Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 18.05.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема СЕРИОЗНА ТЕМА за инвестиции!нови  
АвторGBA (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 11:36



Знам, че това, което ще прочетете, ще ви се види смехотворно. Оставям на вас да прецените как да отговорите на този постинг. Това, в което ви уверявам, е, че ще проследя само сериозните постинги, така че вероятно не би си струвало труда да си губите времето в смехотворни отговори по - долу.

Става дума за над 10 000 000 US$ (над десет милиона щатски долара), които евентуално ще се наложи да се инвестират в България. Моето участие: посредник по роднинска линия. Но не съм специалист в областта на икономиката и инвестиционното или банково дело. В момента съм в процес на проучване на инвестиционния пазар, но изводите, до които стигам, не са много обнадеждаващи. Няма да се търси бърза печалба, но ще е поне в рамките на 10-ина години.
Нека импровизираме една бърза мозъчна атака тук. Нека тя е обоснована с факти обаче.
Не обещавам процент за "печелившите" идеи.
Запазвам си правото да преценя сам кои идеи ми се струват добре обосновани и в по - далечно бъдеще да контактувам с предложителя, което на по – късен етап, срещу надлежен договор, ще му донесе финансови дивиденти. За целта, ако ви се струва редно, бихте могли да оставите E-Mail, за да има обратна връзка, когато това се наложи евентуално.
Знам, че на някои ще се стори цинично просто да хвърля темата тук, без да посоча какъвто и да е мейл, но наистина не желая да получавам купища иронични съобщения, които да се налага да трия и да препълват пощата... Затова предпочитам дискретността за момента и това именно намирам в подобен клуб (“Финанси” на Дир.бг.)

Отново призовавам само за сериозни мнения!
Въпреки че вероятно този мой призив ще отприщи невероятна поредица от "смеещи се" постинги...

Благодаря за евентуалните усилия от ваша страна! И не се чувствайте някак длъжни да отговорите на този постинг...



Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА за инвестиции!нови [re: GBA]  
Авторpuh (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 14:20



Няколко неща ме притесняват в твоя постинг.
Първо - защо ще се "наложи" да се инвестират тия милиони? Кой чак толкова пък настоява да инвестира в Бг?
Второ- не става много ясно в какво искаш да инвестираш. Доколкото разбрах - клониш към инвестиции в Ценни книжа. Според мен все още в Бг няма достатъчно развит пазар на такива инструменти. По-добре би било да се инвестира в някакво производство, стоителство или търговия на едро /например да се купят правата за търговия в Бг на някоя световна фирма-ставаш официален вносител и т.н./
Трето - нали не очакваш съвсем детайлни идеи как да вложиш тия пари. Информацията и идеите са скъпа стока. Ако наистина тия пари
ги има, могат да се наемат достатъчно добри консултанти, които срещу един минимален % от бъдещите печалби, могат да ти изработят един куп добри идеи за бизнес, подкрепени разбира се със съответните анализи и изчисления.

Така че - едва ли можеш да очакваш някой да приеме наистина сериозно въпроса ти. Не мисля че това е мястото , където можеш да получиш най-добрата и достоверна информация.
Направих си труда да ти отговоря, защото работя в банка, занимавам се с фирмено кредитиране и имам добра представа за бизнеса в момента в Бг. Така че, приемам че има някаквъв минимален % вероятност ти наистина да си такъв наивник, какъвто се показваш, и това което пишеш да е вярно. И с този отговор искам да те накарам да се позамислиш и да предприемеш някои по-разумни действия.

Успех!



Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА за инвестиции!нови [re: puh]  
АвторGBA (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 16:53



Няколко неща ме притесняват във вашия постинг.
Порицателният тон и прибързаната преценка по отношение на наивитета ми, дотолкова, доколкото той е налице в случая.

Налага се парите да бъдат инвестирани. Не да се изперат.
На въпросът, кой чак толкова настоява - отговорът е: собственикът им. Диамантената индустрия, там където е развита добре, носи добри суми на разработващите я. Естествено, не става дума за България.
Доколкото не сте разбрали, не става дума непременно за ценни книжа.
Съгласен съм, че в България няма достатъчно развит пазар на "такива" инструменти, за които пишете.
Не очаквам съвсем детайлни изложения.
Целта е "мозъчна атака". Ако щете - подбор на мнения. Когато му дойде времето, бъдете абсолютно убеден, че ще се привлекат необходимите консултанти. Някои от тях може да имат късмет, ако например прочетат тази тема тук.
Както бях отбелязал, не съм специалист в изброените в първия постинг области. Пределно ясно ми е, че това не е мястото, където мога да получа най - добрата, още по - малко пък - достоверна информация. Може би, включително и от вас.
Благодаря все пак за труда, който сте положили в обедната почивка в банката.
Оценявам съветите ви! Благодаря ви искрено
и не търсете само ирония в думите ми.

Междувременно, действията, които съм предприел, не са насочени единствено в клуба Финанси на Дир.бг, както вероятно изглежда от вашата позиция. В свободното си време влизам и тук.

Всичко добро ви желая
и благодаря!



Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА за инвестиции!нови [re: GBA]  
Авторpuh (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 18:06



да, добре, ще пиша на "Вие"...

Първо - определено съжалявам, че отделих част от времето си /достатъчно скъпо платено време, дори и в Бг/ , за да отговарям на Вашия постинг.
Второ - имах /пак съвсем определено/ много добри намерения. Исках да помогна. Наистина.
Трето- въпреки открито наглия тон на отговора, Ви желая успех.
Четвърто - вече все по-малко съм убедена в истинността на ситуацията, която описвате.
Пето - ако при мен дойде клиент с тази история, никога няма да му повярвам. Както и никой от известните и уважаваните ми колеги в другите банки в Бг. Включително и чужди /ня че останаха български/.
Шесто - въпреки всичко, си личи, че сте интелигентен - пишете правилно и смислено, за разлика от повечето пишещи в тези клубове. Така че мисля, че можете да намерите и по-приятен и полезен начин за забавление от това, да се заяждате с хората , които са определно позитивно настроени към Вас.
Седмо - "Мозъчната атака" е наистина атрактивен и много продуктивен метод, но дори и тук, в Бг - това струва пари. Нали не мислите, че някой, който наистина има блестяща идея, или поне достатъчно добра, ще я сподели тук?
Осмо - въпреки определено смесените чувства, които изпитвам в момента, няма да продължавам да пиша в тази тема. Мисля че съм пределно ясна какво мисля.

Бъдете здрав! Надявам се да немерите хора, които да Ви повярват.
Най-искрено Ви желая успех!



Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА за инвестиции!нови [re: GBA]  
АвторLT (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 21:26



Не мислех да се намесвам в тази тема, защото ми се струва, че са налице известни несъответствия. Все пак ще го направя, най - вече за да разчупя очертаващото се в горните постинги нелицеприятно клише “Българинът наи - много го е страх да не настине и да се не мине”. Ще започна от това, че не е подадена информация за носителя на капитала. Тук не визирам име на държава, фирма или човек, а конкретното know–how породило създадената стойност. Защото за да се стигне до натрупване на капитал, е имало знания за това “какво” и на “кого” да се продаде. Т.е. все в един момент е бил налице “продукт”, имало е и “пазар” за този продукт. И се е печелоло от това.. Е известни са и изключения като случая с Рокфелер (и богатата му леля, която наследил), но както се знае и изключенията потвърждават правилото… Та думата ми е, че по принцип и капитала се движи по пътя на най- малкото съпротивление. Разбирай области и трасета които са му познати. Там рисковете са най - малко. Известни са в голяма степен, предвидими и съответно изчислими са и в крайна сметка подлежат на управление. И за да не преоткривам топлата вода бих помолил да се конкретизира: - налице ли е “история на генезиса” за тези пари и има ли причина която налага да се изоставят “уптъканите пътеки”. Естествено бих направил коментар и при така поставеното условие, но си мисля, че при по коректно задание може и конкретиката да по – голяма, а и разсъжденията да не се получат твърде общи. За сега това, нататък повече…



Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА за инвестиции!нови [re: GBA]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано06.02.03 09:14



Zdraveite,
Temata na tozi posting me zainteresuva silno, makar i da ne e tova, koeto ochakvah :)
LT e prav v izkazanoto mnenie, otnosno neobhodimostta ot poveche info za da se poluchi dobra ataka. Za drugia uchasnik ne bih komentiral :)
Absoliutno iasno e che za pazar na cenni kniza ne moze i duma da stava. Shto se otnasia do proizvodstvo ili tyrgovia - podoben kapital za pyrvonachalna investicia za BG e seriozna suma i bi triabvalo da se govori za goliamo predpriatie. Zatova eto niakolko vyprosa, na koito biva da se otgovori za da pochnem komentari:
Capitala navednyz li moze da se investira ili za opredelen period ot vreme na porcii?
Industria ili tyrgovia se celi?
Ako se celi industria ima li niakakva idea, know-how, vyzmoznost za franchise?
Kakva e minimalnata iziskuema dohodnost na investiciata da rechem za 10 godishen period?
Interesyt na investor-a kysae investicia na zeleno ili pridobivane na syshtestvuvashto predpriatie? Ako ne e misleno po vyprosa, pomislete i daite mnenie?
Kakvo e mnenieto na investor-a za niakolko po-malki investments (2-3)?
Spored mene pri podoben kapital e trudno da se govori za tyrgovska deinost, osven ako niama dobro utvyrdeno ime ili novatorski idei zad investiciata, i vypreki tova e tvyrde goliam capital-a. Ako shte obsyzdame idei za prozivodstvo, to triabva da kasae export, t.e. chuzdi pazari na produkciata.
Mislia, che ako podadete malko info moze da se poluchi interesna discusia.
kato nachalo kakvo ochakvate ot atakata, ne mozah da razbera - business idei ili business consultacia. Ako imate predvid idei - po-dobre e da se organizirame niakolko choveka i da go napravim po e-mail ili niakakav po-ogranichen chat/icq/messenger etc. po obiasnimi prichini.
Radvam se, che v kraina smetka smiatate da se doverite na specialiti, zashtoto tova e neshto tvyrde riadko za sobstvenicite na capital v BG. Povecheto smiatat, che sa dostatychno komptentni da upravliavat sami i to po vsichki nasoki business-a.

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat


Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА за инвестиции!нови [re: GBA]  
АвторAmisega (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 12:31



Столична община търси инвеститори, които да изградят седем малки водно-електрически централи по водопровода от язовир "Искър" до София. Необходимите средства възлизат на около 20 млн. лв. Всяка една от централите е с мощност до 5 мегавата, като за изграждането й ще са необходими около 2 - 3 млн. лв., според предварителните оценки.

Проектът е атрактивен за частните инвеститори заради сравнително ниския размер на инвестициите и краткия срок за възвръщане на вложените средства



Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА за инвестиции!нови [re: GBA]  
АвторAzashtone (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 13:00



Болшинството от ресторантите на корпорацията "Макдоналдс" - около 70%, са франчайзингови, където се оперира под марката корпорацията и при 100% спазване на стандартите за качество.



Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА за инвестиции!нови [re: puh]  
АвторGBA (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 23:58



Пишете ако искате на "ти", не съм предявявал претенции относно това, въпрос на начално възпитание и уважение към околните е.

Първо, определено не трябва да съжалявате, че сте ми отговорили, защото това първо е въпрос на ваш личен избор и второ, емоциите тук нямат особено значение, тъй като в клуб като "Финанси" емоциите изглеждат някак не намясто.
Второ, не оспорвам вашите добри намерения. Това отново е нещо, което зависи от личната ви нагласа. Както бях написал преди, не задължавам никой, включително и вас, да отговаря на постинга ми.
Трето, благодаря за пожеланието ви за успех, въпреки откровено злъчния ви тон, за разлика от балансирания мой.
Четвърто, няма да ви убеждавам, нито вас, нито когото и да е друг, в истиността на ситуацията, която описвам. Отново въпрос на ваш личен избор. Не се възприемам задължен да осуетявам съмненията ви. Не виждам да са ви от особена полза обаче.
Пето, много съм щастлив, че няма да попадна на член на обслужващия персонал в място, подобно на вашето работно такова, притежаващ вашата прибързаност в умозаключенията и липса на доверие в клиента. Съответно, клиентът не би изпитвал доверие към вас. Получава се някак взаимно, стига да ме разбирате за какво говоря.
Шесто, въпреки истеричните нотки в постинга ви, личи известна доза интерес. Вие също се изразявате правописно граматически, но криволинейно логически. Що се отнася до забавленията ми, те, уверявам ви, са извън областта на интернет.
Седмо, мозъчната атака е признат психологически метод. Понякога - и познавателен, но най - често - инвенционен. На ниво идеи, това все още не струва пари. В противен случай, всички в България щяхме да сме богати. Пример: идеята за пазарна икономика. Ситуацията в нашата страна показва, че една теоретична постановка се нуждае от солидна професионална и емпирична подготовка, за да се реализира инвенцията на практика. Самите резултати едва ли се нуждаят от дискутиране.
Осмо, мисля, че определено нямате нужда да пишете в подобна тема, в която се изисква нещо повече от смесени чувства и тяхното изразяване в писмен вид.

Бъдете наблюдателна! Не е от значение дали ще се намерят хора, които да ми повярват. Моята цел, повтарям, не е да убеждавам в правота.
Накрая отново прочетете точка три.



Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА за инвестиции!нови [re: LT]  
АвторGBA (Нерегистриран)
Публикувано08.02.03 00:07



Ако прочетете по - внимателно един от постингите ми, ще забележите открояващата се дума, свързваща придобиването на капитала с една неизвестна индустрия в България. Диамантената такава.
Диамантени мини се обработват с години, стига да ви е известно. След определен период време обаче, мината се изчерпва и притокът на прозрачния камък секва. Печалбата надвишава вложеното. При последващо влагане се стига до обратна пропорционалност, което води до решение за инвестиране в друга област. В даден момент, географското положение се явява важен фактор и това налага нуждата от инвестиране на придобития капитал в страна като България. Където има какво да се развива, ако има с какво да се развива.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.