Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:13 04.07.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема "Изпълнявай безделие...." Лаодзънови  
АвторМУЛЕ (Нерегистриран)
Публикувано07.11.00 20:22



"Изпълнявай безделие,
участвувай в правенето на нищо."
Лаодзъ....

Дали това не означава да "философствуваш"?
Лаоздъ се мръщи и казва, че философствуването е "подредено","целенасочено","планомерно" местене и подреждане на енергии....и всъщност, не е безделие ,а "делие" и е правене на нещо, а не на нищо.
Ама .....няма да пиша повече ...тук....и сега...

Потъвам в "размисъл".....който не е действие и не е правене......и няма цел.....




Тема Отг: "Изпълнявай безделие...." Лаодзънови [re: МУЛЕ]  
АвторPixel (Нерегистриран)
Публикувано07.11.00 20:39




Ама разбира се. Може би пак ще обясниш каква е разликата между фатализъм и плуване по най-малкото съпротивление. Стига селяните да те хранят - няма проблем :).




Тема Pixelнови [re: Pixel]  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано07.11.00 22:16



Ха ха ха! Ама ... ти си бил голям майтапчия! :-)))
Мога надълго и нашироко да направя интерпретация и сравнение на "фатализъм и плуване по най-малкото съпротивление" от гледните точки на окултизма и астрологията (съответно) :-)
......
Всъщност, ти знаеш ли, че си заслужава!!! Мммммай не се майтапя пък сега... Има смисъл в сравнението! Разликата между двете е огромна. В най-общ смисъл, "плуване по най-малкото съпротивление"(*) представлява начин (напътствие) за избягване на фатализма и невървежа.
Е, аз ще е помедитирам, и пак ще пиша...



-----------------
(*) астр.



Тема Отг: "Изпълнявай безделие...." Лаодзънови [re: Pixel]  
АвторМУЛЕ (Нерегистриран)
Публикувано07.11.00 23:08



На теб изглежда, доста трябва да ти се обяснява и ти да не разбереш, какво точно ти се обяснява.../смея се/
Във случая, цитата е на Лоадзъ...който ти казва да не се ядосваш, да не апострофираш, защото това е правене на "делие"....
Но ти си напомпан с енергия, която трябва да изхвърлиш някъде навън...може би имаш проблем в работата или в семейството.....и си раздразнен, превъзбуден.....
Да изпълняваш безделие, това е да "плуваш по най-малкото съпротивление"....
Колкото до "селяните"...в последното изречение, то.....ама ти си невярващ.....има една сила, една енергия, която храни и селяните и нас..... но когато си под напрежение/както си ти/....тя е много финна енергия....и не се усеща....не се вижда....
А пък за "проблема".....разбира се , че няма "проблеми", но ако е така...защо ходиш да се дрънчиш по Мулето?
Защо се заядаш тогази, когато проблеми няма????

Помисли върху цитата....и се успокой бре....



Тема Отг: "Изпълнявай безделие...." Лаодзънови [re: МУЛЕ]  
Авторvalsodar (Нерегистриран)
Публикувано08.11.00 09:13



Наслаждавай се на това около тебе и то ще ти отвърне със същото.
Валс О Джъ.



Тема Отг: Pixelнови [re: ВИ]  
АвторPixel (Нерегистриран)
Публикувано08.11.00 12:32




Ви, темата за фатализма е продължение от едни цитати от Ошо, които Мулето периодично пуска в "религия". Фаталистите също се оставят да ги носят, защото са отчаяни и нямат желание да се борят. Там в борбена USA си имате едно грозно определение-етикет "looser" ;). Добре е да почешем тази думичка.





Тема Отг: "Изпълнявай безделие...." Лаодзънови [re: МУЛЕ]  
АвторPixel (Нерегистриран)
Публикувано08.11.00 12:39




Муле, не си ли доволен, че ти се връзвам - малко останахме. И как да съм спокоен след като ям трупове? ;)
От друга страна си мислех, че именно ти си резервуара с енергия ;) - скъсваш се от "делие" в във форумите. Е, хубаво е, че не всички сме еднакви. Дори това което търсим във форума е различно. Аз например съм тук за да се заяждам. Бог ми каза: не вярвай на красиви думи, върви там и се заяждай - каква е тая виртуална хармония. И те уверявам, че когато го правя, това е признак на добро здраве и липса на проблеми, а не обратното. А пък теб, тук те харесваме, не за това което се напъваш да пишеш, а за енергията и закачливия характер, дето ги имаш. Така мисля. И си сменяш възгледите като фурнаджийска лопата - тъкмо плюна и те се поместиш - хахаха. И наистина си невпрегатен. Поздравления.




Тема Pixel,нови [re: Pixel]  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано08.11.00 13:28



Aha... naposledyk ne cheta celite izliania na "Osho", che niamam tolkova vreme...
Ne sym v USA, ama ... davai da cheshem kakvoto ima za chesane :-)



Тема Отг: "Изпълнявай безделие...." Лаодзънови [re: Pixel]  
АвторDrug Vasko (Нерегистриран)
Публикувано08.11.00 19:16



Ей, че хубаво го каза ! :)))




Тема Отг: "Изпълнявай безделие...." Лаодзънови [re: Pixel]  
АвторМУЛЕ (Нерегистриран)
Публикувано09.11.00 07:44



ха ха ха ха ха ха ха
Поздрави от Мулето...ха ха хаха
Приятен ден.....
Не че не искам да пиша...но заминавам за Благоевград и само така, на мулешки галоп, минавам през форумите...
Вчера седнах...и дъщеря ми , ми сви перките и ме изгони...ха ха ха хаха
Кво да правя бе....ха ха хаха




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.