Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:06 30.06.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема "Разплащания в интернет" - що е то?нови  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано06.04.05 14:43



В много брошури по банки и т.н. пишат за дебитни карти, че са с възможност за разплащане в интернет. ... Дотук добре, но когато получих картата си от СИБанк - се установи, че е местна дебитна "Маестро", и единственото, което можеше да правя с нея - да я регистрирам в E-Pay.

Кредитни карти Visa със сигурност приемат по повечето търговски портали по света, и без да ходя до Холандия например, мога да си купя стоката или услугата, която искам. Но как става това в България? Каква карта и в коя банка мога да си извадя, за да пазарувам в интернет? ... Има се в предвид, че кредитните карти почти винаги са с доста добри такси "обслужване". Аз досега търсих инфо за дебитни карти, които имат тази възможност. Един хубав вариант "Visa Electron" - се оказа все още не готов за целта.

...

В Moneyboookers исках да заредя малко парички от "Visa Electron", но кой знае защо ми искаха по мейла или по факса да им пратя снимка на картата си от двете страни. Някой има ли повече опит с търговията в интернет, и какво не трябва да правим, за да не ни източат сметките? ...


Щирлиц

Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: Щиpлиц]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 22:05



Vnimavai s Visa Electron, ako pratish izobravenieto towa stiga drugi hora da q polzwat.



Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: ByeByeBG]  
Авторvivi (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 17:11



kakvo da ne se pra6ta? ne se razbira? a kak stoiat ne6tata s mastercard?



Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: vivi]  
АвторFDevil (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 23:00



Zavisi za kakvo ti trjabvat pari v internet...
Ako e za Gambling goresto ti prepora4vam Gamebookers, zastoto pove4eto golemi bookmakeri rabotjat s tjah, a kato ne iska6 da im izprastas kopie na kartata moje da izpolzva6 bankov prevod (imat smetka v BG !!! ne se nalaga mejdunaroden prevod).
Oba4e ako ti trjabva za drugi raboti, to nai-dobre karta s logoto na VISA - samo tova ste ti svur6i rabota! Ima gi i debitni i kreditni, no i v dvata slu4aja taksata za obslujvane e v porjaduka na 50 kinta godi6no...



Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: vivi]  
АвторFDevil (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 23:01



A, i da dobavja samo - BJAGAI DALE4 OT BULBANK !!!



Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: FDevil]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано08.04.05 23:43



Добре, логото "VISA". В това число май не влиза "Visa Electron". ;о( Нещо което не беше много ясно от красивите брошурки на банките.

Да кажем, че имам карта "VISA". Искам да си изпазарувам нещо от електронен магазин в интернет, който обаче не е чувал за E-Pay, или друга нашенска щуротия, ами си иска кредитна карта. И виждам поленце, в което трябва да си въведа номера на картата, и датата на валидност. Това всичко ли е, и как ще ми гарантира някой, че след ден-два някой няма да използва номера ми за друга покупка, която не съм направил аз?

В случай, че Moneybookers ми искаха снимка на картата ми от двете страни, какво ще да означава това?

Основно въпроса беше - какво трябва да знаем, и какво НЕ трябва да правим, за да не пострадаме при пазаруване в интернет? ... То с местните дебитни карти - лесно, без самата карта няма как да ми "дръпнат" пари от сметката, но с тези карти, които ползволяват разплащане в интернет???


Щирлиц

Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: Щиpлиц]  
Автор Пoeтa нa нeтa (alias)
Публикувано09.04.05 00:36



Mистър Щандартенфюрер,
(ааааа помни кучетоооо ;о)))
Виза Електрон не ти върши работа, с нея можеш само да теглиш пари от банкомат в чужбина. Един приятел наскоро си изкара кредитна карта от ПИБ, каза че условията били добри, но не сещам в момента за цифри, най-добре е да се провери на място. Мисля че и други български банки издават вече международни кредитни карти с които могат да се правят разплащания в нета. Две неща съм чувал многократно от колеги, познати и приятели:
1) въпреки всичките защити е добре ако ще се плаща нещо по интернет да си вкараш по сметката на кредитната карта точно толкова пари колкото трябва да се преведат....
2) най-големите американски онлайн магазини Amazon и e-Bay отказват плащания с кредитни карти издадени в България (все още)

And the suiting light at the end of the tunnel is just a freight train coming your way...

Редактирано от Пoeтa нa нeтa на 09.04.05 00:37.



Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: Пoeтa нa нeтa]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано09.04.05 01:39



Поете, не ставаш за разузнавач.

Моето разузнаване отдавна знае тарифите и таксите на ПИБ. ;о) Visa Electron ми е от ПИБ.

Издаване на карта VISA: безплатно
Годишна такса: Classic - 30 euro, Gold - 80 euro, Platinum - 200 euro
Теглене на пари от банкомат (в БГ): 1 евро

Това са накратко нещата, които не устройват обикновения гражданин.

"да си вкараш по сметката на кредитната карта точно толкова пари колкото трябва да се преведат" - със съжаление ще те подсетя, че става въпрос за кредитна карта, и аз нямам никакво намерение да държа салдото по сметката си на максимално число в "Кредит", за да не може някой да тегли без мен. Гратисния период за погасяване на кредита е 40 дни, минималните вноски - 5%, а лихвите - не си спомням, но не са ми по джоба.
В банката питах специално за дебитни карти. Аз не се нуждая от кредит, и оттам тръгна разузнаването.
Друго нещо е удобството което получава човек, когато разполага със средствата си без да мъкне пачка със себе си. А това става като вкараш парите по сметка, а не да тичаш до банката за всеки 20 лева, дето си плащал на бензиностанция. Аз лично плащам предимно с картата си в бензиностанция и супермаркет. Все пак живеем в 21-ви век...

А колкото до най-големите американски портали - те не са единствени, които предлагат търсените стоки. Разлика в цените - също няма.

П.П. Не се казва "мистър", а Щандартенфюрер фон Щирлиц.


Щирлиц

Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: FDevil]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано25.04.05 10:43



Защо? Аз например съм доволен от техните карти, били те и псевдо-кредитни.

Mixy


Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: Mixy]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано29.04.05 16:59



Разузнаването докладва:

SG Експресбанк [

] издава дебитна карта "VISA Electron", която има CVV2 код, и се приема в интернет магазините, където има логото "VISA".

Издаване на картата: без такса
Подновяване поради изтекъл срок: без такса
Минимално салдо: 15 лв (или 10 валутни единици)
Годишна такса за обслужване: 12 лв (или 6 валутни единици)
Теглене от банкомат на SG Експресбанк: без такса
Теглене от банкомат на друга банка: 0.55 лв (или 0.26 вал.ед.)
Теглене от банкомат на друга банка в чужбина: 5 лв + 1% (или 2.50 в.е.+1%)
Теглене от ПОС терминал на Експресбанк: без такса
Теглене от ПОС терминал в друга банка: 0.55 лв (или 0.26 в.ед.)
Плащане при търговец на ПОС терминал: без такса (навсякъде)
Проверка на салдо по сметка от банкомат: без такса
...
и още 2-3 неща, които не са много важни.

Това е според мен удобно. Картата доколкото сочи разузнаването - се приема и от E-Pay.bg, може да се плащат месечни сметки, и т.н. неща.

Да благодарим на колегата в клуб "Софтуер" за споделената информация.

...

Все пак остава открита дискусията за правилата и мерките за безопасност при плащане в интернет с карта. ... Купувача въвежда номера на картата, датата на валидност, CVV2 кода, и плащането е извършено. Но оттук нататък тази информация се знае не само от него. Какво може да се случи, ако купувача е "платил" нещо в магазин, който не е точно магазин, а събира CC номера? Какво трябва да направи човек в случай както в Moneybookers, за да си регистрирам картата - ми искат снимка от двете и страни, и снимка на личната ми карта, също от двете страни. Искат да им ги пратя по мейла. Хайде, приемам, че Мънибукърс са голяма фирма, и няма да злоупотребят с тези неща. Но редовия купувач как може да прецени къде може, и къде не е препоръчително да плаща така?


Щирлиц


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.