нито събитията след това , а голямата еуфория обзела инвеститорите към края на 90 години . Спада, точно по време на кризата с близнаците бе доста незначителен и краткотраен и доста " мечки " гризнаха дървото .



Тема Та цикли, та превръзки и дъра бъра...нови [re: POLAR_BEAR]  
Автор backinblack (член)
Публикувано12.12.05 18:16



Изнасянето на производства от ЕU и USA води до обезценяване на труда и приток на капитали там където се отварят нови. Обезценяването на труда води до вътрешен дефицит и намалена консумация. Намалената консумация свива дела на преразпределящите продукта.

От всичко най-трайна тенденция е Азия да забогатява.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.