Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 15.06.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема срив на борсата в БГнови  
Автор FostarFX (птица)
Публикувано06.03.05 22:56



Интересно е че в момента всички видяха че борсата се е качила страшно много, пише се по всички вестници колко били високи цените колко били забогатели някой от акции... хъм
преди няколко дена ми се обажда една позната дето хабер си няма от борса но и тя вече знае че цените скочили даже иска да купува и ме питаше какво да си купи... двойно хъм...
В една простичка книжка пише следното нещо... когато и чистачката знае че цените на акциите са се качили много.... е времето да се продава ;)
аз мината седмица разпродадох почти целият си портфейл от акции и ще чакам спад (ако има де) за да си ги купя на по ниски цени!
тя борсата ще си върви нагоре но скоро ще бъде първият и срив... така да се каже севтето и ;)

Защото кога ако не сега е най-добре големите фондове да почнат да си разтоварват портфейлите когато има кой да купува ..- целият народ.. иначе кой ще им купи акциите дето са насъбрали за по няколко милионна...

Та... интерсно ми е вие какво мислите по въпроса...

Редактирано от FostarFX на 06.03.05 23:02.



Тема Re: срив на борсата в БГнови [re: FostarFX]  
Автор Dow_Jones (непознат)
Публикувано07.03.05 00:38



Много си прав братле!
Точно така пише по дебелите книги... Когато всички са обзети от еуфорията, и всички мислят и говорят само за още върхове и печалби, значи е дошъл реда за закриване на дългите позиции!!!Този момент е точно такъв, правилно си постъпил според мен!
Чао и ....чакаме да ни зарадваш с още хубави книжки



Тема Брао бе, мунчовци...нови [re: Dow_Jones]  
Авторcool_alyn (Нерегистриран)
Публикувано07.03.05 21:07



Аре ся сме прочели по една дебела книжка, аре ся има корекция, аре ся чистачката знае че борсата се е качила
Абе Фостър, значи ся продаваш и всяваш паника, за да купуваш евтино, а
ех трикчета, ех

Ще има корекция, ще бъде 20-30% ,така си е..
Но няма да е за всички и няма да е по-толкова..
а и ако си купувал нормални акции на нормални цени няма да ти дреме толкова.
Тва е, братлета..
И немалко народ има глави на раменете си..и знае какво прави..



Тема Re: Брао бе, мунчовци...нови [re: cool_alyn]  
Автор FostarFX (птица)
Публикувано07.03.05 22:02



cool_, не се опитвам да всявам паника, а за трикчета даже и през ум не ми е минавало, ти явно си наясно че в момента врокерите използват именно такива трикове за да подлъжат масата да купува на неподходящи цени иж че борсата ще литне ;) добре не е лошо, аз пък казвам че не е подходящо да се купува в момента!
хехе не ме размивай има акции които са нараснали над 2000%, несмятам че ще подържат същия ръст следващите месеци даже до края на годината. а колкото до това колко ще коригра пазара ми е интерсно даже гледам вече и техниечски анализ прилагат, смешно ми е като гледам какво е невежествотото, но в едно си прав ще има още нагоре след корекцията както каза!
има акции които едва ли ще нарастнат проценнто кой знае колко, даже според мен хич няма да нараснат, знаеш за кои акции говоря щом си в този бранш.
айде успех и да пишеш пак ;)



Тема Re: срив на борсата в БГнови [re: FostarFX]  
Авторpolar_bear (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 11:19



Само питам . Не беше ли възможно и не си ли мислил за възможността да не закриваш позициите си а да местиш само ордерите си за продажба ? Така докато стадото си купува има време индексът да пропълзи още малко нагоре .
( Не търгувамн на БФБ и не съм много в час там )



Тема Ураааа... :))нови [re: FostarFX]  
Авторpolar_bear (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 11:36



http://sis.bg/big_sofix.php?sofix_id=24



Тема Re: срив на борсата в БГнови [re: FostarFX]  
Автортexниk - любитeл (Нерегистриран)
Публикувано09.03.05 17:48



Прав си, Фостъре, принципно, но какво значи срив? Ще се сринат определени акции. Ще се сринат и индексите, но това мен изобщо не ме интересува, стига да няма срив в моя портфейл. Новите риби на пазара, които се товарят с умрели предприятия като Химко, Кремиковци, Стомана или Българска захар, ще пострадат от срива. Печените ще излязат навреме от подобни позиции. Но готините акции няма причина да се сринат. Може да спаднат, когато пазарът спадне като цяло, но чак да се сринат...не ми се вярва.



Тема Re: срив на борсата в БГнови [re: тexниk - любитeл]  
Автор FostarFX (птица)
Публикувано09.03.05 21:37



съгласен съм с теб, май аз се изразих доста неточно!
идеята ми беше точно такава, но го казах по неподходящ начин!



Тема Re: срив на борсата в БГнови [re: FostarFX]  
Авторll (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 20:55



l



Тема koga ste e golemiqt sriv [re: ll]  
Авторstrange_lander (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 13:56



zdraveite, mislili li ste po vaprosat koga ste e sledvastiqt golqm sriv v svetovnite pazari na akcii. kakto se zabelqzva ot istoriqta perioda mu nesto se e skasil, taka 4e koga o4akvate golemiqt sriv :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.