Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 25.06.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Hяkoй]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано07.01.05 10:09



добре де, аз като гледах портфейла
40-ина процента са ДЦК
33 процента банкови депозити
15-ина ипотечни облигации
10-ина процента корпоративни облигации

не разбирам много но не виждам кой знае какъв риск освен в тези корпоративни облигации. изглежда ми добре балансиран?

The One You Love To Hate


Тема Re:нови [re: the_dude_78™]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 14:01



Виж сега както казваше едно време един чичко който ни управляваше "ТУКА Е ВАЖЕН ПРИНЦИПА!"
Поздрави!



Тема Re:нови [re: the_dude_78™]  
Автор killin (me)
Публикувано07.01.05 18:20



и каква доходност докарват на тоз портфейл????? балансирания

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re:нови [re: killin]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 20:46



Като гледам условията бая са го балансирали този портфейл на възможно най-ниските нива на доходност. Този портфейл е толкова безрисков, че чак е станал бездоходен !!! Ако гуруто на портфейния мениджмънт - Пл. Пътев види това сигурно ще ни посъветва да си държим парите в банката и да не се занимаваме с инвестиции в разни фондчета



Тема Re:нови [re: Hяkoй]  
Автор killin (me)
Публикувано08.01.05 13:24



еее.... аз за кво мислиш питам колко му е доходността.... чакам някой само да каже нещо от рода на 13-15% за да почна да се смея неистово и да лазя под масата, а не дай си боже - 20.... тогава сигурно ше получа разрив на сърцето

щото тия сичките фондове уж твърдят че докарват към 11-13% примерно и как го праят с таквиз портфейли.... няква магия ше да има тука

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re:нови [re: killin]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 16:16



Момчета (и момичета), не сте ли на мнение, че е редно и справедливо фондовете да оповестяват точно какви са им портфейлите? Но по-конкретно, а не само еди колко си % в ДЦК, еди колко си в акции. Искам да знам в кои дружества инвестират.



Тема Re:нови [re: killin]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 16:29



Колкото и да се напъват подобни облигациионни фондове немогат да изкарат повече от 9 - 10 % във възможно най-добрия случай. Идеята да обявяват в какви тозно дружества се инвестира мен лично ми се струва малко пресилена.какво имам предвид. Просто ако изключим пазара на ДЦК облигационен пазар в страната няма! Ако искаме с голяма доза сигурност можем да да отгатнем какви по структура са облигационните портфейли. Търгуваните емисии се броят на пръсти. И истината е, че фондовете са бая затруднени със правилното структуриране на порфейлите си и тяхното управление, просто няма какво да сложат в тях...
Но да послъгват видите ли колко богати можем да ви направим е малко пресилено. Плюс това не държат сметка за риска, а както са ни учили умните чичковци от свищовкста академия рискове всякакви има по тоз свят....Поздрави!



Тема Re:нови [re: Hяkoй]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 17:26



Адванс инвестират предимно в акции и ми е интересно да разбера на кои дружества.



Тема Re:нови [re: .]  
АвторHЯkoй (Нерегистриран)
Публикувано09.01.05 14:05



Аз говорех за облигационни портфейли. Сега адванс къде инвестират в акции си е друг проблем... Ако всичките им инвестиции са на БГ пазара то според мен с малко зор пак може да се познае портфейлът им, ако изобщо правят портфейл в смисъла който обикновено се влага в това понятие, щото ми се струва, че всички фондове при инвестиране в акции правят само "наивна диверсификация" без да прилагат модели за портфейлно структуриране и ревизиране.....
Поздрави!



Тема Re:нови [re: Hяkoй]  
Автор killin (me)
Публикувано10.01.05 11:54



хехехех облигационни портфейли - въртят парите с мутрите, за да докарват няква доходност и накрая пишат - облигационни портфейли иначе как ше ги докарат тея 9-10 % доход от 20-тина % рисково инвестиране/ако има и толкова/ познай колко рисково и високодоходно требе да е тва инвестиране че да се случи, а кой може да ти даде подобна доходност????/риторичен въпрос/

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.