Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:17 21.06.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Бойкот на МТел и Глобулнови  
Автор f(x)dx ()
Публикувано31.08.04 08:34



Някои ще кажат, че не му е тук мястото, ама на мен наистина ми писна една не малка част от личните ми финанси да отива за малоумни реклами, лъскави офиси и големи заплати на МТел. Предпочитам за същите пари да говоря повече. Предполагам и с Глобул е така. Затова предлагам, който иска да се присъедини към инициативата за бойкот.
За подробности:





Тема Re: Бойкот на МТел и Глобулнови [re: f(x)dx]  
Автор killin (me)
Публикувано31.08.04 09:57



браво бе човече....
чесно казанао не го очаквах от теб .... не знам що....
тва нещо вече го има навсякъде разпратено и постнато де и като видях че и туг го има чак не ми се отваряше темата, ама после видях кой я е сложил...

добре мили хорица мислите ли че това което ще направи(м)те ще има някакъв реален ефект върху цените??????
аз лично не знам дали ще успея да се въздържа, щото това ми е част от работата... а нещо май се съм в почивен ден тогава....

.... но наистина мислите ли че една такава АКЦИЯ ще има желания ефект, според мен би имало промяна при други условия - малко конкуренция примерно, но това е тема дето.....

но айде, вашите мнения моля
отново: ЩЕ ИМА ЛИ ЕФЕКТ ТАЗИ АКЦИЯ ИЛИ НЕ?

а после ще видим и резултата, ако има такъв....

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: Бойкот на МТел и Глобулнови [re: killin]  
Автор++++++ (Нерегистриран)
Публикувано31.08.04 10:22



Ами ако всички мислим по български, то с моя и без моя глас се тая, то няма да има никакъв ефект.



Тема Re: Бойкот на МТел и Глобулнови [re: killin]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано31.08.04 11:05



И аз не очаквах точно от теб такова изказване ама.
Аз не знам какъв би бил ефектът от такъв бойкот, но докато не опитаме няма да разберем.
И да ти кажа тая работа с конкуренцията е приказка за малки деца. Щото мобилните оператори не са като пиците на парче, които са на всеки сто метра. Като не те кефи някой - отиваш малко по-надолу. И затова е евтино.
Ама мобилните оператори са три и колко могат да станат - за сега четири. Е, какво им пречи да се разберат?
И освен това ти нали гледаш телевизия, четеш вестници, разхождаш се по улиците - навсякъде срещаш "Това е твоят глас". Да ама не. Щото моят глас ми казва - искам да говоря за десет стотинки, а не да си троша пръстите с SMS-и, за да ми дадат уж автомобил.
От 2001 съм абонат на МТел, редовно си плащам сметките, които са по-големи от тези за тока, парното и водата взети заедно. За това време една промоция нямаше за клиенти като мен. Всичко е само за нови клиенти. Ама не искам да си купувам Самсунг бе, нито Прима. Не ща и на Слави Трифонов тъпите албуми. Искам като се обадя на майка ми да я чуя как, разговорът да не се състои от две-три телеграфни изречения.
Ей такива работи. Просто ми писна вече. Така че аз ще пробвам. Ако това не стане може и по-хард мерки да се предприемат. Например да ги залеем с протестни писма, или да не си платим сметките дружно един-два месеца. Ама ако опрем само до еф хикс де хикса нищо няма да стане.



Тема Re: Бойкот на МТел и Глобулнови [re: f(x)dx]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано31.08.04 11:09



Да ти призная, аз също не очаквах тъкмо от теб подобна тема.

~*~


Тема Re: Бойкот на МТел и Глобулнови [re: f(x)dx]  
Автор ZiNaldo® (Real de M.)
Публикувано31.08.04 12:36



Аз пък сега разбирам за тази акция...............и ще се присъединя

" Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем "


Тема Re: Бойкот на МТел и Глобул [re: ZiNaldo®]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано31.08.04 13:43



и аз се присъединявам



Тема Re: Бойкот на МТел и Глобулнови [re: killin]  
Автор Пoeтa нa нeтa (alias)
Публикувано31.08.04 13:50



Ще има ефект друг път...
Най-много още някои автомобил да раздадат да замажат положението...
Всичко опира до основния микро и макро икономически принцип за търсенето и предлагането. колкото и да бойкотират потребителите, тази услуга е навлязла толкова дълбоко в ежедневието ни (това си е нормално разбира се), че не само ако не ги намалят, ами от утре двойно да увеличат цените 80% от абонатитите ще продължат да говорят като ще се лишат от други неща. Е, като опре до оцеляване, естествено че ще се ограничи потреблението, но ще продължи да се ползва. За да има нормални цени трябва да има и реална конкуренция, която в момента липсва за съжаление... И са се нагушили достатъчно за да не позволят навлизането на мощни конкуренти на пазара...
Единствено тези които сме избрали да ни управляват могат реално да променят нещо, ама те май са на "тяхна издръжка" така, че....
иначе одобрявам идеята за някакъв обществен форум където хората да могат да изразяват мнението си по отношение на толкова масова услуга, в крайна сметка отдавна мобилната телефония премина от лукса към необходимостта...

NOTING'S WORST THAN BEING ORDINARY...


Тема Re: Бойкот на МТел и Глобулнови [re: f(x)dx]  
Автор Tapkaлaн (не яде колци)
Публикувано31.08.04 14:18



стойността на една стока е точно толкова ,колкото ти дадат за нея.
А.Смит.
бойкот та глупост!



Тема Re: Бойкот на МТел и Глобул [re: Tapkaлaн]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано31.08.04 15:34



И ти си чел Адам Смит, колкото аз теорията на относителността
Това, което го разправяш важи при съвършена конкуренция. Или при близка до нея.
Пазарът на мобилна телефония е точно обратното - имаме злоупотреба с монополно положение. И затова плащаме в пъти повече отколкото "на запад".




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.