Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:39 28.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Що е Човек?Васко и Никой?нови  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано26.04.00 20:11



"Единственото същество, на което еволюцията не е спряла, е Човекът.Всички други живи същества, са спряли своята еволюция, своя растеж." Човекът-това е живо същество, път, развитие еволюция. "Аз съм Пътят, аз съм Истината, аз Животът." Казал го е Иисус, станал после ....някога Христос......

Тема Що е Човек?Васко и Никой?нови [re: МУЛЕ]  
Автор LA_PIOVRA ()
Публикувано27.04.00 00:22



....... ;-)) ... да знам на Кого .... но да не забравяме, че Той ми посочва пътя чрез хората, тези които отчасти мога да разбера .... да, осъзнала съм нещо свое ........ но признавам, че са ми помогнали да го направя..... и ако не са били точно тези хора, сигурно са щели да се появят други, но след време ........ ....... и все пак, когато се чуствам благодарна .... си благодаря .... ;-)))

Тема Що е Човек?Васко и Никой?нови [re: МУЛЕ]  
Автор LA_PIOVRA ()
Публикувано27.04.00 00:23



OOOOOOO NE! ........... TOWA BESHE ZA DRUG KLUB ........ съжалявам ........

Тема Що е Човек?Васко и Никой?нови [re: МУЛЕ]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано27.04.00 06:07



Няма случайна грешка Ла Пио.Това значи , че мислиш и нещата те вълнуват...какво лошо има в това?

Тема Що е Човек?Васко и Никой?нови [re: МУЛЕ]  
Автор Никой ()
Публикувано27.04.00 09:05



Муле , толкова дълго говорихме за общото , а ти сега искаш да се върнем към частното. Първо нека не намесваме еволюцията. Няма нещо което да подкрепя достатъчно категорично валидността на тази теория. Нещо повече , лично на мен тя ми звучи достатъчно абсурдно , за да се хващам да разсъждавам дали нещо остава извън нейните закони. Второто нещо от което искаш да изходя в коментара си по зададения въпрос , това са определени Библейски постановки. И това е нещо , което не мога да приема на доверие. Много дълга тема е как е съставена книгата на Библията , но ако ти представлява интерес , можем да го прокоментираме. Трето и последно , това е постановката ,че човек е нещо изключително , отличаващо се от останалите неща. Нямам доказателства за това , освен собствената си убеденост , която не струва и пукната пара. Все пак , ето я моята формула за това що е човек: Нещо или нищо съставляващо или съставено от нищото или нещото. С уважение! Никой

Тема Що е Човек?Васко и Никой?нови [re: МУЛЕ]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано27.04.00 13:39



Никой, просто те информирам, че започнаха да "заличават" подхванати от Мулето теми. Една от темите, е от правния клуб. Това значи нещо, то е интересно.....това е нещо като цензура. Защо ли? Пита Мулето? Отговора е ясен.Във всеки случай, това е комплимент за едното Муле..... Сега,.... по "твоя" текст: общото и частното не са в противоречие.Те саедно и също, но хората ги разделят в мисленето си. Фрагментното мислене разделя и противопоставя. Дори и с двете си очи, хората гледат едно нещо, но виждат два различни детайла. После, умът ги "позиционира" и ги сглобява в едно изображение. Но това е изкуствено...както и голяма част от мисленето на хората. Мулето ти цитера мъдрец, и ще гоправи и за напред. Не е важно това, което е казал мъдреца, важното е как го интерпертираш. Същото важи и за Библията.....която вече 8000 години е "интерпретирана" в ущърб с това, за което се отнася. А тя е жива книга, ако се чете от живо същество.Мъдреците са такива същества....и Мулето много се уповава на тях. Свободата , дори на мисленето, е истинската свобода.....тя се одъзнава, тя не се получава като "доказателство". Нито като нещо външно.....тя е вътрешно нещо.... Така че, нечакай нищо от вън...като доказателство.... това е смешно за същество с твоите възможности..... Или може просто така да си мисля, което ...няма значение....

Тема Що е Човек?Васко и Никой? [re: МУЛЕ]  
Автор Никой ()
Публикувано27.04.00 17:07



Цензурата е прекалено дребнотемие , за да му отделям внимание. И мен са ме трили , предполагам понеже съм писал глупости. Не ме интересува. Що се касае до интерпретациите... Муле , знаеш ли колко такива като тебе и мен са се клели убедено , че схващат за какво става дума , четейки коя да е от "светите" книги? Плюя на всички мъдреци , които са си помислили макар и за част от секундата , че разбират нещо. Дори не ми се доказва защо всички мъдреци взети на куп не струват и пукната пара. И не ми говори за свобода. Нямаш и най-малка идея какво е да си истински свободен. Привидната свобода е ялова история , а за истинската не стиска никому. Когато отмахнеш всичко от плещите си (включително и собственото си Аз) , тогава вече си истински свободен. Захвърли дрехи , дом , храна , сетива , близки , врагове , чувства , мисли , сънища , мечти , суета , гордост , живот и ... компютър и чак тогава ще те слушам в захлас как редиш благи думи за свободата. Другото е робство. А един роден роб , колкото и да си мечтае за свободата , колкото и да говори за нея , той си няма и представа какво е това истинска свобода. Що се касае до възможностите ми... Нека не преекспонираме темата. Възможностите ми са посредствени и това е видно и без очила. Ето защо не искам никой да ме слуша и никой да ми вярва. Просто хвърлям мисли в бездната и чакам ехото да се върне при мен. Понякога онова което принася ехото обратно е така упойващо , че човек започва да диша малко по-леко... Думите ми днес са малко остри (за което съжалявам) , но имах доста напрегнат ден. Безсмислен ден , осъзнат като такъв и въпреки всичко тормозещ . С уважение! Никой

Тема Що е Човек?Васко и Никой?нови [re: МУЛЕ]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано27.04.00 21:07



Никой, много от нещата за които говориш и то съвсемо снователно,съм ти захвърлил. Остават още някои от тях, но всичко с времето си.Всеки узрявя и за това е необходимо технологично време. Всъщност, точно така се решават всички въпроси.. не всички, просто въпросите за свободата.Помирисал съм я вече и .... но да не говоря преди да е станало. А когато стане, няма да говоря, защото вече ще е минало....ха ха ха хаха . Тогава няма и да можеш да ме слушаш или четеш, защото просто няма кого да слушаш и кого да четеш....ха хахаха Не ми пука от сериозни думи.....живей в добра кондиция. Защото всичко е наред....всичко освен нас....ха ха хаха

Тема Що е Човек?Васко и Никой?нови [re: МУЛЕ]  
Автор Spasse ()
Публикувано27.04.00 22:48



Що е човек ли? Да ти кажа право в последно време се колебая между "Мислеща тръстика" и "Двуного без пера". Значи някаква комбинация - или "Мислещо двуного" или "Тръстика без пера". Мислещо двуного - става, обаче.... Някои хора въобще не мислят, други мислят, мислят и накрая застават в партер, на четири крака. А тръстика без пера... Муле, това го оставям на тебе. :)))

Тема Що е Човек?Васко и Никой?нови [re: МУЛЕ]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано28.04.00 00:01



Човек, това е процес. Нещо като електролизата или дестилацията. Това е невидим процес. ПРи който се получава чист продукт. В началото на процеса, стои едно животно, на края на процеса, стои друго същество-Бог. Процеса е много дълъг-милиони години.Тй е многоетапен, протича в продължение на хиляди животи.И всеки "живот" те приближава или отдалечава от края...от това, което си,или можеш да си. Човек ,това не е нещо видимо. Човек, това е нещо невидимо, нещо като Бога, и той е невидим. Затова всички ние, сме Синове Човешки и Синове Божии, както брат ни -Иисус....от Назарет. Син, тази дума означава белег за разлика, но е и белег за прилика........... Сине мой, казва Отец ни, Ти "си не " аз, ти си още нещо друго. Но рано или късно, ще заприличаш на Отеца си......рано или късно....все някога......в природата време няма....... Знай това Сине, казва Той........


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.