Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 02.07.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: Щиpлиц]  
Автор дoн Пpacoнe (прасе в космоса)
Публикувано30.04.05 11:05



Всички кредитни карти (не знам дали това важи за дебитните виза електрон обаче) позволяват чарджбак - тоест да си получиш парите обратно за дадена поръчка. Това става, ако реагираш в определен срок. Така че ако видиш изтичане на средства, можеш да си ги върнеш. Но доколкото знам броя чарджбакове на всяка карта е ограничен - за това не съм сигурен. Със сигурност е неудобство, когато те окрадат, но не е като да ти измъкнат парите от портфейла.



Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: дoн Пpacoнe]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано30.04.05 11:35



Мда, има го и за "VISA Electron". Банката го нарича "рекламация на транзакция". В 14-дневен срок от извлечението картодържателя има право да предяви рекламация, и банката извършва проверка. Ако проверката установи, че картодържателя е прав - връщат му парите. Откъде - не знам, но то си е тяхна работа. А в случай на необоснована рекламация, или опит за рекламация на транзакция, която картодържателят наистина е направил - таксуват на картодържателя неустойка в размер на 20 евро.


Щирлиц

Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: Щиpлиц]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано30.04.05 14:16



Аз имам две карти - MasterCard и Visa - издадени от Булбанк, които са с неснижаем остатък от 150 USD/EUR и минават за кредитни (но реално не са, няма възможност за овърдрафт). Издадени са при малко по-кофти условия от цитираните от теб, но беше преди две години. Приемат се от всички интернет сайтове, които не изискват billing address. Няма проблеми с покупки, резервации и т.н.

Относно сигурността при разплащане в Интернет - ами такава просто липсва. Всичко е на доверие. Говорил съм с един пич, които оторизира транзакциите на DinnersClub и той какви неща разправяше, не е истина. Просто трябва много да внимаваш, с какви сайтове си имаш работа. Ако не е листван в първите страници на Google по дадената тема, значи трябва да си помислиш добре, преди да предоставиш данните си там. CC процесорите са малко по-сигурни. Големите фирми също. Това се дължи на факта, че ако те злоупотребят с твоите данни (и ти го докажеш успешно), просто ще бъдат отрязани от системите на Visa/MasterCard и бизнеса им почти сигурно ще замине на кино. Това е така, понеже в Щатите и Европа, голямата част от разплащанията са безкасови. Картовите оператори допускат до около 1% chargebacks и refunds, защото все пак понякога се допускат и грешки, но при злоупотреби, оплакванията рязко нарастват и тогава става мазало за оплескалия ситуацията търговец. Но има и такива, които само с това се занимават. Понякога се налага да се рискува и да се дадат СС данни в малък, слабо известен сайт. Друг път ми се случи пък една седмица след като напуснах един хотел в Германия, да ме charge-нат с 7.50 EUR, защото камериерката не описала минибара от последния ден на престоя ми. Това е меко казано некоректно - в случая беше само 7 EUR, но ако бяха забравили да таксуват стаята, можеха да станат и 70 или повече, а това не е мой проблем, след като съм се отписал, разплатил на рецепцията и напуснал нормално хотела. Затова аз например не държа пари в моите карти, а когато ми се наложи да купя нещо, просто зареждам от друга сметка (пак в Булбанк) колкото пари ми трябват и всичко е ОК. Без да си мръдна дъто от компира (еБанкирането е готино нещо).

Абе с три думи: внимавай, внимавай и пак внимавай, като плащаш в интернет. Стигне ли се до разправия за отказване на транзакция, става сложно, плащаш си за разследването на случая, в банката те гледат на кръв и т.н. неприятни работи ...

Mixy

Редактирано от Mixy на 30.04.05 14:18.



Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: Mixy]  
Авторбoбo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.05 08:11



В случай, че Moneybookers ми искаха снимка на картата ми от двете страни, какво ще да означава това?
Означава,че само така можеш да докажеш,че си собственика на картата кажи какво по-точно те интересува?За букмейкърски къщи ли става на въпрос?



Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: бoбo]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано03.05.05 00:17



?!?

Mixy


Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: Пoeтa нa нeтa]  
Авторfine (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 15:01



Поете ще те опровергая - имам кредитна VISA от ОББ на дебитен принцип. Поръчвах няколко пъти от amazon.com без абсолютно никакъв проблем.
Естествено държа малко пари в нея, та да не ме заболи ако по някакъв начин някой реши да тегли от нея



Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: Щиpлиц]  
АвторOffline (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 18:51



А пък според моята информация картата ти се връзва към разплащателна сметка, а от друга страна разплащателната сметка в тази банка има месечна такса за обслужване. Като добавиш и ниската лихва по сметката, уж по-изгодната карта не ти излиза по-евтино. ПИБ не казват ли кога ще пуснат electron с CVV2?



Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: Offline]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано07.05.05 01:54



Значи на Експресбанк картата е с безплатно издаване и 12 лева годишна такса. ... На ПИБ няма такса, но издаването и е 5 евро, и картата няма CVV2. Не казват кога ще направят такава с CVV2, но за тази услуга се казва следното:
"Банката планира да предложи нов, отделен продукт - VISA Electron с възможност за разплащане в Интернет – за да посрещне изискванията на определена част от своите клиенти."

Т.е. аз разбирам, че ще е съвсем друга "VISA Electron", и такси/тарифи/комисионни - може да са различни от тази в момента.


Щирлиц

Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: Щиpлиц]  
АвторOffline (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 02:38



Експресбанк:

Ако имате възможност да спестявате част от месечните си доходи, Вие се нуждаете от по-добро място за Вашите спестявания, тъй като разплащателната Ви сметка се олихвява с минимална лихва.

Kъм разплащателната сметка, по Ваше желание SG Eкспресбанк издава международна дебитна карта Маестро или Виза Електрон

SG Eкспресбанк не събира такси за откриване и закриване на сметката, а само такса за обслужване.

Лихва по картовата сметка = лихва по разплащателна сметка в съответния вид валута (1.5%)

Поддържане разплащателна сметка - 1.20 лв месечно.




Тема Re: "Разплащания в интернет" - що е то?нови [re: Offline]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано07.05.05 04:50



Мммм, това не е много приятно, ако точно това готино маце е решило да спести малко информация. ... Вече заявих такава карта. Не че е кой-знае какъв проблем, но знаете как се чувства човек, когато се опитват да го ментосват.

Но нека да проверим. Ще попитам изрично в понеделник. А засега само надзърнах в брошурата им. Наистина за разплащателна сметка на граждани имат 1.20 лв/мес. такса. За обслужване на картата - 12 лв/год. такса. Ако разплащателна сметка = картова сметка... тогава сумата би трябвало да се събере. Но пък виждам различия. Разплащателна сметка - без минимално салдо. Картова сметка - 15 лв. минимално салдо. ... Също така чета в прошурата им и това: "Не се дължи месечна такса за поддържане на разплащателни сметки, които служат за транзитни сметки към/от депозитни сметки на същия титуляр в банката".

Но за всеки случай ще питам. Има ли някой с "VISA Electron" към Експресбанк, да каже каква е работата?


Щирлиц


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.