Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 24.04.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Тема електронно банкиране, събирам мнениянови  
Автор selski_tarikat (новак)
Публикувано05.07.03 12:13



Раzгледал съм в страницата на ОББ условията и въобще информацията zа интернет банкиране. Така и така имам дебитна карта към ОББ, и се 4удя дали да не си подам молба zа интернет банкиране. Някой полzвал ли го е, какви отzиви имате? Притеснява ме дали е сигурно. За колко време става обработката на молбата, ако е подадена в клон в провинцията?



Тема Re: електронно банкиране, събирам мнения [re: selski_tarikat]  
Автор The Pilot ()
Публикувано05.07.03 16:17



Az sam dovolen ot tova na PIB, dano i drugi ti otgovoriat.



Тема Re: електронно банкиране, събирам мнениянови [re: The Pilot]  
АвторSatMan (Нерегистриран)
Публикувано07.07.03 10:39




Ползвам и двете на ПИБ и ОББ. Доволен съм и от двете, само дето на ОББ е по лесно за работа, докато на ПИБ трябва да си запознат добре със сайта. ПИБ са се венчали за ДАТАМАКС и от години страдат от лош дизайн на HomeBanking и в последствие с виртуалния клон.
Иначе си подаваш молба по електронен път (за ОББ) и изчакваш да се обработи. След това отиваш в някой клон да подпишеш договор и ти дават сертификат. Ако само ти имаш достъп до компютъра е сигурно, но ако има и други по-добре си носи сертификата на дискетка.
Дано да съм бил полезен




Тема Re: електронно банкиране, събирам мнениянови [re: The Pilot]  
Авторrtrt (Нерегистриран)
Публикувано07.07.03 11:12



Ориентировъчно , за колко време ти обработиха информацията и съобщават ли ти за това , или сам си проверяваш?
Предварително ли подписваш съответните документи или става после с получения сертификат?



Тема Re: електронно банкиране, събирам мнениянови [re: rtrt]  
АвторSatMan (Нерегистриран)
Публикувано08.07.03 09:54



Ами нещата стоят така:
1. Подаваш заявление ON-LINE на страницата на ОББ. Там ти дават номерче и започва обработка. След 2-3 дни проверяваш пак на страницата до къде е стигнала заявката и ако е готова отиваш в банковия клон да подпишеш договора и да ти дадат сертификат

След това вече работиш
това е



Тема Re: електронно банкиране, събирам мнениянови [re: SatMan]  
Автор selski_tarikat (новак)
Публикувано09.07.03 17:58



тоя сертификат как ти го дават, като файл ли? НА дискета? Трябва ли да го паzя да не попадне в други хора? То нали така и така има парола zа да влеzеш с името си.



Тема Re: електронно банкиране, събирам мнениянови [re: selski_tarikat]  
АвторSatMan (Нерегистриран)
Публикувано10.07.03 10:56



Сертификата ти го дават или на дискета или по е-маил.
Освен име и парола за да влезнеш в твоя профил ти трябва и този сертификат. Това е така наречения електронен подпис и е най- сигурната защита. Ако някой ти разбере името и паролата пак неможе да ти ползва банкирането, без сертификата
това е



Тема Re: електронно банкиране, събирам мнениянови [re: selski_tarikat]  
Автор Dars (логична)
Публикувано29.07.03 22:46



мисля, че за около 2 седмици след подаване на молбата става.
добре си е банкирането, защото не се съобразяваш толкова с раб.време на банката, не чакаш опашки, можеш веднага да си разпечаташ платежното с референцията (ако трябва да се праща на факс) и си знаеш салдото във всеки момент. пък и мисля, че обб са едни от първите с интернет банкиране и вече почти си поизчистиха проблемите, които първоначално имаха.
та значи-за!





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.