Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:48 29.06.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема към вас финансисти -въпросче за акциинови  
Авторнeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 11:03



Необходим ми е съвет в какви акции да си вложа парите - обикновенни или поименни?
За печалбата - знам.
Моля кажете ми за рисковете.
Въобще какъв е вашия съвет по въпроса, имайки предвид борсовата ни действителност?
Да допълня - Дружеството, на което са акциите, доколкото аз разбирам /малко/ е с бъдеще и неясно настояще.
Благодаря!



Тема Re: към вас финансисти -въпросче за акциинови [re: нeзнaeщa]  
АвторHullboy (Нерегистриран)
Публикувано17.04.05 00:12



Zdrasti

Badi po konkretna, na men obiknoveni ili poimeni mi zvuchi kato edno i sasto nesto. ot gledna tochka na dohoda.

Po skoro iskas da kazes preferentsialni ili obiknoveni
tova ima znachenie za dohoda.

Hullboy



Тема Re: към вас финансисти -въпросче за акциинови [re: Hullboy]  
Авторнeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.05 09:50



Hi,
Благодаря за разбирането, Хълби.
И в този клуб ли не се спи нощем?
Да, става въпрос за обикновенни и привилигировани акции.
Може би е въпрос на условия в договора?
Конкретното ми питане е -
какво се случва с двата вида акции при евентуален фалит или др.
форсмажорни обстоятелства. Разбирам, че и това е въпрос на уточняване в договора...
И все пак благодаря за вс., което ще ми кажете, тук, в клуба.
Благодаря и приятна неделя!
И на теб, Халби



Тема Re: Hullboyнови [re: нeзнaeщa]  
Авторнeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.05 09:54



Ох,
Hullboy, извинявай, че ти обърках името. Sorry.
И аз не съм се събудила още, или ми е малко кафето....
Весела неделя...



Тема Re: към вас финансисти -въпросче за акциинови [re: нeзнaeщa]  
Автор Chimaira (непознат )
Публикувано18.04.05 09:59



купи си обикновенни акции
при фалит акционерите по тях се обезщетяват последни чрез ликвидационната квота, но капиталовите печалби са на практика не ограничени.
преференциалните ти носят фиксиран дивидент и при фалит акционерите по тях се обезщетяват преди тези по обикновенните shares.
не те съветвам да играеш сам/сама на БФБ защото нямаш опит. по добре си вкарай парите или на доверително управление или в инв. дружество.
поздрави



Тема Re: към вас финансисти -въпросче за акциинови [re: Chimaira]  
Авторsvetli (Нерегистриран)
Публикувано18.04.05 10:34



На твоето питане никой не може да отговори предвид на това, че не си дала никаква информация за двата вида акции. Какъв е дивидента на едните и какъв е на другите? Това дали ще купиш обикновени акции или преференциални зависи от конкретното дружество. При някои е добре да купиш едните, при други другите. От личен опит знам, че преференциалните акции доста често не са много голяма далавера, но зависи от конкретния случай.
От това което разбирам за въпросното дружество, бих те посаветвал да не купуваш нито едните, нито другите. Някое твое гадже май ти е обещало да станеш богата ако купиш акции на някакво съмнително дружество. Май и в двата случаяа (обикновени и преференционни) ще си изгориш.



Тема Re: Chimairaнови [re: Chimaira]  
Авторнeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано18.04.05 13:15



Точно за доверително управление става дума.
Благодаря ти за съвета!
Ще те послушам, нищо че не те познавам и ще ги вложа в обикновенни акции.



Тема Re: Chimairaнови [re: нeзнaeщa]  
АвторFT (Нерегистриран)
Публикувано18.04.05 13:32



Priemi pozdravi po sluchay tvoya badesht falit.
Ako imash kasmet mojesh da zagudish samo 30 ili 50 %.



Тема Re: Chimairaнови [re: нeзнaeщa]  
Автор Chimaira (непознат )
Публикувано18.04.05 13:38



значи ако ще си слагаш парите на доверително управление, трябва да имаш голям номинал в пари, тъй като има лимити минимални за управление. поразрови се по Карол, ПФБК /имам много добри приятели там, ако имаш нужда от съвет и връзки, ще те пратя при тях за информация/.
При доверителното управление обаче не ти си избираш акциите или инструментите, а financial advisers, ти си избираш вида портфейл - силно рисков, по слабо рисков, балансиран и тн + избор на инструментите в него - акции, облигации, валути, деривати и тн. и всичко това претеглено през risk - return на инвестицията.
инвестиционните дружества /mutual funds in en./ са подобна инвестиция. там купуваш акции на това инв. дружество, което после търгува с набрания кеш отчитайки доходност. по - различна е философията тук, но за мен с оглед на твоите незнания:)))) е по -добрия вариант, обърни се ако не си прочел/а достатъчно към сайтовете на АДВАНС Инвест, ЕLANA EUROBOND, TBI EUROBOND
УСПЕХ ЗАСЕГА
ако имаш нужда от доп. информация пиши на corey_taylor@abv.bg
поздрави

Редактирано от Chimaira на 18.04.05 13:39.



Тема Re: Chimairaнови [re: Chimaira]  
Авторнeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано18.04.05 19:04



Благодаря ти за mail-a.
Много се рових в сайтовете на АДВАНС, Елана и др. и така стигнах до въпросчето си тук.
Ще ти благодаря за по-конкретен отг., но вече на maila
Приятна вечер.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.