Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 24.06.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема СИБанкнови  
Авторl-Banker (Нерегистриран)
Публикувано02.06.04 14:59



Някой има ли информация за СИБанк? Кой всъщност е собственик и как стана така, че Славчо Христов се оттегли и дойде Цветелина Бориславова?

Поглеждали ли сте годишните им отчети? Те определено работят на загуба по отношение на доларовите и евро депозитите. Откъде печелят, че плащат по 7-8% лихва по валутните депозити, в частност тък наречените им евроепозити. Кои инструменти на Европазарите имат доходност по-висока от 8%? Само крайно рисковите. За сравнение българските доларови еврооблигации с падеж 2015 г. имат доходност от около 6.5%.

И като цяло печалбите им са мизерни, едва в 2003 година имат добра възвръщаемост по собствения капитал, но и тя идва главно от някакви приходи в раздел "допълнителни приходи", които никой не знае откъде са. Отделно, че колкото печелят от лихвения спред (а то не е много), почти толкова печелят и от такси и комисионни, тъй като обслужват всички държавни институции. Дали няма да започнат да губят много след едни неблагоприятни за тях избори и ново правителство?

Говорих с мой познат, финансист от Лондон и според него те участват в приватизацията на ТЕЦ-овете, играят на СОФИКС и финансират офшорни фирми, т.е. много рискови дейности. Мислите ли, че ще бъдат следващата пирамида?



Тема Re: СИБанк [re: l-Banker]  
Автор expat ()
Публикувано02.06.04 15:27



Не мисля, че ще са следващата пирамида, но концетрират много предприятия от реалната икономика около себе си (уж за свои клиенти).Финансират сделки и може би още се ползват с политически протекции. А една добра банка печели основно от кредити .

This game has no name...


Тема Re: СИБанкнови [re: expat]  
Авторl-Banker (Нерегистриран)
Публикувано02.06.04 21:57



I na mene taka mi se struva. No kato cjalo sa slabi. Imat ogromen cost-to-income ratio, njakqde kqm 90%, che i poveche. Mozhe bi sa njakakva shema za obogatjavane na razni hora. No mojat problem e dokoga shte mozhe da karat taka. Zashtoto e super da poluchavash 8% lihva po depozitite si. Napravo dori mozhe chovek da vzema nazaem na zapad za po-malka lihva, da gi vlaga v SIBank na 8% i da si pribira pechalbata.



Тема Re: СИБанкнови [re: l-Banker]  
Авторexpat (Нерегистриран)
Публикувано03.06.04 15:58



Е. не е чак толкова лесно човек да взема кредити от "запада"и да ги депозира в местна банка, има редица законови изсиквания за регистрация и т.н. Второто е че и на "запад" не отпускат ей така пари... Трето максималния марж между кредитния и депозитния процент ще е около 2 %... тоест много малко.



Тема Re: СИБанкнови [re: l-Banker]  
Автор Пoeтa нa нeтa (alias)
Публикувано03.06.04 18:00



Аз не съм много по клюките, ама както знаете във финансовата сфера информацията е най-скъпата стока, не че моята е нова не откривам топлата вода, но доколкото съм чувал тази дама Цветелина Бориславова се води нещо като гадже на бат' Бойко Борисов...



Тема Re: СИБанкнови [re: expat]  
Авторl-Banker (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 01:46



E, da ne sqm najasno s bqlgarskite zakoni otnosno vnasjaneto na pari v stranata, no lrediti mogat da se vzemat. Sreshtu sobstvenost na zapad, razbira se. A i ne govorja samo na lichni sredstva, mozhe i na bankata v kojato rabotja, no nie ne se zanimavame s malki sumi, a SIBank edva li shte prieme goljam evrodepozit. Govorih sqvsem teoretichno prosto zashtoto me zaintriguvaha tija golemi lihvi. Inache nie se finansirame na LIBOR + 20 njakqde, taka che marzhqt ni shte e dalech nad 2%. :-)



Тема Re: nie se finansirame na LIBOR + 20 njakqdeнови [re: l-Banker]  
Автор killin (me)
Публикувано04.06.04 09:57



nie se finansirame na LIBOR + 20 njakqde

е сега вече направо ми скри шапката.......
как го правите това бе пич?

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: СИБанкнови [re: l-Banker]  
Автор expat ()
Публикувано05.06.04 14:02



Чакай малко, нещо не разбрах ... 12 месечен LIBOR EUR към 28.05 = 2.28888 + 20 = 22.28888 . Това ли е процента при който се финансирате?

This game has no name...


Тема Re: СИБанкнови [re: expat]  
Авторl-Banker (Нерегистриран)
Публикувано06.06.04 14:18



Ne be pich, LIBOR + 20 bps, koeto e normalno za investicionna banka s rejting Aa3/A+.



Тема Re: СИБанк [re: l-Banker]  
АвторClGroup (Нерегистриран)
Публикувано07.06.04 11:42



Ne znam kak raboti v Bg, no v svetoven plan tova e edna piramidalna struktura. (po razlichna ot tazi na Proksima i dr, no piramidalna)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.