Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:19 19.06.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Българска фондова борса - Софиянови  
Автор lm_ (жив)
Публикувано04.04.03 22:33



Акциите на Борсата са се повишили с 40% от началото на годината, въпреки провала на Булгартабак.
Винаги когато кажа, че спекулирам на Българска фондова борса - София, ми казват - "но тя не е много неразвита"

Браво бе! Когато и вие почнете да търгувате на нея, аз ще продам. Сега предтоят продажбите на 13% от Булгартабак (след като не стана сделка ще продадат поне малко на борсата) и 20% от БТК. Има 600 хил. души с компенсаторки.

Ще се създаде същата ситуация като при пирамидите, но този път с истински компании и цените ще скочат.

То вече се появиха нови пирамиди - сигурен показател, че идва нов бум. За Плаца инвестмънт става дума. Преименуваната Фирст София комодитис. Комисията по ценни книжа я забрани, но ВАС отхвърли забраната. (пак този проклет съд, дуг е въпроса че в комисията пишат актовете с грешки, за да може да бъдат оборени в съда...)

Албена ще има с 35% повече посещаемост. Над 5 хил. легла ще бъдат пуснати в експлоатация тази година в ММЦ Приморско, което вече е клон на Албена и влиза в баланса му. И т.н.



Тема Re: Българска фондова борса - Софиянови [re: lm_]  
АвторTeddy (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 17:28



А какво мислиш за акциите на Слънчев бряг?



Тема Re: Българска фондова борса - Софиянови [re: Teddy]  
Автор lm_ (жив)
Публикувано08.04.03 17:53



не бих инвестирал там

има много пари, но се стопяват с всяка изминала година, друго си е Албена, София БТ, Благоевград - БТ, Софарма и Алкомет (Алумина), които постоянно увеличават производството и печалбите си



Тема Re: Българска фондова борса - Софиянови [re: lm_]  
АвторTeddy (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 14:46



А правил ли си по-задълбочени анализи на дружествата?

Понеже не отварям всеки ден този клуб пиши ми на
ted_stoyanov@hotmail.com



Тема Re: Българска фондова борса - Софиянови [re: Teddy]  
Автор lm_ (жив)
Публикувано09.04.03 15:40



писах ти майл. може да се видим и да обменим мисли, защото нямам време за задълбочена писмена комуникация



Тема Ti s M&Aнови [re: lm_]  
Автор БиrEъp (комун. изрод)
Публикувано09.04.03 16:36



li se zanimavsh ili s equity research?



Тема Re: Българска фондова борса - Софиянови [re: lm_]  
АвторTeddy (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 17:00



Нищо не съм получил, съжалявам. Или съм го изтрил автоматично.
Пробвай на другия мейл
t.stoyanov@mi.government.bg


Поздрави!



Тема Re: Ti s M&Aнови [re: БиrEъp]  
Автор lm_ (жив)
Публикувано09.04.03 20:45



със инвестиции на борсата, включително управление на портфейли и свързаните с това рисърчи

всъщност съм аналитик и съдружник в investor.bg и работата ми е да общувам с участниците на пазара



Тема A zanimavate li se [re: lm_]  
Автор БиrEъp (комун. изрод)
Публикувано10.04.03 11:02



s izgotvianeto na research reports i za koi firmi?
Az predi vreme gledah v Bloomberg koi BG firmi imat publikuvana finansova info i research reports i se okaza, che e samo Bulbank i to mai samo za 2001 i 2002 i to mnogo malko.



Тема Re: A zanimavate li seнови [re: БиrEъp]  
Автор lm_ (жив)
Публикувано10.04.03 13:32



Информацията за Булбанк не е бизнес, а клюкарщина от гледна точна на индивидуален инвеститор с м-у 50 и 100 хил. лв.

ще ти обясня защо. ЗАЩОТО НЕ МОЖЕ ДА ИНВЕСИРАШ В Булбанк. Около 0.02% от капитал ана Булбанк е в дребни инвеститори останали още от мътните времена на сливания и създавания на банките от 1994 г. насам. Но Булбанк не е публична компания. Един приятел упорито инвестира в акции на Експресбанк Сосиете женерал, но това си е негов манталитет, защото той дава адски ниски цени на закъсали инвеститори и има политика да държи акциите и 10 г. ако трябва.

Аз не съм такъв. Инвестирам само на Българска фондова борса (и на forex пазара, но това е друга дълга тема).

като аналитик в брокерска фирма съм писал не рисърч, а Проспект за увеличаване капитала на Ален мак от 231 на 4848 хил. лв.

и търгови предложения съм писъл, нооооооооо те често нямат отношение към извода дали цените на дадени акции ще се покачват или не.

факторите са адски много и в същото време - малко. Може да се сведат до търсене и предлгане, но трябва да знаеш колегите и чуждите инвеститори какви акции биха купували, кога и защо. Да си направиш анализа и да заемеш позиция

Рабираш ли. Булбанк има отношение към банковата система, а оттам и върху капиталовия пазар. Но банките не са капиталов пазар – те са конкурент на капиталовия пазар и имат разнопосочен интерес. Те не печелят от увеличенията на собствения капитал на компаниите или от облигациите им, а от кредити.

Тъй че БигЕър това за блумберг не е нещо ценно за мен и за анализа на акциите. Ценни са няколко интервюта във Financial Times на Николай Василев, описващи 3-кратното поскъпване на българските акции за последните 2 години, защото това може да привлече нови портфейлни инвеститори. Около 190 чужди инвеститори проявяват интерес към нашия пазар. Дори на борсата в Дъблин се търгува инвестиционен фонд с български акции.

Искам да отговоря на основния въпрос, които ми се задава. “Ми тя бългрската борса е толкова неразвита?”
:)
това е най-добрата новина. Спечелете на NASDAQ:) бъдете стадо, тълпа и загубете парите си




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.