Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:06 12.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: PИБAPЯT]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано01.04.12 14:57





Никога не казвай никога!

Тема Re: Фантомният ефект на ДНК! (продължение)нови [re: paparosko]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано01.04.12 19:31



"...тъй като в скоро време подлежи на доказване, че светлината..."
като цяло оставам с впечатлението, че са отрили сходствата м/у устройствата на окото и на епифизата, от където допускат, че светлинните кванти стигат до нея.

Епифизата е жлеза с двоен процес - това мисля, че вече е установено, според мен не е точно, че светлината стига до епифизата, а че тя реагира спрямо светлината, това рано или късно ще го установят дали е така, и ще го обяснят, но за другия (светлинен) процес не знам дали ще успеят.

Изобщо за жлезите на ендокринната система учените ги чака доста работа - срамота, за вселената знаят повече



--------------------
.... не заслужавам!

Редактирано от Exaybachay на 01.04.12 19:31.



Тема Re: Фантомният ефект на ДНК! (продължение)нови [re: Exaybachay]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано01.04.12 20:11



Е, сигурно е по-трудно да се бърка в мозъка, отколкото да се наблюдава вселената...



Никога не казвай никога!

Тема Re: Фантомният ефект на ДНК! (продължение)нови [re: Exaybachay]  
Автор PИБAPЯT (Психопат)
Публикувано01.04.12 20:19



едва ли епифизата да има някакво значение за "светлинното хранене", това е жлеза с вътрешна секреция , отделяща хормона серотонин , който се превръща в мелатонин , последният подтиска половото развитие .



Тема Епифизатанови [re: PИБAPЯT]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано01.04.12 21:45



"...Ако възникнат очни проблеми, Манек съветва да преминете на друг режим – да гледате директно в слънцето 1 сек., после да затворите очи и да го наблюдавате с „третото око“, чакра Аджна. Когато мисленият образ изчезне, отворете очи и погледнете в слънцето отново. Правете го докато мисленият образ на слънцето не се запазва 5-6 минути. За това време и медицинските очни проблеми ще изчезнат и вие ще преминете към нормалната практика..."

А доколкото разбирам (от другите материали) епифизата се отъждествява с "третото око".



Никога не казвай никога!

Редактирано от paparosko на 01.04.12 21:53.



Тема Re: Епифизатанови [re: paparosko]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано02.04.12 02:23




А доколкото разбирам (от другите материали) епифизата се отъждествява с "третото око".

Да така е, но .... хм може би е по-редно да е без кавички, най-вероятно си говорим за око в буквалния смисъл на думата.

Епифизата - до колкото съм чел, се активира при липса на светлина, което е сигнал за време за сън, тогава започва и отделянето на мелатонин.
Но не е само до мелатонина, епифизата отделя и един друг химикал, известен като ДМТ - покрай него много шум се вдигна преди години. Какво представлява ДМТ проучете сами, защото .... то едно, че не съм компетентен и не съм се интересувал толкова, второ, че е лудница - говорим си за нещо толкова фундаментално, като измерението време.

Относно Манек - не е толкова просто, не знам дали е уточнявал, колко други занимания има преди да се стигне до третото око, а те не са никак малко и изобщо не бих препоръчал да се прескачат 5 чакри, за да се работи директно в/у 6-тата т.е. епифизата .... да не се окаже, че резултатите не само не са очакваните, но дори са с обратен ефект, че се случва този ефект да стане непоправим.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Епифизатанови [re: Exaybachay]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано02.04.12 20:35



За ДМТ:

"... калцитните кристали на Бакониър може и да не са единственият потенциален източник на светлина в епифизната жлеза. Някои учени, като например Рик Страсман, допускат, че епифизната жлеза може би секретира и един психоактивен химикал, наречен ДМТ - въпреки че вследствие на много бързия му разпад това още не е доказано. Но както ще разберем, ДМТ също излъчва светлина чрез процеса на пиезолуминисценцията. Доктор Лорънс Джонсън има свое мнение относно спорната идея, че епифизната жлеза създава ДМТ, което в химично отношение е сходно на мелатонина и серотонина - две химически вещества, които се появяват естествено в епифизната жлеза и като че ли се синтезират от нея..."

Има и още...



Никога не казвай никога!

Тема Re: Епифизатанови [re: paparosko]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано02.04.12 21:34



Напиши и ощето, че ми е интересно - ДМТ може да е сходно в химично отношение с мелатонина и серотонина, ала действието му е ..... мамата си джаса

(много меко казано)

--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: Епифизатанови [re: Exaybachay]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано03.04.12 19:23



Ето ощето:

"...ДМТ е вещество, структурно сходно с мелатонина. Изходящото биохимично вещество и за двете молекули е серотонинът - ключов невротрансмитер, чиито пътища регулират настроението и са основна цел при лечението на психиатричните заболявания. ДМТ има структурно сходство и с други психоделични лекарства, като например ЛСД и псилоцибин, и е активната съставка в отварата аяхуаска, с която шаманите по Амазонка предизвикват извънтелесни преживявания...

Остатъчни количества от ДМТ са открити и при хората - предимно в белите дробове, но също така и в мозъка. Страсман подчертава, че епифизната жлеза е теоретично по-способна от която и да е друга тъкан да произвежда ДМТ, тъй като притежава необходимите биохимични прекурсори и трансформиращи ензими. Засега обаче не знаем със сигурност дали ДМТ се произвежда именно от нея.

ДМТ като нищо може да се окаже "смолата", за която Манли Палмър Хол разказва, че е била сред водещите цели на древните мистични школи. Лично аз обаче в никакъв случай не препоръчвам използването на психоделични лекарствени средства, тъй като те могат да се окажат много опасни. Има редица духовни практики, които постигат подобен ефект, но по доста по-позитивен начин, така че аз бих предпочел онова, което вече имам - по естествен и безопасен път. Но въпреки това за мен бе приятна изненада да установя, че Ник Санд - синът на един от водещите учени по проекта "Манхатън", е открил, че ДМТ притежава изумителна пиезолуминесценция - а най-вероятно и променящ цвета пиезохромизъм.

Санд е първият химик, който успява нелегално да синтезира ДМТ. Той и негов колега от лабораторията са първите, които забелязват, че ДМТ демонстрира силна пиезолуминесценция - когато събират втвърдено ДМТ върху поднос и започват да го удрят с чук и отвертка в ярко осветена стая, ударите предизвикват масирани количества цветна светлина.

Тъй като епифизната жлеза не е защитена от бариерата на мозъчната тъкан, наводняването на кръвния поток с ДМТ като нищо би натоварил епифизната жлеза с пиезоелектрични микрокристали. Това на свой ред може да накара третото око да погълне много повече фотони, които е възможно да идват директно от Всемирното енергийно поле - благодарение на принципите, които вече обсъдихме. (Както скоро ще видим, ДНК също като че ли черпи фотони по подобен начин.) По-големият пробив на Бакониър в изучаването на епифизната жлеза ни помага да подготвим сцената за спекулативната хипотеза относно това как третото око би могло действително да "вижда" светлинните фотони.

Ако калцитните микрокристали в епифизата са пиезоелектрични, то тогава е напълно възможно да съществува и електромеханичен механизъм, свързващ се с външните електромагнитни полета.
Тези кристали могат да се окажат отговорни за елетромеханичната биологична трансдукция в епифизната жлеза, благодарение на структурата си и на пиезоелектричните си характеристики.

Поради тази причина Бакониър е силно притеснен от масовата употреба на мобилните телефони и на други уреди, излъчващи микровълни - тъй като те могат да влязат в директен контакт с пиезоелектричните кристали в епифизната жлеза и да променят начина й на функциониране. А това на свой ред би могло да повлияе отрицателно на синтеза на мелатонин - със съответните здравословни последици...."

И не случайно е притеснен човека.
Та то това и става на практика.
Вече колко статии има на тази тема - за вредата от GSM антените и апаратите, микровълновите фурни и други високочестотни модерни уреди и апарати.

А за аяхуаската ти може би по-добре знаеш как стоят нещата.

Има една книга "Дълголетие на мозъка" от Дхарма Синкх Кхалса - много интересна (поне за мен), там има доста писания за такива и други вещества.
Бях я взел назаем, съжалявам че не я притежавам.

Разбрал съм, че от основна важност за човек е да поддържа Ума си на ниво!!!

Според мен не напразен е израза: "МИСЛЯ, СЛЕДОВАТЕЛНО СЪЩЕСТВУВАМ!!!"



Никога не казвай никога!

Редактирано от paparosko на 03.04.12 19:28.



Тема Re: Епифизатанови [re: paparosko]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано03.04.12 21:12



наводняването на кръвния поток с ДМТ като нищо би натоварил епифизната жлеза
странно разсъждение - е от къде ще дойде това ДМТ в кръвта тогава, ако не точно от епифизата? Като не искат да медитират поне да се замислят, че не напразно медитиращите наблягат толкова на третото око.

За аяхуаска гледах само филма на Ян Кунен - все още ми е раничко да се интересувам от ДМТ ..... дори с този филм избързах.

"Мисля, следователно съществувам" е ..... една весела сентенция

, малко по-правилна щеше да бъде, ако е "аз мисля, следователно аз съм".

Относно вредата - ако знаеш как хубавичко си вредим на епифизата с повечето храни и напитки .... не е за приказване, но GSM-ите и прочие са на второ четене.

--------------------
.... не заслужавам!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.