Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 29.09.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: пичове,нови [re: cтapия дилъp]  
Автор LuboPenev (Deadly)
Публикувано01.03.02 21:10



Теслата е в гъза.

help me


Тема Re: пичове,нови [re: freestyler]  
Автор Keynes (market wizard)
Публикувано02.03.02 00:14



Paraziti a. Vse edno slusham nqkoi partien sekretar, koito gromi upadachnite klasi.
A inache mai naistina trqbva da napisha uchebnik, zastoto strategiite mi mai rabotqt dobre.

ARBEIT MACHT FREI


Тема Re: пичове,нови [re: freestyler]  
АвторNike (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 14:04



Priqtelu, ti ochevidno si edin neudachnik, a progresa ne go duljim na takiva kato teb. Ti moje da si razhojdash kucheto i da prodavash gevreci, dokato nqkoi pravqt sdelki. Vse ot nqkude se pochva, nikoi ne se e rodil velik investitor.



Тема Re: пичове,нови [re: freestyler]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 19:11



TI KATO NE MOGESH DRYGITE PAK MOGE I DA MOGAT



Тема Re: пичове,нови [re: Nike]  
Автор freestyler (tempter)
Публикувано15.03.02 17:26



пич, аз съм от тези, които ползвайки се от обществения прогрес, допринасят за неговото развитие като цяло, така че тезата ти е елементарна и неиздържана, защото едва ли допринасяш за обществения прогрес кой знае колко с твоите сделки.

поне си кажи, че го правиш от егоистични подбуди бе, муньо! и че не ти пука какво ще стане, стига да си лапнал пачка - това е отговора на успелия брокер или дилър или незнамсикво. това е мотивацията, друга няма!

инвеститори - ха!!!! с тая слаба психика - хеххехеххехе:)
аре, не се връзвай



Тема Re: пичове,нови [re: Keynes]  
Автор freestyler (tempter)
Публикувано15.03.02 17:28



като те гледам си изтипосал чуждо име за псевдоним, така че едва ли личността ти е значима извън кварталната градинка и университетското кафе:)



Тема Re: пичове,нови [re: freestyler]  
Автор Keynes (market wizard)
Публикувано15.03.02 18:04



Ti po-dobre se zanimai sus sebe si i ostavi drugite krotko da kapitalizirat. Toku viz sled vreme poumnql pochnesh i ti.

ARBEIT MACHT FREI


Тема Re: пичове,нови [re: Keynes]  
АвторMoney-lover (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 10:26



Keynes, Nike и други знайни и незнайни инвеститори...

Толкова ли е трудно да се проумеят няколко факта:

1. Пазарите по света са отражение на статуквото на световните сили.
Е, как си представяте Вие, че ще успеете да измъкнете пари от изпечения ИМПЕРИАЛИЗЪМ. Че нали той ги е създал тези пазари и той ги контролира. Ще спекулирате...Ха-Ха-Ха. Може! Може даже и да се спечели някой и друг долар. Да си подхраните самочувствието Ви на велики спекуланти. Но в longrun-а сте обречени...

2. Това, че freestyle ви обръща внимание за евентуалните загуби, които могат да се претърпят хич не е безсмислено. Защо? Защото най-големият и най-безсмислен ИЗНОС НА КАПИТАЛИ от страната са загубите, които спекулантите търпят. СВЕТОВНИЯТ ИМПЕРИАЛИЗЪМ просто безвъзвратно изсмуква вашите пари и единствената ви утеха е, че сте получили някакво евтино удовлетворение, че сте част от световните пазари. Жалка картина. Мнозина от вас губят с чужди пари. Други със собствени, но това е без значение. Това са пари на български граждани, които вместо да се използват за истински инвестици се трансферират доброволно, без бой, в ръцете на световния империализъм. И за какво - за едно парадиране че и ние участваме в световните пазари. Жалка картина!

И една бележка към Nike. Пич, наистина няма родил се знаещ инвеститор или спекулант, но повярвай, те не започват да се учат на занаят от София. Така както аристокрацията по света не е проходила първо по Витошка.


И едно последно уточнение:

Предмет на моите приказки тук са единствено СПЕКУЛАТИВНИТЕ ОПЕРАЦИИ с цел постигане на постоянен доход.

Моля, да не бъда разбран погрешно! Естествено, че ще има български резиденти, които и занапред ще правят инвестиции в чуждестранни активи. Естествено, че Българи ще управляват тези инвестиции с цел оптимизиране на дохода и риска. Естествено е, че ще се поемат известни рискове /което си е един вид спекулация/, но всичко трябва да е премерено, в разумни граници и да се знае за какво се прави и каква цена се плаща за него. А това вече е ползване /като покупка на услуга/ на световните постижения в областта на управлението на природните ресурси и блага, а не опит да бъде надхитрен световния империализъм.



Тема Re: пичове,нови [re: Money-lover]  
Автор freestyler (tempter)
Публикувано18.03.02 13:41



абе нали знаеш - "важното е да сме в играта" - :))))

ама в чия игра са.....не е ясно.....


иначе като говорим за изпържване, ще ти припомня периода 97-ма-99-та година, когато няколко чуждестранни фонда изядоха бая дървета из нашите борси:)))
демек и ние излъгахме света :) - е това са ни ценностите и за това е такова дереджето.....ще ми се да не е така, а да е - давам ти, за да спечелиш и аз да спечеля от теб.......ама.....:)))))

Редактирано от freestyler на 18.03.02 13:42.



Тема Re: пичове,нови [re: Money-lover]  
АвторHaивниk (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 13:44



Нещо не разбирам. В какво предлагаш да инвестирам в България? Аз непрекъснато инвестирам, плащайки си данъците, докато другите не ги плащат, аз непрекъснато инвестирам осигурявайки с моите пенсионни вноски пенсията на петима БГ пенсионери, инвестирам в здравеопазване, а ходя в частни клиники, посадих борче пред блока, а за следващата Коледа го отрязаха, инвестирах в БГ акции и загубих много, бих инвестирал и в някакъв проект, ако ми го предложиш, но ми е писнало от мърморковци, които поучават как не дрябва да се живее, без дори да загатват за някакъв различен начин на живот. Благодаря Ви отново че ми казвате че на US борси може да се загуби, но аз знам това много по добре от Вас и съм изпитал на гърба си доста от хубавите и лошите неща на този пазар. В края на краищата, който го е страх от мечки не ходи в гората, аз пък съм с двата крака вътре и нямам ни най-малкото намерение да се отказвам. Това е пичове...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.