Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 03.05.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема кредит  
Автор alibaba (непознат )
Публикувано08.10.04 12:05



Искам да изтегля кредит в размер на 5 000 (за малък бизнес) от някоя от банките, само че със стандартния Потребителски кредит които предлагат не става, защото съм с минимална работна заплата. Въпросът ми е някои не знае ли някакво решение на проблема ми, примерно някоя банка която би ми отпуснала кредит при тези условия, или пък някакъв друг вид кредити (не стандартния потребителски) които би ми свършил работа. Аз съм от провинцията (ако това има значение)

Благодаря на всички които ще се опитат да ми помогнат.



Тема Re: кредитнови [re: alibaba]  
Автор killin (me)
Публикувано08.10.04 18:09



погледни тук


това са програми за развитие по които се отпускат пари от МТСП, ако намериш себе си в ситуацията - ти си

може би по точно ще ти трябва това:


поздрави
К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......

Тема Re: кредитнови [re: alibaba]  
Авторzapoznat (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 13:15



Потребителски кредит без поръчители:Размер-от 1000 до 7000 лева.Срок за погасяване-до 60 месеца.За кого е този кредит?За пълнолетни граждани, работещи на безсрочен трудов договор, на пълно работно време и в трдово правоотношение с последния работодател, не по-малко от 6 месеца без прекъсване.Срокът на кредита плюс възрастта на кредитополучателя не трябва да надхвърля пенсионната възраст, съгласно действащото законодателство.За какво?За каквото пожелаете. Не е необходимо да заявявате за какво ще използвате средствата от кредита.Какви са лихвите?
При превод на месечната погасителна вноска по сметка в банка Биохим:

* За кредити със срок до 3 години -- БЛП* с надбавка 9.6 %
* За кредити със срок над 3 години -- БЛП с надбавка 7.6 %

При превод на месечото трудово възнаграждение по сметка в банка HVB Bank Biochim ползвате 1.5 % отстъпка от надбавката:

* За кредити със срок до 3 години -- БЛП с надбавка 8.1 %
* За кредити със срк над 3 години -- БЛП с надбавка 6.1 %

*Базов лихвен процент на банката
Кредитоспособност:Вашата погасителната вноска по кредита, включваща и дължимите лихви, не трябва да надхвърля 70% от свободния Ви разполагаем месечен доход, който е равен на нетния индвидуален или семеен месечен доход минус определения от банката минимум на член от семейството (80 лв. за всеки възрастен и по 60 лв. за деца до 18 години, невстъпили в брак).
Ако личните Ви доходи са недостатъчни, се взема пред вид и дохода на съпруга/та Ви, ако сте семейни. В този случай съпруга/та Ви става съдлъжник по кредита и договорът за кредит се подписва от двамата. Ако сте семейни, кредитът се изплаща от този от съпрузите, чийто индивидуален доход е по-голям и е достатъчен за покриването на месечната погасителна вноска.
Обезпечение:Ще подпишете Запис на заповед, авалирана от съдлъжника, ако има такъв.:Погасяване:Ежемесечно на анюитетни вноски.Погасителната вноска по кредита е дължима до 25-то число от месеца. През първия месец от датата на отпускане на кредита заплащате само лихва по кредита. Погасяването на кредита, съгласно определения погасителен план, започва от втория месец след отпускането му.Можете да погасите предсрочно потребителския кредит със сума, не по-малка от 50 на сто от остатъка по главницата. Ангажимент на работодателя Ви ще бъде да превежда месечната Ви погасителна вноска или заплатата Ви по открита за целта сметка в HVB Bank Biochim.
Необходими документи

* Писмено искане за отпускане на потребителски кредит (формуляр на банката)
* Документи, удостоверяващи наличие на доходи:
- Служебна бележка, издадена от съответния работодател, за нетния месечен доход – Вашия и на съпруга/та Ви - Касова бележка за платена електроенергия за основното жилище на кредитоискателя за месеца, предхождащ подаването на молбата за кредит
- Документи, доказващи други доходи (дивиденти от акции и дялово участие, ренти, декларирани в данъчна служба, договор за наем и др.)
* Копие от личната карта
* Други документи по преценка на банката
Безплатна застраховка “Живот”Получавате безплатна застраховка “Живот” за вас и съдлъжника ви, ако има такъв.
ako imash vaprosi pishi mi:vilids@abv.bg



Тема Re: кредитнови [re: zapoznat]  
АвторToдop (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 16:59



Мога ли да го взема и да замина в чужбина?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.