Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 13.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Разсъждениянови  
Автор blood2 ()
Публикувано12.11.15 11:33



Здравият спортува. Болният се лекува. Ако имате лоши гени по рождение, то цял живот ще се лекувате, а ако имате добри, ще спортувате.

На този свят сме за да лекуваме душите си. Не за да узнаем нещо. Ако беше за да се учим, щяхме да помним предишните си животи, а божественото щеше да поучава човечеството и да дава знания.



Тема Re: Разсъждения [re: blood2]  
Автор filmfest (темперамент)
Публикувано12.11.15 23:38



Мисля, че грешиш по насока на това, че ние хората не помним миналите си животи. Аз например съм имал сънища, съновидения, които са с насоченост на това да си спомня, какъв съм бил преди и съответно защо съм един или друг именно сега така. При което следствие от това аз явно твърде добре разбирам настоящето за себе си, като такъв или един в момента.



Тема Re: Разсъждениянови [re: filmfest]  
Автор blood2 ()
Публикувано13.11.15 10:58



Да си спомниш означава да твориш чудеса и да си над природните закони. Малцина са го постигнали.

Природните закони са системата която трябва да победим за да се сме това което сме.



Тема Re: Разсъждениянови [re: blood2]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано13.11.15 18:18



Големият диспаритет на заплатите по света води до това, че "сметката" се изравнява по друг начин, като "наваксващият" рационализира компенсация в своето битие. Предпоставка за това пък е, че самото битие не е в същността си на изживяване финансова структура. Но пък от друга страна финансовият скелет не битието е можем да кажем стабилност отвъд изживяването.

Но дори зад това стои по-стабилен логически скелет (на потока на парите, механизмите на задължения, де-факто и реалност, пирамидалност и капани). А пък на четвърто място имаме ефекта "тук и сега" (финансова проява и социална реакция в света), който отчасти е по-реален от всичко споменато , отчасти е по-илюзорен, криейки риска от "подхлъзване" или "прахосване".

Какво ни остава, освен да определим някакво "миксиране" на тези реалии като евентуален фокус на стабилизиране и окончателен успех. Или получаване на добра смес на "моето битие", като подходяща формула на някакъв житейски цимент - изкуството да се живее.

Но самото това също бива с възможност за обезценяване от финансовото, с неговото както казахме "отвъд изживяването", чисто цифрово. Но пък като се замислим, съответно можем да открием и други конкуриращи реалии "отвъд изживяването", като една доминираща нумерология или скрипт, който не се състои единствено в някакви "оправдания на бедняка, как да живее, как да мисли", а съдържа концентрацията на някакъв "поток на определянето - на случванията, в добра връзка със своя онтологическа поставеност*".

__________
* Друг е въпросът доколко тази онтологическа поставеност ще бъде ефимерна или не, (или достатъчно неефимерна налучквайки определен такт и самоконцентация/самодостатъчност) -- визираме когато се разчита на паралелното създаване на собствена онтология на тези случвания; докато друг е въпросът, че имаме и "реална онтология", но тя трябва да бъде "заредена" с някакво осъзнаване (за да бъде активирана към случане, или обратно, да се разчита на свръхчовешкия, автоматичен-природен механизъм на случване) -- но при всички положения, явно ние сме способни да осъзнаем-реализираме само един фасет на тази онтология. (Тоест нашата онтологичност има фасетообразен характер -- към дадения момент или към дадената форма-мисъл-действие).

И при все, имайки тези закономерности, все пак остава въпросът за изнамирането на чист и стабилен онтологичен фасет. Но при всички случаи прибързаният отговор също крие опасности, защото можем да имаме изключително чиста и добре наредена онтологическа постройка - но за останалите хора това да е просто "сектанство", "лудост" или "странност". Така стигаме до идеята, че "по-голямото" битие изисква не просто "прорязване", а и "отработване в множество детайли", за да бъде стабилно признато и доминантно, достигайки така до възможността за фазов преход от ефимерност към реализация.

Също връщайки се обратно към фасетите, изглежда, че онтологическата ни поставеност има множество фасети, които са в някаква взаимовръзка или йерархизация. И придвижването тук става чрез "самото живеене".



Тема Re: Разсъждениянови [re: blood2]  
Автор adekvaten (u4uden)
Публикувано24.11.15 18:09



"На този свят сме за да лекуваме душите си. Не за да узнаем нещо. Ако беше за да се учим, щяхме да помним предишните си животи, а божественото щеше да поучава човечеството и да дава знания."

Не се опитвай да коригираш Създателя на тази планета и живота на нея.
В това, че не помним миналите си животи има разум. Спомням си за един нашумял случай в медиите за един човек, който в особено състояние си спомнил един предишен живот, как се е казвал и къде е живял. И то в съвсем различна страна. И като проверили в древните архиви открили името му и къщата където е живял. И той отишъл на мястото и като видял къщата се почувствал у дома си.
Но, какъв е смисъла и ползата от това?

Светът е едно Училище и ние докато сме живи се учим постоянно на нови неща....




Пиши САМО по темата, а не лични нападки с/у автора и!!!

Тема Re: Разсъждениянови [re: adekvaten]  
Автор blood2 ()
Публикувано25.11.15 23:20





Не се учим, а се лекуваме. От лошите помисли, за да сме по-добри духовно.

Редактирано от blood2 на 25.11.15 23:22.



Тема Re: Разсъждениянови [re: Yuppi]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано30.11.15 10:51



Този хаос всъщност бива стабилизиран от "божественото битие".



Тема Re: Разсъждениянови [re: blood2]  
Автор finntroll73 (Бунтовник)
Публикувано01.12.15 16:58



Света е място в което по-нахалните успяват да смачкат по-добрите.
Взажи във всякакъв мащаб.
Било то фирма,цех,консорциум..държава..цялостна геополитика.
Нали съм в лоното на нещата..оцеляващ между духовни трупове.
Света не може да те промени,ако сви достатъчно силен.
Нито пък някой може да ти каже кое е правилно и кое грешно.
Няма правилно и грешно.
Има това което ти харесва и което не можеш да понасяш.
В духа на тези размисли-ако убиеш един или двама си убиец,ако убиеш стотици си маниак,ако заличиш милиони хора си бог.
През всички епохи е едно и също.
Диктатура над определена част на човечеството,и тънещи в разкош минимален процент,докато милиони умират от глад и жажда.
Няма да има прогрес човечеството,понеже нищо не учи от историята.
И не наказва злодеите за своето състояние.
Нещо птри мен се промени обаче.
Искам където мога и което ми по силите..да им го върна на тези които са ме премазали.
Може би не днес..но някога..след години..
Дали ще съм същия човек след години..едва ли?
Но ми се иска всеки да си получи заслиженото според универсалните вселенски закони.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.