Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 09.05.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Internet paymentsнови  
АвторVankata (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 18:56



Njakoj moje li da mi kaje v koja balgarska banka predlagat naj-dobri uslovija za izdavane na kreditni karti s vazmojnost za razplastane po NET-a.

Imam predvid plastane po sitove kato www.amazon.com, shopping.yahoo.com ....
Tija deto sa za balgarija ne me interesuvat. (ePay i ali balizmi)

Blagodarja predvaritelno ako njakoj dade info.



Тема Re: Internet paymentsнови [re: Vankata]  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано30.03.04 08:18



И аз искам да разбера това, писна ми от български стоки и простотии
Искам да знам вади ли някой Виза Електрон или Mastercard - МЕЖДУНАРОДНА ДА СТАВА ЗА РАЗПЛАЩАНЕ ПО ИНТЕРНТЕТ, ПИСНА МИ ОТ ШИКАЛКАВЕНИЯ



Тема Re: Internet paymentsнови [re: Vankata]  
АвторKoce (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 11:01



Ако от amazon приемат плащания с visa electron ще си извадя веднага от Първа Инвестиционна. От сайта на amazon не става ясно. Пише, че приемат Visa, но не пише дали приемат Visa Еlectron. Ако работата става то тази карта е най на далавера, защото за разлика от другите карти като Mastercard напр. не изисква годишна подръжка от около 30 евро, което поне на мен ми е много.



Тема Re: Internet paymentsнови [re: Vankata]  
Автор/ (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 18:24



Забрави. visa electron едно време не можеше да се ползва за разплащане през Интернет, сега не знам дали това е променяно.
По-лошото е, че shopping.yahoo.com, www.amazon.com и мн. други отдавна не приемат плащания от издадени в БГ карти - главно заради многото измами. Първото даже поначало си работи и приема поръчки само за американци. Имах случай да трябва да си купя нещо от магазини там и съм пробвал сигурно десетина магазина, никой не си прави труда да обслужва клиенти от този район, даже и не отговарят. В крайна сметка след дълго търсене и повече от два месеца чакане успях да си го купя, но плащането го направих не с кредитна карта, а по друг начин.
Така че, сега вече всички българи започнаха да си плащат за мошеничеството на сънародниците си.





Тема Re: Internet paymentsнови [re: /]  
АвторKoce (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 20:23



Днес от amazon ми отговориха, че приемат плащания с виза Visa Electron. Но ако ги разбирам правилно картата ми трябва да е издадена VISA? Ето цитат от отговорът им?

"For items shipped by Amazon.com, you can pay with cards from American
Express, Discover, MasterCard, Eurocard, JCB, Diners Club (U.S.
orders only), Visa (including Visa Electron), Visa Check Cards.
Credit cards with international billing addresses are accepted as
long as they are issued by one of the above-mentioned companies"

Освен това на сайта на ПИБ в FAQ се намира следното.

"2. Може ли да се разплащам с VISA Electron, издадена от ПИБ, в Интернет?

Към момента ПИБ издава само VISA Electron карти, които не могат да се разплащат в Интернет. Банката планира да предложи нов, отделен продукт - VISA Electron с възможност за разплащане в Интернет – за да посрещне изискванията на определена част от своите клиенти."

Така че с VISA Electron издадена от ПИБ май няма да стане работата. Първо картата не е издадена от VISA, каквото е изискването от amazon. И второ на самият сайт на ПИБ си пише че с тази не могат да се правят интернет разплащания.
Уф.



Тема Re: Internet paymentsнови [re: Koce]  
Авторgoiko (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 21:43



Mdaa,za sujalenie Visa Electron mai ne stava ili pone ne navsiakude.Az si izvadih VISA Classic na Purva investicionna i si platih 30 usd za edna godina poddrujka.Osven tova ima 200 evro nesnijaem depozit blokiran i tva e oshte po-tupo no pone za futbolni zalagania niamam problemi s transfera na parite v chujbina:) OBB sega predlagat niakvi bulgarski kreditnio karti VISA, koito edna zaiadliva slujitelka v bankata mi kaza che uj stavat za plashtania v chujdia internet. Tree da si na 23 godini i na trudov dogovor za da si izvadish takava. Niama nesnijaem ostatuk ili puk taksa i daje davat overdraft ama oshte ne sum ia probval ne moga da garantiram:(



Тема Re: Internet paymentsнови [re: Koce]  
Автор MartinT ()
Публикувано31.03.04 11:59



Dokolkoto 3nam Visa e organi3acia na banki a ne banka taka 4e karta i3dadena ot "Visa" ne moje da ima. Ina4e edin po3nat beshe pory4val online i mu prieha paymenta oba4e sled tova se oka3alo 4e ne ship-vat to bg i go refund-naha.



Тема Re: Internet paymentsнови [re: Koce]  
АвторJuly (Нерегистриран)
Публикувано06.04.04 04:11



От VISA Electron до VISA Electron има огромна разлика. Проблема е в банката която я издава, т.е дали има достъп до световната разплащателна система! Така например карта издадена от iKobo.com е VISA Electron и може да се използва навсякъде където приемат VISA кредитни карти. Всъщност въпросните (български карти) са обикновенни дебитни карти, които разбирасе могат да се ползват в банкоматите на VISA/VISA Plus, както в страната така и в чужбина. "Другите" VISA Electron са "кредитни" дебитни, карти, т.е. "държат" се като кредитни до изчерпване на наличност... те са много по-удобни, тъй като в момента на разплащането можете да имате в наличност само толкова колкото желате (т.е да се предпазите от евентуална злоупотреба).
Преди месец се интересувах за VISA Electron която може да се ползва в Inet, но БГ банка която да ми предложи такава карта не се намери! Светъл лъч е световната компания за изпращане/получаване на пари (iKobo.com) издава безплатно такава карта и я шипва до БГ (~ 20$ с кориер, за сметка на изпращача). Проблема е, че някой с кредитна карта трябва да ви изпрати пари (сума над 1$) и да плати шипинга.. и след седмица получавате VISA съвместима карта с 1$ (или повече) в нея



Тема Re: Internet paymentsнови [re: July]  
Автор sla ()
Публикувано13.04.04 10:53



Значи - за да разплащате по интернет Ви трябва КРЕДИТНА КАРТА. Да, в последно време се появиха много сайтове който приемат и дебитни карти като Visa Electron - но забравете за българските Visa Electron карти!!!
А кредитна карта се издава - с трудов договор, мин 800лв на месец заплата и редица други условия. Светлината в тунела идва от факта, че в БГ издават кредитна карта Visa Classic - но на принципа на дебитната карта - 20-30 $ год потдръжка и 150-300$ мин по сметка. Visa Classic - това е единственото решение за сега. Аз имам такава карта - засега върши работа - отказвали са ми поръчки - но това е. Междодругото отказват поръчки заради IP, не заради карта - т.е. може и да се излъжат по някакъв начин :-)))



Тема Re: Internet paymentsнови [re: sla]  
Автор/ (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 16:22



Да, но напоследък се въведе и друг номер - направени поръчки се канселират ако се опиташ да им излъжеш системата с IP-тата например.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.