Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:39 06.10.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Тема философия на полетанови  
Автор _ambient ()
Публикувано16.12.99 00:54



Полета на съзнанието, това които някои наричат медитация, други разширяване на съзнанието, нещо притежаващо още безброй имена и форми. Способността да излезеш дори за миг от главата си и поне за миг да забравиш къде си, къде си тръгнал и от къде идваш. Да оставиш мозъка си без нито идна инструкция, команда или мисъл и да му дадеш свободата да те води сам. Да извади всичко, което си чувствал, което те е карало да плачеш или да се смееш, да му подволиш да преподреди всичко това в най сложния пъзел на света, след което просто да го изгори и от пепелта му да рисува в съзнънието ти картините на ТВОЯ ЛИЧЕН ФИЛМ, историята, която само ти можеш истински да оцениш...

Тема философия на полетанови [re: _ambient]  
Автор shumi ()
Публикувано16.12.99 19:43



Eto edin "lichen film": Zloto nikoga ne e samo: to tyrsi Nadmoshtie. Dobroto E samo po sebe si.

Тема философия на полетанови [re: _ambient]  
Автор VADER ()
Публикувано17.12.99 09:39



hubao de, i kak se pravi tova? siadas po turski, piskas vangelis, i cakas??? :-)))))))

Тема философия на полетанови [re: VADER]  
Автор _ambient ()
Публикувано18.12.99 00:47



za VADER : моля те, не пиши повече по темата, благодаря ти.

Тема философия на полетанови [re: shumi]  
Автор Тукту ()
Публикувано21.12.99 08:02



Някак неестествено ми звучи съпротивата срещу "Надмощието". Какво точно ще рече това, какво му е "злото" и кои са му другарчетата?

Тема философия на полетанови [re: VADER]  
Автор vanilo ()
Публикувано22.12.99 22:43



вейдърчо, не чакай, ами действай!!!

Тема философия на полета [re: _ambient]  
Автор Aurora ()
Публикувано24.12.99 10:57



Тук никой няма да оцени това, което си написал _ambient, защото са малко хората, способни да разберат това и какво по-хубаво, все пак? Когато знаеш, че си различен и знаеш неща, за които другите не подозират дори, това те извисява в собствените ти очи и в очите на тези, които те обичат...останалото е баластра. Казал си го страхотно. Благодаря за тези думи, които така точно изразиха това, което чувствам и това, което е.

Тема философия на полетанови [re: _ambient]  
Автор kukumi ()
Публикувано04.01.00 23:42



Темата е много интересна и безкрайна. Съжалявям, че я открих чак сега. Би ми било приятно и да ми пишеш _ambient, ако имаш време някой ден. Мигът, за който говориш е ... да действително миг, разтеглен във времето, а сякаш и в пространството, опитващ се да побере и света, и необятността, и нас. Веднъж изпитах нещо подобно - просто останах тиха, много тиха вътре в себе си и тогава ме обзе едно странно чувство. Чувство на пустота, пустота която граничи с безразличието, безвремието, с нищото. И тогава в цялото си същество усетих, че нищо няма значение на този свят, поне не такова каквото ние отдаваме на нещата. Просто всичко изглеждаще празно, но цялостно и завършено. Но нищо в мен не трепна, нищо не опроверга това обхванало ме чувство. Вътре, в себе си, усетих свобода. Но най-страшното беше, че я докоснах само за миг....

Тема философия на полетанови [re: kukumi]  
Автор _ambient ()
Публикувано05.01.00 00:24



Май не е точно това

Тема философия на полетанови [re: _ambient]  
Автор Стамен ()
Публикувано05.01.00 12:43



Преживяно ми е това... много пъти. Само че плащам скъпо после... И не знам дали си заслужава цената.


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.