Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 17.06.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема surprisedнови  
Автор it_expert (непознат )
Публикувано11.07.05 21:59



Здравейте,
Първо съжалявам за дългия пост, който ще напиша. Надявам се да го прочетете и също така се надявам на компетентно мнение.
1 - разбирам малко от финанси (надявам се това да се промени)
2 - областа ми е комуникации
3 - От хилядите форуми за Информационни Технологии съм останал с впечатлението, че по форумите пишат интелигентни хора. Тук обаче повечето се държат като деца(може би са такива)
4 - Търся форум, за финанси и по-конкретно инвестиции, в който мога да споделям мнение и задавам въпроси, като очаквам не да ме псуват и да си говорим празни приказки. По-професионален. Моля някой да помага
5 - В моята област знанието се споделя , а не се крие(с такова впечатление съм останал)
6 - Имам следната идея - получавам доста добра заплата за Бг. Искам да инвестирам част от парите си. Вече инвестирах в малък бизнес, но както знаете в нашата любима стана има доста ПРЕЧКИ :) Не съм се отказал и май взе да се получава. Смятам да сложа малко пари и в Елана (когато ми останат :) може би никога) Другото, което много ме блазни е да опитам на борсата. Сигурно ще кажете, че е по-добре да се откажа :) Ще чета. Ще се тествам. Може да отнеме 2,3-4 години, но искам да пробвам. След десетките хиляди страници за комуникации, които не само съм прочел, но и съм запомнил не се плаша от четене. Може да се окаже, че не ставам за това, при което ще загубя пари(които са ми ценни), но въпроса е да пробвам :)
7 - Не ми предлагайте да се отказвам и да заминавам от Бг(където ще печеля повече). Живял съм в чужбина и зная, че искам да остана тук и да се опитвам.
Все пак всички, които обичам са тук :) Помогнете ми да намеря информация :)
Тя е най-важна
8 - Търся си книги в електронен вариант. В момента чета "Инвестиции". Добра ли е според вас?


Благодаря на тези, които ме изслушаха и на тези, които ще ми помогнат



Тема Re: surprisedнови [re: it_expert]  
Авторsonny (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 22:57



Здрасти,

Драсни ми един емейл с ICQ номера си (или друг месинджър) на vivanov@netbg.com и ще ти дам много ресурси за инвестиции и финанси.

Поздрави,

пс. а иначе Инвестиции е отлично начало, добро попадение!



Тема Re: surprisedнови [re: it_expert]  
Автор Пoeтa нa нeтa (alias)
Публикувано12.07.05 00:17



Е не трябва от няколо теми които в момента са on the top of the club, да си вадиш изводи за мненията в клуба . Специално за това за което се интересуваш - инвестиции в ценни книги тук определено по темите можеш да намериш доста ценна информация, включително за Елана и други инвестиционни фондове.
Иначе Инвестициите на Зви Боди са наистина много добро начало

За литература също има доста теми назад в клуба, просто отдели време да ги попрегледаш, нови и качествени книги могат да се намерят основно в amazon. Другия начин е да търсиш чрез DC++ или мулето.
Въпреки че количеството не значи качество

все още има ценни неща за финансовия анализ на пазарите (thanks to Baby Doll again )

Nothing is impossible, but some things are just less likely than others



Тема Re: surprisedнови [re: it_expert]  
Автор Пoeтa нa нeтa (alias)
Публикувано12.07.05 00:17



Редактирано от Пoeтa нa нeтa на 12.07.05 00:39.



Тема Re: surprised [re: it_expert]  
Автор дoн Пpacoнe (прасе в космоса)
Публикувано12.07.05 11:15



Всъщност този форум е в пъти по-добър от ИТ-форумите на дир.бг. Просто трябва да прочетеш повечко теми, както казва Поета. (А не знам откъде са хубавите ти впечатления за форумите в ИТ бранша, моите са точно обратни, но това е офтопик).
Иначе бих ти препоръчал да четеш международни форуми, по специално http://www.trade2win.com/boards/ и moneytec.com



Тема Re: surprisedнови [re: дoн Пpacoнe]  
Авторrcpt (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 11:27



Всъщност този форум е в пъти по-добър от ИТ-форумите на дир.бг.

Без глупости, моля.



Тема Re: surprisedнови [re: дoн Пpacoнe]  
Авторit_expert (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 12:17



Първо много благодаря за отговорите
По принцип не чета по нашите форуми. Не знам защо, но по форумите в цивилизованите държави не можеш да намериш пост с обида или псувня ;)
Не че съм някой примерен тип. Да речем, че снощи съм пил и ..... до 5:30 и днес едвам се довлачих до работа. Въпроса е, че нали уж пише "Професионалисти". Така че да си говорим сериозно :)
А за dir.bg да не говорим. Явно модераторите не си вършат работата. Но те си знаят(приоритети може би).
Просто не знаех откъде да започна. Въпроса е, че леко по леко, надявам се с ваша помощ ще се ориентирам :) Току виж някой ден станело инвеститор от мен

Поздрави
Д К



Тема Re: surprisedнови [re: it_expert]  
АвторOffline (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 13:41



За проблема с нецензурното, просташко, обидно и т.н. съдържание във форума отговорност носи изцяло комунистическия му собственик, който се интересува единствено от това рекламките да се въртят, назначил си е най-евтините и тъпи администратори, които от своя страна назначават и съзнателно поддържат абсолютни посредственици за модератори. Те (администраторите и собствениците) многократно са сезирани за тези проблеми и мълчат повече от главен монархокомунист на републиката. Простащината обикновено винаги се намира кой да я започне, а когато няма модератор да я пресече навреме, след това останалите участници имат избор или да започнат да се държат по същия начин, или да напуснат форума. И тъй като Интернет-ът е новост от няколко години за БГ, тези, които за пръв път го виждат, го виждат в този вид, решават, че това е нормалното положение и го приемат за нормално и неизбежно. Причината е, че както и в повечето други области, даже и в такава новост като Интернет, комунистите пак бяха първи и я заеха като я запълниха с извратено съдържание, както обикновено правят с всичко.



Тема Re: surprisedнови [re: it_expert]  
Авторl-Banker (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 16:21



Не съм чел "Инвестиции", но смятам, че е добър старт, все пак е стандартния учебник-въведение. Освен това знанията по ИТ и комуникации са много по-полезни при анализа на технологичните фирми, отколкото знанията по теоретични финанси. Трябва да се пробваш на големите борси или на NASDAQ, където можеш да използваш това, което си научил.

Между другото, какво ти е мнението за новите wireless технологии? Специално ме интересуват wireless broadband data - WiFi, WiMAX, UMTS, CDMA 2000, EV-DO. Къде мислиш е бъдещето? Има ли шанс WiMAX да успее? Ако умееш да предвиждаш тия неща добре, ще можеш да печелиш на борсите.



Тема Re: surprisedнови [re: it_expert]  
Авторroam (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 17:38



btw можеш ли да ми кажеш хубави чужди форуми, в които се говори за линукс, юникс, нетуъркинг и т.н?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.