Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:22 12.06.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема FOREX - данъчен аспектнови  
Авторkaza (Нерегистриран)
Публикувано08.11.02 23:24



Уважаеми счетоводители и експерти. Моля да ми помогнете в намирането на отговора на един въпрос .
Аз като физическо лице ( не ЕТ) искам да започна да се занимавам с Forex търговия (покупко-продажба на валута).
Избрала съм си инвестиционен посредник Делтасток.
Молбата ми е следната:
Според българското данъчно законодателство как ще става определянето на дохода ми и какви данъци ще дължа.
Благодаря Ви предварително.



Тема Re: FOREX - данъчен аспектнови [re: kaza]  
АвторRe: (Нерегистриран)
Публикувано09.11.02 18:51



Не съм експерт, но доколкото съм чувал, тази опция не е реална. За ценни книжа, а може би и за forex, положителния финансов резултат се брои, а отрицателния не се зачита. Да предположим, че в рамките на определен период си спечелил общо 24000, а си загубил 22000, чистата печалба е 2000. Да, ама не. Те ти броят само 24-те 000 и като ти сложат балтията на половината от тях ти взимат 12000, което означава, че вместо на +2000 ти си на -10000, което е 5 пъти повече като сума на минус и 6 пъти като разлика (съвсем примерни числа). И ако предположим, че ти участваш с всъщност много по-малка сума в марджин търговията отколкото са реално спечелените суми, излиза, че колкото и да спечелиш, ще трябва много дълбоко да се бръкнеш за данъци и общо взето винаги ще си на минус, при това - доста. И това е при положение, ако си късметлия и успееш да излезеш на плюс преди данъците. Ами ако предположим, че е точно обратното? Тогава си разорен. Това е от мен. Не знам дали всичко това е вярно. Наскоро отново правителството прие някакви промени в данъчните закони, но после не знам докъде са стигнали те и дали са приети и влезли в сила, и най-вече - дали третират нещо по този въпрос. Не знам също и в другите страни как е, но при всички положения не ми се вярва да е така, както тук. Да не забравяме, че от тези спекулативни сделки може да се печели доста, но по-честия случай е да се губи, и то доста повече, рискът е значителен и него, както и отговорността се поема изцяло от този, който иска да спечели, а държавата третира въпроса като всеки друг вид доход, и без самата тя да рискува каквото и да било, иска да печели наравно, а на практика и многократно повече от този, който извършва дейността, което при дадените условия си е обирджийство. Дано да има и по-компетентни тук, които да дадат по-точен отговор. Най-вероятно ще ти предложат да си направиш фирма (ЕТ), за да не стои така този въпрос, но според мен това си е абсолютна бюрокрация и едва ли много хора го правят точно по този начин.



Тема Re: FOREX - данъчен аспектнови [re: kaza]  
АвторBotzko6 (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 11:34



И аз съм с подобен проблем. На така поставеният вупрос коментарът е доста верен. Аз също съм регистриран като свободна професия, което означава че не съм ЕТ или някакво Юридическо лице. При това положение и по дадения пример при печалба 24 000 и загуби от 22 000 никой няма да мизачете загубите и те си остават за моя сметка. А от печалбата (24 000) ми се вадят 35% и остатъка се облага( или 24 000 - 8 400 = 15 600). Облагането ще е по таблицата за облагане доходите на физическите лица върху сумата 15 600 .
лично аз си мисля да се регистрирам като ЕООД и от там да се мъча да декларирам повечко разходи, защото тези приходи мисля, че няма да могат да се скрият , поради това че посредника ще ги декларира.



Тема Re: FOREX - данъчен аспектнови [re: Re:]  
Авторkaza (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 12:20



Ако това е истина - то наистина живеем в ненормална , идиотска , скапана държава.
Ако трябва ще си образуваме по едно ЕООД , ама защо пак трябва да е по сложния начин.
Благодаря ви .



Тема Re: FOREX - данъчен аспектнови [re: Botzko6]  
Авторkaza (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 12:45



А сигурно ли е , че инвестиционния посредник ще декларира тези наши бъдещи приходи. Май трябва да се проучи как ще става регулацията и каква инфо се изисква държавата от тях. Все пак пазара FOREX не е на територията на БГ.



Тема Re: FOREX - данъчен аспектнови [re: kaza]  
АвторMidas (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 13:01



аз също играя на форекс-пазара, също съм си избрал "Делта сток" за инвестиционен посредник и изрично съм ги питал по този въпрос. Те твърдят, че нямат задължение да дават информация на държавата кой какви транзакции е правил и какво е спечелил, освен разбира се, ако не е издадена прокурорска заповед, да речем. Отговора им ми прозвуча като "Не декларирайте нищо или само това, което искате"



Тема Re: FOREX - данъчен аспект [re: Midas]  
Авторbotzko6 (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 16:33



ми не знам но и те нали си декларират техните доходи......
човек никога не знае какви игрички си играят онези и какъв "кур-капн"ще ти спретнат.
за това съм си казал че ще декларирам всичко и ще си търся съответните разходи за да покрия печалбата.
мисля че така нещата ще са си в моите ръце и ще си ги следя като хората, а няма да треперя на всяко финансово приключване.



Тема Re: FOREX - данъчен аспектнови [re: botzko6]  
Авторtornado (Нерегистриран)
Публикувано11.11.02 15:08



Hem si prav - hem ne si


Nosete viatara v sarceto si



Тема Re: FOREX - данъчен аспектнови [re: kaza]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано12.11.02 08:21



Korekcia - dori i pri EOOD ne mozesh da se izmyknesh ot oblaganeto na tezi dohodi, no pone moze da se namali znachitelno danychanta tezest.

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat


Тема Re: FOREX - данъчен аспектнови [re: kaza]  
АвторHaивниk (Нерегистриран)
Публикувано12.11.02 10:20



Хи-хи, много интересна дискусия се заформи тук. Аз лично със си решил проблемите със една далечна презокеанска държавица, с 0% данъчна ставка. Търгувам с акции. Но като физическо лице сте абсолютно прави, ако имаш 1000 сделки, 500 от които печеливши и 500 губещи, по тъпото ни законодателство ще ти обложат печелившите, а за губещите ще пиете студена вода. Абе карайте както си знаете. И без това в данъчната декларация няма раздел FOREX, а за сделки с акции има само 2 реда, на които аз да се скъсам не мога да събера 1000 - 1500 сделки годишно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.