Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:52 16.06.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Златен левнови  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано04.01.05 16:38



абе имам известна сума пари и си мислех да си купя акции от "Златен Лев"
гледам им портфейла, струва ми се ако не друго то поне балансиран
ама нали не съм икономист ...
някой да сподели мнение за тях?

The One You Love To Hate


Тема Re: Златен левнови [re: the_dude_78™]  
Автор ARTERY (непознат )
Публикувано05.01.05 14:12



купи си от Карол или от TBI EUROBOND, но преди това си помисли какво търсиш като се опитай да намериш обяснение за себе си за риска и доходността на която си готов, поздрави



Тема Re: Златен левнови [re: ARTERY]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано05.01.05 15:54



определено не искам да е високо рисков
облигации ме задоволяват напълно
а 10% са си ок за мен
а тези дето ми ги препоръча даже минават 12, може и да се ориентирам към тях

The One You Love To Hate


Тема Re: Златен левнови [re: the_dude_78™]  
АвторAзTи (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 16:38



Бойс, незнам как така я преценяват тия фондчета рисковаността на портфейлчетата си, ам аз навсякъде по брошурите им виждам само данни за очаквана доходност.... А доколкото си спомням чичко Марковиц още преди 40тина години е казал че има и риск.... Много ми е интересно какъв е рискът на портфейлите на фондовете. Честно да си кажа май те нямат специалисти по риска. Самият факт, че никъде не се говори за очакван VaR или нещо такова е показателен. Всички говорят за доходности, доходности, но забравят че медалът има и друга страна. Според мен изразите нискорисков, балансиран или високодоходен портфейл не ми говорят нищо.
Преди време бях попитал един от мениджърите на един от фондовете аджаба как я карате с измерването на риска? Отговорър беше мълчание... правете си извода!



Тема Re: Златен левнови [re: AзTи]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 13:51



Ami na BFB vsi4ko e up ot 2 god. Kakvo shte se zanimavat nqkakvi riskove da meriat.



Тема Re: Златен левнови [re: .]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 14:04



Ми много бързо си забравил тогава Baring Brothers или Ник Лийсън....И не забравяй поговорката, че от високо се пада най-лошо!
Тази работа с липсата на данни за риска лично на мен не ми харасва. Не натрапвам мнението си на никого!
Поздрави!



Тема Re: Златен левнови [re: Hяkoй]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 14:13



moeto izkazvane beshe sarkasm



Тема Re: Златен левнови [re: .]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 18:05



Няма значение, все пак държах да уточня позоцията си!



Тема Re:нови [re: .]  
АвторlvanFL (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 21:46



без да ми е позната ситуацията, само това че инвестираш на българската фондова борса прави инвестицията високорискова. чуждестранните фондове които инвестират в източноевропейските борси ги смятат за високорискови и сред сички тях българската със сигурност е от най рисковите. затова те трява да балансират такава инвестиция с голямо количество бондс. толкова ли няма в българия фондове които инвестират в стабилни и утвърдени пазари.



Тема Re: [re: lvanFL]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 21:58



Бе то ясно че пазарите, още повече развиващите се са рискови, но въпросът е след като вземаш парите на хората да имкажеш освен колко очакваш да спечелят, колко може да загубят...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.