Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 03.06.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ОББ си гони клиентите!нови  
Авторkлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 00:17



Вчера клона на ул. Фр. Нансен не допусна поне трима клиенти в рамките на работното си време. Аз имах важна, спешна работа, която трябваше да свърша в банката на същата дата и си бях направил сметката, че имам време да отида преди края на работното време в 16:30. Отидох няколко минути преди този час, но вратата беше заключена. Охраната се беше скрила и не отговори на няколкото позвънявания на звънеца от мен и други клиенти, защото освен мен поне още двама други се опитаха да влязат. Естествено охраната отключи вратата, когато трябваше друг клиент да излезе, но отказа да допусне чакащите клиенти, защото работното време било свършило. Аз казах, че съм дошъл и чакам от 5-10 минути и че съм звънял и че проблема е в тях. Така му били наредили кога да заключи. Аз този клон и друг път съм го хващал, че затваря по-рано, но като съм им показвал часовника, че има още няколко минути, са ме пускали, а този път не го направиха. Тези хора нещо за вальор да са чували?
Е, антирекламата не е от мен - от тях си е.



Тема Ми отивай по-рано, бе човек!нови [re: kлиeнт]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано23.04.04 08:37



Много ясно, че няма да те пуснат. Работно време според мен означава време, в което работят с клиенти. Не време, в което клиентите могат да влезнат в салона. Значи, ако те бяха пуснали да чакаш вътре и докато обслужат клиентите преди теб стане 16:30, какво правим тогава?
Отделен е въпросът, че каквато и работа да имаш в банката (освен може би теглене или внасяне на пари в брой, което най-вероятно не е била твоята цел), тя автоматично минава с утрешен вальор, ако цъфнеш в 16:30. Така че следващия път - или преди 15:00 или направо на другия ден. За съжаление такава е организацията на работа в Българските банки.
А съвсем отделен въпрос е, че ОББ има много добре работещо електронно банкиране, което ти дава възможност да си нареждаш разплащания денонощно.
И най-накрая - в този форум би следвало да се обсъждат принципни въпроси в областта на финансите, ако си недоволен от обслужването в ОББ - има отделен форум за това.



Тема Защо?нови [re: f(x)dx]  
Авторkлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 20:41



Ти кого защитаваш и защо? Работното време, изписано на вратата според мен означава, че през това време може да влезеш. При всички положения ако има някакво отклонение от няколко минути, то трябва да бъде в посока след, а не преди. Ти си представи ако борсата трябва да работи до определен час да я затварят няколко минути предварително, а не както е, няколко минути след. Ти знаеш до колко часа може да отлагаш, но неочаквано за теб те резват по-рано, а на другия ден - гап против твоя интерес. Затова, това, което пише, трябва да се спазва. Иначе да напишат 16:22 като край на работното време. Относно конкретния случай вътре клиенти нямаше и служителките си стояха без работа. Освен това моята работа беше точно за толкова минути, колкото оставаха до края на работното време и вместо ония вътре да си стоят без работа и аз да си стоя отвън да чакам, можеше да се обслужи още един клиент, да не говорим, че можеше и тримата чакащи клиенти да се обслужат при различните служители. Дали и на другите клиенти би казал да отиват по-рано?
Ако съм искал да внасям пари, а ти не знаеш какво съм искал да правя, за да предполагаш обратното, правилото ти за вальора не важи. Да не говорим, че картовите операции се извършват още същия ден, а разплащания се правят през цялото денонощие.
Електронното банкиране също не дава отговор на въпроса с кешовите операции, при които е необходимо да отидеш в банката, а и не всички клиенти го имат.
Според мен всички въпроси, които са свързани с банките са за този форум, а не за някой друг.
Какво излиза? От целия ти постинг няма нищо вярно.



Тема Re: ОББ си гони клиентите!нови [re: kлиeнт]  
Авторav (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 23:34



А ми в БГ има 2 банки за мен които нормален човек не бива да посещава ДСК и ОББ ! И преди и сега когато са частни .служителите са били много нагли и прости !
Особено ако си живял в чужбина като мен и си видял банково облужване на ниво ,просто е кошмар да чакаш в ДСК или ОББ за услуга !
Иди в Евро банк,Първа инвестиционна банка и т.н. !
Успех !



Тема Re: ОББ си гони клиентите!нови [re: kлиeнт]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано30.04.04 18:50



До колкото ми е известно ОББ е гръцка банка.
Гърците са невероятно не коректни. Доста поработих а гръцки работодатели и мнението ми е за тях е ОТВРАТИТЕЛНО.



Тема Re: ОББ си гони клиентите!нови [re: av]  
Авторниkoй (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 08:24



тавика са те - гърците
само таксите вдигат
и лихвите
ако отидеш да се пазариш - то от девет кладенеца вода ти носят,за да ти кажат как в другите банки е по-лошо и колко те са напред ссъ светлинни години



Тема Re: ОББ си гони клиентите!нови [re: Joro]  
Автор selski_tarikat (член)
Публикувано03.05.04 15:57



гърците не са стока, но служителите са бг, така 4е не са само виzантийците виновни. Има какво да се желае още в банковото обслужване, особено ако имаш баzа zа сравнение със банки в 4ужбина. По Нова год в клона на ОББ в един малък областен град, вляzох zа малко да свърша една работа. Слижителките ти говорят на "ти", но това как да е, ама бяха въвели ново правило при внасяне на пари. Зна4и вместо да си кажеш данните и zената да ги натрака на компа, всеки трябва собственоръ4но да попълва вносна бележка. Това стари хора с о4ила, това български турци от селата дето не са много наясно с подобна документация _ няма прошка. Така и не раzбрах от какъв тор са го направили така??? Хората се мъ4ат да пишат, служителките стоят и наблюдават и дават акъл. 4ух 4е било zа да се иzбегнат фалшификации, т.е. после да се сравняват по4ерците, ама служителите нямат ли о4и да гледат паспортите на хората по_внимателно? Ако някой има тук от ОББ моля да даде инфо zа таzи новост, щото налято като отида в банката и пак ме карат да пиша вносна бележка а служителката да си клати краката се махам от ОББ където имам валутни влогове и дебитна карта.



Тема Re: ОББ си гони клиентите!нови [re: selski_tarikat]  
Автор killin (me)
Публикувано03.05.04 18:30



човече кажи ми в коя банка отиваш и не попълваш вносна бележка........ освен в ЦКБ всъщност - само там ти чукат всичко на компа, ако има и другаде - може да ме уведомиш, аз като обикалям по банките, досега не съм забелязал......

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: ОББ си гони клиентите!нови [re: killin]  
Автор/ (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 20:37



В ПИБ не се пишат вносни бележки, а в ОББ те карат да пишеш като идиот.



Тема Re: ОББ си гони клиентите! [re: selski_tarikat]  
Автор/ (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 21:00



Между другото при внасяне на пари документ за идентификация не се иска и не виждам за какви фалшификации и почерци може да става дума.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.