Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 26.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Сократ  
Авторфuлocoф (Нерегистриран)
Публикувано22.11.11 01:39



"Това, което търсите отвън по света....е вътре във вас!"
Сократ

Това изречение е казвано на всички възможни езици от незапомнени времена......Едва ли има човек, който да не го е чул или прочел в някоя книга, независимо от вярванията и убежденията си. Но........нима това е всичко? Нима това е достатъчно? Да знаеш, че това, което търсиш не е отвън в света и неговите забавления и удоволствия а....вътре в тебе.

Явно че не.
Когато си истински жаден нима си казваш: - Няма страшно.....аз знам че чешмата е в кухнята/банята. Няма за какво да се притеснявам. Или просто ставаш и отиваш до водата и.....пиеш до утоляване на жаждата. Защото жаждата е изживяване от такова естество, че....докато не се задоволи не изчезва, не намалява.....а само расте и расте. Когато тази дълбока вътрешна жажда да узнаеш, да пиеш от Извора на Задоволството, да се изпълниш с този неописуем Мир и Любов и Красота.....стане непоносима - никакви свети писания, учения, теории, философии не могат да я задоволят......Единствено
ПИЕНЕТО ОТ ТАЗИ "ВОДА" ОТ ТОЗИ ИЗВОР ОТВЪТРЕ ЩЕ ПОМОГНЕ ЗА ПЪЛНОТО ЗАДОВОЛЯВАНЕ НА ТАЗИ ЖАЖДА. И понеже оставен сам на себе си човек не е в състояние да открие ОБРАТНИЯ ПЪТ КЪМ ИЗВОРА В СЕБЕ СИ.....на света се появяват отново и отново Пратеници, които да покажат най-краткия, най-верния, най-точен път навътре.......






Тема Re: Сократнови [re: фuлocoф]  
Автор Идиoт пo бългapckи ()
Публикувано22.11.11 09:32



Това не е вярно. Това което търсим отвън е това което искаме да сме. Желанията не се припокриват с действителността.



Тема Re: Сократнови [re: Идиoт пo бългapckи]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано22.11.11 09:37



Не знам как точно да се обърна към теб.

Човек разбира само това, за което е подготвен.

Ти явно не си подготвен за това, за което пише нерегистрираният философ. Затова и не го разбираш.

Обичаш ли да четеш книги?



Тема Re: Сократнови [re: Aтилea]  
Автор Идиoт пo бългapckи ()
Публикувано22.11.11 10:21



Не е важно дали разбираш нещо, а как го използваш. Обичам парите, не книгиге.



Тема Re: Сократнови [re: Идиoт пo бългapckи]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано22.11.11 10:51



Бъди сигурен, че ако искаш добре да използваш нещо, трябва да го познаваш.

Като толкова обичаш парите, учи и стани банкер! Ама пак без книги няма да стигнеш до заветната ти цел - парите.



Тема Re: Сократнови [re: фuлocoф]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано22.11.11 10:58



Бедни ми философе...

Единственият, който директно репликира пуснатата от теб тема, си няма хал-хабер за какво говориш.

Тези, които знаят за какво говориш, пък отдавна са минали в по-следваща фаза - да се възползват от плодовете на това търсене вътре в себе си...

Може би трябва още да развиеш темата...



Тема Re: Сократнови [re: Aтилea]  
Автор Идиoт пo бългapckи ()
Публикувано22.11.11 11:07



Въобще не е нужно да го познаваш. Ти знаеш ли какво е компютъра или Интернет и компютърните езици, а ги използваш. Същото е и с хората. Нужна е само власт за да използваш.



Тема Re: Сократнови [re: Идиoт пo бългapckи]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано22.11.11 11:25



Да, знам какво е компютърът, и доста компютърни езици знам, затова мога да го използвам така, както ти, изглежда, никога няма да можеш... Затова и мога да печеля пари, каквито ти никога няма да можеш, ако си останеш на сегашното ниво на незнание.

Кой ти е внушил, че:
"Не знам, това звучи гордо!"

Не звучи гордо. Звучи мързеливо! А заради мързел и незнание никой няма да ти подари ни пари, ни власт... За да получиш каквото искаш, трябва да си ценен за останалите - учи, работи, ще се получи и при теб, както и при всички други...

Редактирано от Aтилea на 22.11.11 11:27.



Тема Re: Сократнови [re: Aтилea]  
Автор Идиoт пo бългapckи ()
Публикувано22.11.11 11:51



И ти ли всичко знаеш? Властта се получава, а не се дава. Има разлика. Властта съществува и просто някои хора я получават.

Да казваш истината звучи гордо. А теб кой те е учил, че лъжата е повод за гордост?



Тема Re: Сократнови [re: Идиoт пo бългapckи]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано22.11.11 11:58



Действай така, че истините, които казваш за себе си, наистина да звучат гордо.

С други думи, интересувай се, чети, учи... да знаеш повече, наистина звучи гордо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.