Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 28.09.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Посъветвайте ме за инвестиране  
Автор Baby Doll (поглезанка)
Публикувано18.04.04 15:01



Имам малко средства, които за момента стоят на спестовен влог. Искам да ги раздвижа малко. Засега съм се спряла на Елана като стабилна компания, която да ги управлява, но по техните условия като сума бих могла да ги вложа само във високодоходния БГ портфейл, на който можете да хвърлите око тук:

http://www.elana.net/BG/asset/activs.htm

Прекалено голямата обявена печалба за миналата година не ми се вижда реална, така е и прогнозирания доход ми е съмнителен.
Посъвтвайте ме, дали е реалистично да очаквам примерно и към 20% за тази година от такъв портфейл? Очаквам мненията ви.



Тема Re: Посъветвайте ме за инвестираненови [re: Baby Doll]  
АвторPrilejen Sin (Нерегистриран)
Публикувано19.04.04 11:32



Opitai s nedvijimi imoti:
http://www.puente-e.com/inversiones/investitor.html



Тема Re: Посъветвайте ме за инвестираненови [re: Prilejen Sin]  
Автор Baby Doll (поглезанка)
Публикувано20.04.04 08:03



Идеята е добра, но линка ти не води до нищо интересно.
Все пак, дай си мнението и за това, което мисля да направя.
Поздрави!



Тема зависи от теб... [re: Baby Doll]  
Автор killin (me)
Публикувано20.04.04 11:22



...естествено - доколко си хазартна личност. Защото както са си казали хората това си е високодоходен и високорисков портфейл, поне не можеш да ги обвиниш после в нищо.... зависи дали е добре диверсифициран самия портфел, но при такива винаги има голям риск и както печалбата може да е много над 30-40% така може да има и толкова загуба......
като гледам разпредеделението на инвестициите основно са акции в Sofix - ако имаш добри очаквания за него - дерзай....., но втората голяма част са акции извън Sofix, за които не знам как можеш вобще да прогнозираш, като не ги знаеш какви са(а никой няма да ти каже какво включва в портфела си...), останалата малка част - до 25% - компенсатори и депозити са сравнително стабилни, но може и вобще да няма от тях... все пак това е високодоходен портфел. Такъв портфейл може да донесе всякакви изненади, още повече че е на българския пазар(ако това може да се нарече пазар), който както знаем е подвластен на всичко друго, но не и на пазарните сили(един голям стабилен инвеститор би могъл да го управлява както си иска - а има и подобни случаи....), та така...
....ако си хазартна личност и заложиш на това, и ако имаш малко късмет може доста бързо да удариш джакпота, но ако това са ти паричките за черни дни.... то поне не ги залагай всичките е моя съвет, или както каза Емил Хърсев на Годжи за валутните му спестявания: най-добрия портфейл е 50% Марки - 50% Долари.... - хеджиран отвсякъде......

това е моето мнение, а решението си остава изцяло твое, както са и парите

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: зависи от теб... [re: killin]  
Автор selski_tarikat (член)
Публикувано20.04.04 12:01



аz преди време иzках да вложа малка сума в акции от Сф борса, спрях се на едно дружество. Докато потготвя нещата откъм документи (понеже не съм в Бг ми трябаше нот. пълномощно на трето лице и т.н.) цената вzе 4е ско4и. И то не поради някакви супер добри новини от дружеството, ами щото се о4аквало да има война между големите игра4и в дружеството с цел преzемане. Спекулантите направиха пари, а аz имах идея да правя дългосро4на инвестиция, т.е. мин 5 год, а не купи днес, продай след 2 месеца. И си останах само с добрата идея, сега не zнам zаслужава ли си 4овек да купи акции от Сф Борса, т.е. нещо като алтернатива на влог в банка. И вместо лихви да полу4авам дивидент поне 6 или 8 % от покупната цена на акция?



Тема Re: зависи от теб... [re: selski_tarikat]  
Автор killin (me)
Публикувано20.04.04 12:20



видял си какво е моето мнение за СФБ .... при положение че има големи играчи на борсата, които успяват изкуствено на потдържат цената на определени акции, както на тях им е изгодно и докато на тях им е изгодно - за дребно инвестиране самосиндикално .... мисля че няма смисъл вобще, ако решиш да вложиш в някакъв портфейл, както колежката.... ако няма кво да си правиш парите, но според мен сме си все още рисков и "управляем" пазар.... но парите са си ваши може да си ги правите каквото искате

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: зависи от теб... [re: killin]  
Автор selski_tarikat (член)
Публикувано20.04.04 13:37



е тогава кога да о4акваме "нормалиzиране" на БФБ Сф? В последно време индекса се ка4и много, но кои са хората които купуват акции? Дали пове4ето са спекуланти или има и такива с мисъл zа дългосро4но инвестиране и пе4алба от дивиденти а не от промяна в цените на акциите?



Тема ами.... [re: selski_tarikat]  
Автор killin (me)
Публикувано20.04.04 17:29



... аз лично не съм голям оптимист за това "нормализиране", но знае ли човек - с евентуалното ни влизане в ЕС много неща ще се променят, някой от които доста бързо ще трябва да станат...
относно "хората" които купуват на борсата, не знам колко такива има, но ти чесно казано ме изненада с това дългосрочно инвестиране и печалба от дивиденти.... не че съм много вещ, но не сме NYSE все още......
имаше такива дето от приватизацията си накупиха дялове от различни предприятия и фирми с такава цел, но там първо че беше на безценица и после, май все още чакат повечето за дивиденти, но кога ще се разпределят такива не е много ясно, след като мажоритарния собственик си прави каквото иска... всъщност може и да има такова дългосрочно инвестиране, но на рисков пазар какъвто все още е нашия.... е по-доходно да се играе спекулативно, но трябва и да следиш добре нещата, ако искаш дългосрочна инвестиция вземи ни си някакъв пакет облигации или портфейл от подобни инструменти - по нагоре в линка на колежката имаше такива предложения, и си мисля че е по добре да го направиш чрез посредник - още повече че не си в България

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: зависи от теб... [re: killin]  
Автор Baby Doll (поглезанка)
Публикувано20.04.04 18:18



Разбира се наясно съм, че е високорисков портфейл и че нямам гаранции за възвръщаемост. Утре имам среща в офиса на Елана да ги разпитам хубавичко, не че познавам из основи борсовата търговия, но имам сравнително добри основи от образованието си, от личния интерес и от редовното четене на специализирани данни, пък и като всеки юрист обичам да задавам въпроси и да въртя на шиш :) Ако работата ми хареса, гмурвам се :)



Тема Re: Посъветвайте ме за инвестиране [re: Baby Doll]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано20.04.04 19:46



Ne bih preporu4al da se investira v nedvijimi imoti. Dohodnostta padna neimoverno mnogo poslednite meseci, poradi burzo poka4vane na zenite, no suvsem malko poka4vane na naemite. Kakto i obstanovkata ne e sigurna s dvijenieto na zenite (niakoi o4akvat daje spad v zenite do kraq na godinata!).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.