Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:48 04.07.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ЩАСТИЕТОнови  
Авторфuлocoф (Нерегистриран)
Публикувано23.11.11 21:46









Тема Re: ЩАСТИЕТОнови [re: фuлocoф]  
Автор Aтилea (пристрастен)
Публикувано23.11.11 22:04



Имаш ли какво ново да кажеш по темата?

Щастлив ли си? Ако не си, знаеш ли какво да правиш, за да се почувстваш щастлив?



Тема Re: ЩАСТИЕТОнови [re: Aтилea]  
АвторAwaken (Нерегистриран)
Публикувано24.11.11 04:05



"Имаш ли какво ново да кажеш по темата?

Щастлив ли си? Ако не си, знаеш ли какво да правиш, за да се почувстваш щастлив?"


Как си с английския?
Awaken = Пробуден.
Пробуден от какво? Всички на тази планета /с малки изключения/ спят дълбок непробуден сън. Обсебени от.... илюзии и заблуди и погрешни убеждения. От дълбока древност този свят човешки е наричан "Светът на Майя - Голямата Илюзия" Можеш да се информираш по въпроса повече в Уикипедия ако напишеш думата "Майя".
Ти имаше ли търпението да прочетеш всичко казано от мен в тази тема или .... просто я "претупа" на две на три БЕЗ ДА СХВАНЕШ ЗА КАКВО СТАВА ДУМА....
Едва ли има нещо, което може да се добави по темата ми.

И аз бях като тебе - дълбоко заспал, но се пробудих и намерих Истинското Себе си или както го наричат с други имена "Истината", "Щастието", "Мирът", "Бога", "Вечността" и т.н. и т.н.

Ако си готов/а и узрял/а за това ТРЯБВА ДА НАПРАВИШ СЛЕДНИТЕ СТЪПКИ....






Тема Re: ЩАСТИЕТОнови [re: Awaken]  
Автор Aтилea (пристрастен)
Публикувано24.11.11 07:56



Знам всичко това, не си мисли, че откриваш топлата вода за всички нас.

Не може да си пробуден в една тема, а в друга да злобееш с всичка сила!

Може и да не си доволен от нещо... както и аз не съм от други неща, а може би и от същите. Но пробудените не се отнасят с такава омраза към нещата, които не им харесват. Срам!

Преди да ми отговориш, помисли пак!



Тема КПСС!..БКП!..КПСС!..БКП!..нови [re: Aтилea]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано24.11.11 08:04





цитат:
Знам всичко това, не си мисли, че откриваш топлата вода за всички нас.

Не може да си пробуден в една тема, а в друга да злобееш с всичка сила!

Може и да не си доволен от нещо... както и аз не съм от други неща, а може би и от същите. Но пробудените не се отнасят с такава омраза към нещата, които не им харесват. Срам!

Преди да ми отговориш, помисли пак!

край на цитата.


Абе той уж пробуден ама като почна да аплодирам КПСС!..БКП!..КПСС!..БКП!.. му почервенява челото и почва да се поти.. и всичкото му щастие се изпарява като утринна роса..



Редактирано от бaй Пeтkoв на 24.11.11 08:07.



Тема Re: ЩАСТИЕТОнови [re: Aтилea]  
Авторфuлocoф (Нерегистриран)
Публикувано24.11.11 23:05



"Знам всичко това, не си мисли, че откриваш топлата вода за всички нас.

Не може да си пробуден в една тема, а в друга да злобееш с всичка сила!

Може и да не си доволен от нещо... както и аз не съм от други неща, а може би и от същите. Но пробудените не се отнасят с такава омраза към нещата, които не им харесват. Срам!

Преди да ми отговориш, помисли пак!"


1.Ти чувал/а ли си за Хималая и Монт Еверес? Знаеш ли "всичко това" или СИ БИЛ/А НА МОНТ ЕВЕРЕСТ ЛИЧНО ??? Ако не си бил/а никога а само си чувал/а или виждала снимки ТОГАВА КАК МОЖЕШ ДА ЗНАЕШ КАКВО Е ИСТИНСКОТО ИЗЖИВЯВАНЕ ОТ ТОВА ДА СИ НА ВЪРХА???
2.ЩО ЗА НАГЛОСТ Е ДА ПРОПОВЯДВАШ НА ТОЗИ, КОЙТО Е БИЛ НА МОНТ ЕВЕРЕС КАК ДА ГОВОРИ ЗА ТОВА ИЗЖИВЯВАНЕ ????


Биокомпът "Гуру Цар УМ" човешки създава всевъзможни представи - повечето абсурдни и нереални. И слепоците като тебе следват всичко, което произвежда този биологичен компютър. "Аз съм това, което мисля!" казват те и не могат да си представят колко грешат !!!
Бикомпът УМ има строго определена и ограничена функция. Да ни помага да оцеляваме на човешко ниво.
Той не може да даде отговор на НАЙ-ОСНОВНИТЕ ВЪПРОСИ:
- Кой съм аз и от къде идвам?
- Къде ще отида след смъртта ми?
- За какво ми е даден този живот?
- Бог-Създател що е то?
- Какъв е смисъла на моето съществувание?
Биокомпът произвежда всевъзможни отговори - кой от кой по-погрешни!


"Истината-Бог-Вечността са скрити от плътна завеса от мисли. Когато умът спра да произвежда мисли - тази завеса се вдига и пред човека блясва в цялата си неописуема Красота и Величие Истината-Бог-Вечността!"

Това е древна мъдрост от хилядолетия!
Биокомпът "Човешки УМ" е най-голямата Сила в живота на човека. НИКОЙ НЯМА ВЛАСТ НАД НЕЯ И НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА Я КОНТРОЛИРА ОСВЕН......НЕЙНИЯТ СЪЗДАТЕЛ - БОГА. Когато човек отиде при Живият Учител на своето време /който никога не липсва/ и попита за Начина да насочи всичките си сетива Вътре в Себе си - тогава и САМО ТОГАВА той може да установи Истинския Контакт с Най-Висшата Сила създала тази Вселена. Тя обитава във всяко живо същество. Без значение дали го вярва това или не.
Практикуването на влизането в този Контакт ПРЕЧИСТВА СКЛАДА В БИОКОМПА УМ ОТ ВСИЧКИ ЗАБЛУДИ И ИЛЮЗИИ. Човек се изпълва с една Светлина и Прозрение на нещата, за които е писано от хилядолетия, но никога не е бил в състояние да си го представи. Такъв човек започва да живее в едно състояние на постоянна Радост от Живота, Любов, Вътрешна Изпълненост.


Имайк8и това Върховно Изживяване човек не става беззащитен с/у всички нападки и простотии от страна на заблудените в този свят. И реагира като всички останали непробудени хора. В Библията не е описано как Христос месията е ругал и навиквал своите ученици. Но го е правил безсъмнено.
"На зла круша - зъл прът"!
или
"Каквото повикало - това се отзовало!"
За да те разбере един тъпак, глупак или идиот ТРЯБВА ДА ГОВОРИШ НА НЕГОВИЯ ЕЗИК!!!






Тема Re: КПСС!..БКП! др.Петков на сапун!!!нови [re: бaй Пeтkoв]  
Авторфuлocoф (Нерегистриран)
Публикувано24.11.11 23:37



"Абе той уж пробуден ама като почна да аплодирам КПСС!..БКП!..КПСС!..БКП!.. му почервенява челото и почва да се поти.. и всичкото му щастие се изпарява като утринна роса.."

Ало смахнат психопат- червена гнида продажна!
Намираш се в БЪЛГАРСКИ САЙТ И ТУК СЕ ПИШЕ НА БЪЛГАРСКИ ЧЕРВЕЙ ЧЕРВЕНЯСАЛ!

"О, неразумни и юроде
поради что се срамиш
да се наречеш българин?"
Отец Паисий

На руски ще пишеш в руските сайтове отрепко изкуфяла склеротична!
КОМУНИЗМЪТ БЕ ПОБЕДЕН И СВАЛЕН ОТ УПРАВЛЕНИЕ НА СВЕТОВЕН ПЛАН ОЩЕ ПРЕДИ 20 ГОДИНИ. Само в БГ изроди като тебе продължават да го поддържат и пропагандират.

"Колелото на историята никога не се връща назад!" казваха марксистите.

КОМУНИЗМЪТ-САТАНИЗМЪТ НИКОГА НЯМА ДА СЕ ВЪРНЕ!






Тема Re: ЩАСТИЕТОнови [re: фuлocoф]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано27.11.11 11:55



ЩО ЗА НАГЛОСТ Е ДА ПРОПОВЯДВАШ НА ТОЗИ, КОЙТО Е БИЛ НА МОНТ ЕВЕРЕС КАК ДА ГОВОРИ ЗА ТОВА ИЗЖИВЯВАНЕ ????

Колкото по-нисък духом е даден човек, толкова по-самомнителен и надменен е той. Така че в това отношение ти и Петков сте като близнаци - тоест, и двамата сте джуджета.


П.П. Впрочем, пише се ЕвересТ, а не Еверес.



Тема ПОГЛЕД ОТ ВИСОКОТОнови [re: Шпaгa]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано27.11.11 12:22





цитат:

Така че в това отношение ти и Петков сте като близнаци - тоест, и двамата сте джуджета.
край на цитата.



От високото зомбита се вижда че са лилипути :



Редактирано от бaй Пeтkoв на 27.11.11 12:33.



Тема Re: ЩАСТИЕТОнови [re: Шпaгa]  
Авторфuлocoф (Нерегистриран)
Публикувано27.11.11 22:13



"Колкото по-нисък духом е даден човек, толкова по-самомнителен и надменен е той. Така че в това отношение ти и Петков сте като близнаци - тоест, и двамата сте джуджета. "

Но ТИ?! ТИ си гиганта, нали???






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.