Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 22.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Позитивното мислене!  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано12.02.12 17:02



Напоследък много се говори и пише за позитивното мислене.

Но какво всъщност е позитивно мислене?

Когато се заговори за позитивно мислене се имат предвид тези мисли, които те карат да се чувстваш добре.

Според Естер и Джери Хикс (учението на Абрахам) изравнените мисли са точно тези мисли:

"...Много хора вярват, че тяхното Същество е повече от това, което се проявява във физическата реалност като човека от плът, кръв и кости,който определят като себе си. Търсейки начин да назоват тази по-голяма част от себе си те използват думи като душа, Първоизточник или Бог. Ние наричаме тази по-голяма, по-стара, по-обширна част от теб твое Вътрешно Аз или твоя Вътрешна Същност, но думата, която ще избереш, за да назовеш тази Вечна част отсебе си, е без значение. Това, което е от огромно значение, е да разбереш, че по-големият Ти съществува сега и завинаги и играе огромна роля в живота, който живееш тук на планетата Земя.

Всяка твоя мисъл, дума или дело се прожектира на екрана на тази По-широка перспектива. Всъщност това, че във всеки момент, в който ясно осъзнаваш какво не искаш, осъзнаваш по-ясно и какво искаш, се дължи на факта че тази по-голяма част от теб насочва цялото си внимание към това, което искаш.

Когато положиш съзнателно усилие ежедневно да насочваш мислите си в посока, все по-близка до онова, което искаш, ще започнеш да се чувстваш все по-добре, защото вибрацията, активирана от тази по-приятна мисъл, ще е по-близка до вибрацията на по-голямата Нефизическа част от теб. Желанието да мислиш за неща, които те карат да се чувстваш добре, ще те изравни с По-широката перспектива на Вътрешното ти Аз. Всъщност е невъзможно да се чувстваш наистина добре в даден момент, освен ако вибрацията на мислите, които мислиш в момента, не съвпада с тази на мислите, които мисли Вътрешното ти Аз.

Вътрешната ти Същност например се фокусира върху това колко си ценен и отрицателната емоция, която изпитваш, когато намериш някакъв недостатък в себе си се дължи на вибрационното противоречие или на съпротивлението. Вътрешното ти Аз избира да се фокусира само върху неща, които може да обича - когато се фокусираш върху дадена черта на някого или нещо, което ненавиждаш, ти се фокусираш така, че вече не си вибрационно изравнен с Вътрешното си Аз. Вътрешната ти Същност се фокусира само върху успеха ти и когато избереш да видиш дадено свое начинание като провал, ти вече не си изравнен с нейната перспектива."

Като избираш по-приятни мисли и говориш повече за това какво искаш, отколкото за това какво не искаш, малко по малко ще се настроиш на вибрационната честота на своето по-широко, по-мъдро Вътрешно Аз. Когато си вибрационно изравнен с тази По-широка перспектива, докато живееш собствения си физически живот, наистина вземаш най-доброто от двата свята. Причината е, че когато успееш да изравниш вибрацията си с тази на По-широката си перспектива, ти виждаш света си през тази По-широка перспектива. Когато виждаш света си през очите на Първоизточника, това наистина е най-великолепния поглед над живота, защото от тази позиция ти си изравнен с Първоизточника - и следователно привличаш - само онова, което според теб е най-хубаво в света..."





Никога не казвай никога!

Редактирано от paparosko на 12.02.12 17:03.



Тема Re: Нищо не давашнови [re: paparosko]  
Автор Maшинaтa ()
Публикувано12.02.12 17:55



Хайде стига с това позитивно мислене. Писна ми да мисляяяяяяяяяяяяя.



Като нямам възможности да действам съм като изгнила мишка ровеща се в боклуци и разлагаща се.

Писна ми от простотии. Или предлагайте решение на дилемата наречена живот или въобще не пишете тези простотии.

НИЩО НЕ ДАВАШШШШШШШШШШШШШ.

НИЩО С ТОВА СПОРЕД ТЕБ ПОЗИТИВНО МИСЛЕНЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ.

НИЩОООООООООООООООООО.

Редактирано от Maшинaтa на 12.02.12 17:57.



Тема Re: Готов ли си?нови [re: Maшинaтa]  
Автор zxcqwe (необхватен)
Публикувано12.02.12 19:15



"Хайде стига с това позитивно мислене. Писна ми да мисляяяяяяяяяяяяя."

Ти си затънал до гуша в илюзии в света на Голямата Илюзия наричана "Майя". Не те ли интересува как да се измъкнеш от това състояние? Отговорът е намерен преди столетия и отразен в най-древните духовни книги пълни с вечни мъдрости!!!
Какво си прочел до сега и какво си научил? Май нищо, нали? Прочете ли в този клуб темите пуснати от "философ" напр. ???


"Писна ми от простотии. Или предлагайте решение на дилемата наречена живот или въобще не пишете тези простотии."

Готов ли си за "Решението на дилемата живот" или просто си бръщолевиш на ангро. Защото ако не си готов за Отговора - когато го получиш няма да го разбереш и схванеш. Трябва много да си си блъскал главата и опитвал за да станеш готов.
Знай само едно просто нещо:
1."Човек сам си гради съдбата" Как? С мислите си.
2.Всяка мисъл е енергия! Позитивното мислене носи успехи, негативното - разрушения.
ТОВА Е ОТКРИТО ОТ ЧОВЕЧЕСТВОТО ОЩЕ ПРЕДИ НОВАТА ЕРА И Е ОПИСАНО В ДРЕВНИТЕ КНИГИ И ПИСАНИЯ!




- Какво се движи по-бързо от светлината?
- Човешката Глупост!

Тема Re: Готов ли си?нови [re: zxcqwe]  
Автор Maшинaтa ()
Публикувано12.02.12 21:03



Стига си ни облъчвал с глупости и идотщини.



Ти си нищо. На никого не помагаш. Нищожество проклето отвсякъде баннато мислещо се за голяма работа.

Престани да спамиш клуба Философия и прочети Дарвин и неговата Еволюция на видовете.

Всички тука сте глупаци. Тотално изперкали глупаци търсещи някакво одобрение.



Тема Re: Готов ли си?нови [re: Maшинaтa]  
Автор zxcqwe (необхватен)
Публикувано12.02.12 21:44



"Стига си ни облъчвал с глупости и идотщини.

Ти си нищо. На никого не помагаш. Нищожество проклето отвсякъде баннато мислещо се за голяма работа."


За тебе и себеподобните ти първосигнални гъсеници в този клуб и в Дирника /Дир.бг/ пасва една древна приказка:

"Както си седял и почивал на един облак в небесата при Бога дошъл пратеник и му казал:
- Дошъл е Мракът при тебе Ваше Величество да се жалва....
- Нека да влезе! казал Бог.
И ето го Мракът влиза и пада на колене пред Бога:
- Боже справедливи дойдох да се оплача и потърся твоята помощ.
- За какво става дума? попитал Бог
- Ами искам да се оплача от Светлината. Където и да отида тя идва и ме прогонва. Точно се скрия в някоя ниша или дупка и тя ме намира и прогонва.
Просто не мога да си намеря място от нея...
- Хммм - казал Бог. Я доведете Светлината.
И ето я Светлината - блестящата и неотразима влиза при своя създател и.... Мракът изчезнал само за миг.
- Имам оплакване от Мрака, че го гониш навсякъде. казал Бог.
- Аз ли? очудила се светлината. Аз никога не съм го срещала дори този Мрак. Нито го знам как изглежда нито нищо...
Тогава Бог се замислил и си спомнил че Той самият е създал Светлината и Мрака и наредил:
-ЩОМ СЕ ПОЯВИ СВЕТЛИНАТА МРАКА ДА ИЗЧЕЗНЕ В МИГ!
Тогава Бог се усмихнал на Светлината и я изпратил с думите:
- Продължавай да изпълняваш своето предназначение както съм наредил!


Мракът в този клуб и във всички клубове на Дирника е огромен и непрогледен. Всички робуват на Силите на Мрака, заблудите и Майя. Много рядко се появява някой малко прогледнал, който намеква за Светлината. И затова, че всички трябва да я търсим за да заживеем в мир и щастие.
В този клуб юзърът "филосф" пусна няколко теми за Светлината - но никой не им обърна внимание. Вместо това се водеха нескончаеми спорове за Айнщайн и неговата теория призната за връх в съвременната физика. Пускат се теми БЕЗ НИКАКВА ВРЪЗКА С ТЕМАТИКАТА НА КЛУБА и се празнослови и словоблудства на едро....

Кога ще си отворите зъркелите и погледнете по-далеч от своя нос?




- Какво се движи по-бързо от светлината?
- Човешката Глупост!

Тема Re: Готов ли си?нови [re: zxcqwe]  
Автор Maшинaтa ()
Публикувано12.02.12 21:59



Приказките са за деца и са измислени. Стига си писал глупости и празнодумствал.



Тема Re: Готов ли си?нови [re: Maшинaтa]  
Автор zxcqwe (необхватен)
Публикувано12.02.12 23:45



"Приказките са за деца и са измислени. Стига си писал глупости и празнодумствал."

Във всяка детска приказка има мъдрост!

Ти си отвратния психопат-наркоман "blood2" който робува из клубовете на Сатаната и силите на Мрака. Но сега си си сменил ника?!?!

"Вълкът козината си мени - нрава никога!"

Ще служа на Светлината и гоня Мрака навсякъде щом се появя!
Аз гоня тебе и робите на Мрака. Вие не можете да ме изгоните!




- Какво се движи по-бързо от светлината?
- Човешката Глупост!

Тема Re: Готов ли си?нови [re: zxcqwe]  
Автор Maшинaтa ()
Публикувано13.02.12 09:55



Ти може само да гониш, но не и да даваш. Лесно е да пъдиш, като имаш власт. Трудно е да помагаш.



Тема Re: Готов ли си?нови [re: Maшинaтa]  
Автор zxcqwe (необхватен)
Публикувано13.02.12 15:29



"Ти може само да гониш, но не и да даваш. Лесно е да пъдиш, като имаш власт. Трудно е да помагаш."

Чувал ли си нещо за т.н. "ПРИРОДНИ ЗАКОНИ" ?
Те не са създадени от човека а от Създателя на Вселената и никой не може да ги променя, макар че има хора /като тебе/ които се опитват да не ги зачитат изобщо....


Един от тях касае Светлината и Мрака. Това са двете основни Сили, които владеят умовете на хората живеещи в Света на Голямата Илюзия наричана "Майя". Ползвайки своя Най-Висш Дар от Бога - ПРАВОТО НА СВОБОДЕН ИЗБОР всеки човек, всеки миг избира на коя от тези сили да служи.
Но.... малцина си дават сметка за тази възможност и живеят по инерция без да се замислят от последиците на своя избор.
СВЕТЛИНАТА И МРАКЪТ НЯМАТ ДОПИРНИ ТОЧКИ. ЗАКОНЪТ Е СВЕТЛИНАТА ДА ГОНИ МРАКА ЩОМ СЕ ПОЯВИ А НЕ ОБРАТНОТО. Напр. в една абсолютно тъмна стая през нощта требва само да драснеш една клечка кибрит и.... мрака напуска стаята.
На земята съществуват пречки с/у Светлината. Това са облаците и мъглите.
Те могат за кратко време да попречат на животворните лъчи на Светлината идваща от Слънцето. Но това е само временно. Те не могат да повредят нито слънцето нито неговата Светлина.
РАЗМИСЛИ СЕ ВЪРХУ КАЗАНОТО И ГО ОСЪЗНАЙ И НЕ СЕ ОПИТВАЙ ДА ГО ОТРЕЧЕШ - ЗАЩОТО Е ПРИРОДЕН ЗАКОН НЕИЗМЕНЕН!!!


"Ти може само да гониш, но не и да даваш. Лесно е да пъдиш, като имаш власт. Трудно е да помагаш."

Ето отговора и на тизи ти въпрос:
"НЕ МОЖЕШ ДА ПОМОГНЕШ НА НИКОГО - ДОКАТО ТОЙ НЕ Е ГОТОВ ДА ПРИЕМЕ ТВОЯТА ПОМОЩ!!!"
1.Изпадналия в нужда /като тебе/ трябва да осъзнае и разбере и приеме, че ИМА НУЖДА ОТ ПОМОЩ!
2.Да си настрой съзнанието в готовност ДА ПРИЕМЕ ПОМОЩТА А НЕ ДА СЕ ОПЪЛЧВА СРЕЩУ НЕЯ И СПОРИ И Я ОТХВЪРЛЯ.
3.Само тогава той може да има някаква полза от ПОМОЩТА.

Аз лично през последните няколко месеца, докато пишеше с разни никове из клубовете и хленчеше и се оплакваше и се сополявеше колко си бил нещастен и лишен от талант, пари и жени и възможности ТИ ПОДАДОХ МНОГОКРАТНО РЪКА И ТИ КАЗВАХ КАК МОЖЕШ ДА СИ ПРОМЕНИШ ЖИВОТА И СЪДБАТА Но ти се опълчи с/у всеки съвет и ме нападаше, че говоря глупости и т.н. НО НЕ СИ ВЗЕ БЕЛЕЖКА И НЕ СЕ ОПИТА ДА ПОЛУЧИШ МОЯТА ПОМОЩ И СИ ПРОМЕНИШ НАЧИНА НА МИСЛЕНЕ ВЪОБЩЕ.
Караш като робот, който се повтаря и прави едни и същи грешки като обсебен от Силите на Мрака.


НО ИСТИНАТА Е ЧЕ С ТВЪРДА РЕШИТЕЛНОСТ И ПОСТОЯНСТВО МОЖЕШ ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ДА СИ ПРОМЕНИШ КОРЕННО ЖИВОТА И ДА СТАНЕШ УСПЕШЕН И ЩАСТЛИВ И ИЗПЪЛНИШ ЖЕЛАНИЯТА СИ.

Анадъм? Или пак ще ме нападнеш и отричаш.

Помни, че работя за Светлината и няма да излъжа никого и да го вкарам в някакъв капан !!!




- Какво се движи по-бързо от светлината?
- Човешката Глупост!

Тема Re: Готов ли си?нови [re: zxcqwe]  
Автор Maшинaтa ()
Публикувано13.02.12 15:38



Слънцето не дава храна. То не дава и пари. А само топлина. Схващаш ли разликата между материя и Енергия?

Материята е изградени и от Информационни вълни освен енергия.

Че те всички са като роботи и машини. Само ми дават съвети, а способности или материя не ми дават. Разбирам да направиш МАГИЯ и изведнъж да ми дойде сила или скрит талант и ще кажа, че има нещо божествено в теб.

Не знам за кого работиш. Представа си нямам, защото не чувствам промяна в себе си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.